Wsparcie

Open search

Poznajmy się - nasze zainteresowania i pasje

KrzysiekK Moderator
Moderator

community.jpg

Cześć forumowicze!

Wszyscy spędzamy tu sporo czasu, mam jednak wrażenie, że niewiele o sobie wiemy.
Zachęcam Was, aby w tym temacie napisać coś o sobie, swoich zainteresowaniach.
Być może są wśród nas osoby dzielące wspólne pasje. Poznajmy się bliżej.

Zacznę od siebie.
Pochodzę z Lublina, tu rozwijałem swoją pasję do koszykówki i technologii.

Miłość do koszykówki towarzyszy mi już od najmłodszych lat, zawsze stawiałem ten sport ponad piłką nożną, zwłaszcza w najlepszej wersji rodem z NBA.
Ulubieni zawodnicy? Wszystko zaczęło się oczywiście od Jordana, do tej pory mam w szafie koszulkę "Byków" z magicznym numerem. 23 Później moją sympatię zyskiwali Grant Hill, Kobe Bryant czy Lebron James.
Mimo że jak już wspomniałem, koszykówka jest moim sportowym numerem 1, piłka kopana również nie jest mi obca.
W tym aspekcie mogę zakrzyknąć tylko jedno: Hala Madrid!
Nie jest to efekt ostatnich sukcesów "Królewskich". Kibicuję im od wielu lat. Doskonale pamiętam choćby pasmo porażek w 1/8 Ligi Mistrzów. Mimo chwil zwątpienia, miłość do klubu przetrwała.

Technologia również towarzyszyła mi od dziecka. Oczywiście dawniej dostęp do niej był mocno utrudniony, ale jak to zwykle bywa, zaczęło się od pierwszego Atari, pierwszego PS itd. Większość tych sprzętów nawet nie była moja. Wraz ze znajomymi często chodziliśmy do tego jednego szczęśliwca na osiedlu.
Później przyszedł czas na pierwsze telefony. Jeśli chodzi o modele Samsung to zaczęło się od J700 i Omnia 4 Pro.

Jak większość z nas nie pogardzę również ciekawą książką, filmem, czy serialem.

Jeśli zechcecie podzielić się interesującą propozycją, wszyscy będą wdzięczni.

W wolnych chwilach zapraszam również do wspólnego grania na PC. Obecnie ogrywane tytuły multi to Rocket League, Quake Champions i Battlefield 1. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje. Możemy utworzyć kącik gamingowy naszej społeczności.

@Szewcu72 @LeszekJ @Dziadek_Staszek @_iwona_ @Atlantyda @ekoowalska @Nightwish13 @FACETO @soullesstrance @DragoSwd @PEIHA @DamianK @RadekK @MateuszW1 @StaszekM @MichałJ @Aleksandra_S_W @EwaK @vdsl2 @wdowapostalinie @mrtwardy

Dacie się bliżej poznać?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
4 ODPOW. 4
Superuser II
Superuser II

Nie przygotowany jestem. Ale jak w szkole, jak wywołują do tablicy, to trzeba wyjść na środek i coś naściemniać.

Taki żarcik.

Mieszkam w centralnej Polsce, w mieście Łódź.

Pasja do technologi to efekt edukacji  Z wykształcenia jestem informatykiem. Z dziedziną tą zderzyłem się, gdy w Polsce nie używało się jeszcze słowa "Internet" a komputery były tak "szybkie", że po napisaniu programu trzeba było wysłać go do kompilacji do Frankfurtu, bo w tamtych czasach był tam jeden z komputerów, który posiadał na tyle dużą moc obliczeniową, aby to wykonać... tak, tak, tak to kiedyś było.

Jako ówczesny informatyk, musiałem potrafić złożyć i naprawić komputer, napisać program - linijkę po linijce, dodatkowo obsłużyć transmisję danych po miedzi i co ciekawe, już wtedy, transmisję satelitarną.

Pierwszy interfejs do świata mobilnego to Panasonic G 450.g 450.jpg

Pierwszy mobilny system w którym zacząłem "dłubać" to Symbian. Pierwszy Samsung to Omnia Pro z okienkami... później seria S z androidem. I tak już zostało.

Zawodowo, w dużym skrócie i uproszczeniu, dbam głównie o bezpieczeństwo w sieci.  Zanim trafiłem tutaj, jako global, administrator i współwłaściciel, tworzyłem historię dwóch polskich forów o androidzie. Bawiłem się w tworzenie custom romów, również takich, które nie nabijały flagi KNOX. Z uwagi na zmiany zawodowe i brak czasu, musiałem zrezygnować z tych androidowych przyjemności.

Po rozmowach i namowach, zaangażowałem się w społeczność Samsunga i jako społecznik od pewnego czasu udzielam się tutaj.

