Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Planowane zużycie - Wasze doświadczenia

(Temat utworzony: 05-01-2019 06:31 PM)
653 Wyświetlenia
witek_p
Journeyman
Opcje

To mój pierwszy post, ale postanowiłem go napisać, być może ktoś go przeczyta i odechce mu się sprzętu tej marki.

 

Po ponad 15 latach z lodówką POLAR CZN300, w której zepsuł się po 12 latach termostat za 50-100 zł, postanowiłem przy okazji zmiany mieszkania w 2015r zmienić sprzęt. 13.07.2015r została zakupiona lodówka RL55VTE1L

https://www.samsung.com/pl/support/model/RL55VTE1L1/XEO/

nie najtańsza, oczywiście też nie jest to najwyższa półka. Jakie było moje zdziwienie kiedy równo po 2 latach i 2 miesiącach we wrześniu 2017r zaczął padać wyświetlacz :smiling-face: Ale przecież każdy może mieć pecha i tak to traktowałem, tym bardziej że 2 miesiące po zakupie lodówki kupiłem piekarnik NV70H5787CB i na szczęście do dzisiaj pracuje bezawaryjnie (fakt że użytkowany jest może z 1 raz w tygodniu, wiec to może być ten powód.

Niestety nie potrafię zrobić zdjęcia przedstawiającego problem, bo na każdym to wygląda jakby wyświetlacz świecił OK, jednak z dwóch znaków 8 i 8 świeci dobrze łącznie tylko 4-5 kresek, reszta jest o ok połowę ciemniejsza:

[img]https://i.imgur.com/uuKJxkol.jpg?1[/img]

Naprawa to wymiana wyświetlacza za ok 400zł sam wyświetlacz, żeby nie było wiązka jest przemierzona.

 

W lutym 2016r kupiłem dla mojego ojca TV, niestety też marki Samsung, model UE50H6400. Oststnio będąc u niego zauważyłem na nim dzwne plamy, zapytałem od kiedy je widzi (jak do niego wcześniej przychodziłem to raczej TV był wyłączony), powiedział że tak od ok połowy 2018r, tylko on za bardzo nie zwraca na nie uwagi bo generalnie nie dowidzi (83L) i taki szczegół to nie problem :smiling-face: Jednak po włączeniu jakiejś jasnej sceny nie ukrywam że mnie to rozwaliło, ja nie potrafię na ten obraz patrzeć. W pierwszym momencie zacząłem szukać w necie i znalazłem kilka tematów na elektrodzie/ hdtv.com i jakiś innych serwisach że takie problemy (kurz na/w matrycy) występują z serią H6400 (i nie tylko) Postanowiłem napisać na support, może w ramach tego że to jakaś wada to usuną, jadnak po prośbie o przesłanie zdjęć, potem była zwrotka ze mam się skontaktować na tel. Po telefonie na infolinię std info że TV gwarancji więc tylko naprawa odpłatna i mam dzwonić sobie do serwisu żeby wycenili bo może to być czyszczenie lub wymiana matrycy. Ja to rozumiem, minęło 2 lata to co ten "petent" tutaj chce :smiling-face:

Zdjęcia jak wygląda obraz w 3 (nie pełne) letnim TV:

[img]https://i.imgur.com/eQsO6oel.jpg?1[/img]

[img]https://i.imgur.com/N7jzlcel.jpg?1[/img]

W mieszkaniu w którym stoi ten TV nie było żadnego remontu w tym czasie.

 

To tyle, wylałem co mnie gniotło, ja więcej sprzętu marki SAMSUNG nie kupię, chyba mnie rozumiecie, z 3 zakupionych mniej więcej w jedym czasie sprzętów dwa ewidentnie podpadają mi pod tzw planowane postarzanie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Planowane_postarzanie_produktu

Czy tak są zaprojektowane, trudno powiedzieć, być może mam pecha i 66,66% kupionego przezemnie sprzętu tej marki po prostu się zapsuło dokładnie po tych 2 latach rękojmi/ gwarancji - nie wiem, sami sobie odpowiedźcie.

 

TV jak serwis określi za dużą kwotę, wypożyczę do jednej knajpy i nad TV który będzie dość jasno ustwiony będzie DUŻE podświetlone logo marki wraz z datą zakupu, żeby wszyscy dokłądnie widzieli co to za sprzęt :smiling-face:

Lodówka jeszcze pracuje, pomimo niesprawnego wyświetlacza, czy może paść całkiem, nie wiem, zobaczymy pewnie za jakis czas.

11 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Ach te teorie spiskowe. 😉

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
showmeyour__
Voyager
Opcje

Żal o brak bezpłatnego wsparcia Producenta sprzętu po okresie jego gwarancji zawsze ogrzewa me serce.

Każdy produkt, niezależnie od marki, podlega zużyciu, usterce - taka kolej rzeczy. Z opsiu widać, że nikt się na Ciebie nie wypiął, a zwyczajnie zaproponował Ci jedyne dostępne rozwiązanie, czyli odpłatną naprawę. 