W ramach relaksu i odpoczynku od codzienności, w wolnych chwilach tworzę tarcze na smartwatche Samsunga. Modele Gear S2, S3 i Sport a od dzisiaj na nowym API również dla Galaxy Watch. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Expert

No to teraz kolej na mnie

Jak @KrzysiekK jestem z ziemi lubelskiej

Interesuje się historią wojskowości - zwłaszcza bronioznawstwem. Można ze mną spędzić długie godziny na rozmowach o odmianach mieczy, technologii wykonania, oraz różnicach w technikach szermierki.

Interesuje się też piwowarstwem domowym, na potrzeby swoje oraz najbliższych tworze różne cuda z słodu i chmielu

Technologiami interesuje się od podstawówki  - wtedy dostałem pierwszy komputer, który regularnie rozkręcałem i modyfikowałem. Cały czas z łezką w oku wspominam potężną wówczas konfigurację z procesorem 1 GHz i 128 RAM i grafiką 32 Mb. Najważniejsze, że działały na nim takie hity jak HoMM 3, Warcraft 3 i Jedi Academy.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Legend

@KrzysiekK

No teraz czas na mnie.

Jestem z Warszawy.

Od dziecka interesowałem się sprzętem elektronicznym i któregoś dnia chciałem, zobaczyć gdzie jest ten pan w radiu, który mówi, wiec go szukałem w środku, ale go nie znalazłem oprócz kilku lamp.

Po szkole zacząłem, pracować w jednym komisie ze sprzętem RTV gdzie mogę na cieszyć się i poznać każdy sprzęt Polski i zagraniczny a po kilku latach zostałem zauważony przez jeden serwis RTV i tam rozwijałem się przez wiele lat.

A poza tym tez instaluje anteny SAT i robie instalacje domowe i wiele innych rzeczy, które są związane z elektroniką.

Może kiedyś spotkamy, się na jakimś zlocie Samsunga jak taki będzie.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

DamianK Moderator
Moderator

Zbierałem się i zbierałem żeby coś napisać, raz brakowało czasu, a innym razem chęci. Ale postaram się coś o sobie skrobnąć

Mam 26 lat i pochodzę również z Lublina. Od wielu, wielu lat jestem zagorzałym fanem żużla. Nawet nie wyobrażacie sobie mojej euforii, gdy lubelska drużyna awansowała tydzień temu do Ekstraligi po 23 latach jazdy w niższych ligach. 

Zainteresowanie tym sportem zaszczepił we mnie mój chrzestny oraz dziadek, za co jestem im wdzięczny. 

Moje zainteresowania to również gra na instrumentach, zaczynałem standardowo od gitary, jednakże to perkusja wciągnęła mnie na dobre. Na chwilę obecną jestem na etapie tworzenia materiału z nowym składem, niedawno dołączył do nas solidny wokalista, co daje nam nadzieję na to, żeby doszlifować materiał i rozpocząć przygodę na scenie z tym zespołem. Doświadczenie sceniczne posiadam na szczęście już z poprzednich projektów.  

Dodatkowo amatorsko zajmuję się też miksem. Wiele godzin spędziłem ucząc się na własnych błędach, podpatrując różne blogi na ten temat, inwestując w kursy wideo, książki. Moim marzeniem jest mieć kiedyś własne, w pełni wyposażone studio nagraniowe w domu.

Zamiłowanie do technologii wynika w dużej mierze z tego, że jako wierny wyznawca #PCMasterRace, już za czasów późnej podstawówki bawiłem się rozbierając komputer na części i składając go ponownie. Potem pojawił się pierwszy telefon na androidzie (Xperia X8) i pierwsze próby rootowania, wgrywania custom rom.  Moja pierwsza praca również była dość mocno związana z telefonami komórkowymi. Obecna zresztą też jest, nawet w większym stopniu.

Jak już zapewne niektórzy wywnioskowali, w wolnej chwili lubię też pograć w gry komputerowe. W ostatnim czasie, pomimo posiadania naprawdę mocnych podzespołów wewnątrz mojego PC, odprężam się przy strategiach, których szata graficzna była topowa około 12-15 lat temu. Oczywiście nie gardzę też nowymi tytułami. 

Jeżeli mam wenę i pomysł, biorę lustrzankę i robię zdjęcia. Dla ciekawskich, posiadam Nikona D5300. Nie jest to topowy sprzęt, ale w zupełności wystarczający do moich potrzeb.

Ciekawostką jest to, że kiedyś kompletnie nie trawiłem seriali, teraz natomiast niemal codziennie odpalam sobie coś na Netflixie. Dziś czekam tylko, aż wrócę do domu i odpalę sobie kolejny odcinek Better Call Saul.

Przydałby się zdecydowanie na forum kącik gamingowy, czy nawet fotograficzny, gdzie moglibyśmy się chwalić swoimi zdjęciami, czy też wymieniać spostrzeżeniami na temat gier/sprzętu do grania. Być może z Krzyśkiem założymy w przyszłości taki wątek.

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Autorzy z największą liczbą like