Szkoda, że masz takie doświadczenie z marką, jednak wysuwanie takich teorii, jak ta zaprezentowana wyżej, jest zdecydowanie na wyrost. 

witek_p
Journeyman
Opcje

Wiesz co, mam świadomość tego że każdy sprzęt się psuje - naprawdę.

Nie zrozumiałaś intencji, albo może trochę źle się wyraziłem, to nie żal o brak bezpłatnego serwisu po gwarancji, tylko żal a właściwie zdegustowanie sytuacją że "prawie" markowy sprzęt zepsuł się zaraz po okresie gwarancji. Z moich statystyk wynika że 66,66% zakupionego przeze mnie sprzętu Samsunga zepsuło się w 3 roku eksploatacji. Takich statystyk można by oczekiwać po sprzęcie "noname" albo firmy "krzak".

 

Dla Ciebie jak rozumiem to przypadek że z 3 zakupionych sprzętów 2 się uszkodziły ? OK, masz prawo do takiego zdania. Ja mam inne.

 

Żeby było jasne, lodówki nawet nie zgłaszałem nigdzie i nie próbowałem naprawiać, TV zgłosiłem na infolinię testowo, szczerze to nie liczyłem że zostanie to naprawione bezpłatnie, szczególnie jak czytam że Samsung nawet na gwarancji migał się z naprawami matryc:

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/inne/interwencje-serwis-probuje-naciagac-samsung-sie-tlumaczy/...

 

Inne tematy:

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga-259.html

http://www.forum.alfaholicy.org/hyde_park/125170-przebarwienie_na_matrycy_telewizora_led_.html?s=2ca...

 

Powiem szczerze że nie miałem nigdy wcześniej sprzętu Samsunga, więc trochę może dlatego moje zdziwienie, po tym jak wszystko jednocześnie po zakończeniu gwarancji zaczęło sie psuć, może to norma, chociaż mam doświadczenie z kilkoma innymi markami i nie zauważyłem takich zależności - koniec gwarancji = awaria.

0 Like
witek_p
Journeyman
Opcje
Napisałem już tutaj 2x wiadomość (mam PrintScreen drugiej) i niestety ich tu nie ma ? Posty są cenzurowane / podlegają akceptacji ?
RadekK
Hotshot
Opcje

@witek_p, automatyczny filtr wyłapał Twoje wiadomości jako spam z uwagi na kilka linków do zewnętrznych stron www. Przywróciłem post.

 

Odnośnie do samego tematu i postu, nie wiem jakiej pomocy od strony użytkowników forum oczekujesz. Bardzo mi przykro, że sprzęty się psują, ale nie są to niezniszczalne Mercedesy W123. Aktualnie wszystko jest tak wypakowane elektroniką, że ciężko zbudować sprzęt tak pancerny, jak przytoczona przez Ciebie lodówka Polar. Ta dyskusja i zadawane pytania dają jedynie upust frustracji, którą oczywiście rozumiem.

0 Like
witek_p
Journeyman
Opcje

@RadekK  Dziekuję za przywrócenie wiadomości.

 

Nie oczekuję pomocy od użytkowników forum, ten temat, tak jak wyżej napisałem ma być przestrogą dla osób które chciały by kupić sprzęt tej marki. Czy z niej skorzystają to oczywiscie ich decyzja. Frustracja - może i tak, jak padła lodówka to się z tego śmiałem i żartowałem że po 2 latach równo tak się stało i naprawdę traktowałem to jak przypadek.

 

Wybacz, ale TV i lodówka każde za prawie 3 tyś zł nie powinny być jednorazówkami, myślę że powinny być projektowane na dłuższy niż 2 letni okres eksploatacji.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

W domu mam jedynie trzy urządzenia firmy Samsung z czego dwa to telefony. Smartfony są jeszcze na gwarancji więc nie będę o nich pisał. Lodówka ma blisko 10 lat i poza delikatnie wypalonym wyświetlaczem działa tak jak powinna. Nigdy nie była naprawiana. Idąc Twoim tokiem myślenia 100% moich urządzeń firmy Samsung nie wpisuje się w Twoją teorię dotyczącą postarzania sprzętów :smiling-face-with-sunglasses:


0 Like
witek_p
Journeyman
Opcje

Za wcześnie na taki wniosek, musisz poczekać na to co stanie się ze smartfonami pomiędzy 25 a 36 miesiącem, czyli w 3-cim roku eksploatacji, jeżeli dożyją do 36 miesiąca bez awarii (oczywiście pomijając aku) wtedy sumarycznie będziemy mieli 6 sprzętów z czego 2 uszkodzone w 3 roku to daje 33,33% uszkodzonego sprzetu w 3 roku eksploatacji. Na razie mamy 50% uszkodzeń w 3-cim roku :winking-face:

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Ja mam sporo sprzętów Samsunga(2 TV,1 laptop,4 telefony,1 smartfon) i tylko jeden na gwarancji zadne z tym sprzętów nie było w serwisie i wszystko sprawne.

0 Like