Wsparcie

Open search

Integrated Systems Europe - Technologia według Samsung

RadekK Moderator
Moderator

Cześć!

Czy słyszeliście o wydarzeniu Integrated System Europe? Jeśli nic wam to nie mówi lub chcecie zapoznać się z tegoroczną edycją, zapraszam do artykułu!

 

ISE, bo tak w skrócie brzmi nazwa imprezy, to największa na świecie wystawa sprzętu Audio-Video oraz Integracji Systemów. Wydarzenie odbywa się w Amsterdamie, a w tym roku trwało między  5 a 8 lutego.

 

Samsung i tym razem stanął na wysokości zadania, ponieważ firma uzyskała aż 9 nagród!

 

1.jpg

 

Poniżej przedstawie najciekawsze moim zdaniem produkty

 

Signage QLED 8K

Ten model telewizora nie tylko oferuje najwyższą na rynku rozdzielczość 8K, ale również zaawansowaną technologię upscalingu opartą na sztucznej inteligencji. Wyobraźcie sobie, że nawet marną jakość SD możemy przeskalować do 4K. Chciałbym to zobaczyć na żywo
Spokojnie, to nie wszystko! Ekran wtopi się w otoczenie, oferuje 100% objętość kolorów i obsługuje HDR10 z jasnością na poziomie 4000 nitów. Nowy projekt ma mniej niż 40 mm głębokości i może być instalowany w trybie pionowym lub poziomym.

QLED-8K-Signage_2

 

 

THE WALL czyli więcej, jeszcze więcej cali! 

Temat tego produktu został poruszony już wielokrotnie. Kto zgadnie, jak duży rozmiar tym razem zaprezentował Samsung? Najpierw spójrzcie na ten oszałamiający film video:

 

Na targach CES widzieliśmy warianty 4K w wielkości "jedynie" 79 - 219-cali. Na ISE Samsung poszedł dalej przedstawiając 292-calową konstrukcje wykonaną w technologii 8K. Ależ to robi robotę! Chce ten sprzęt w mieszkaniu. Już nigdy nie będę denerwował się na rozmawiających w kinie ludzi - lepszy obraz miałbym w domu Pamiętajmy, że technologia zastosowana w The Wall pozwala nam na wykonanie dowolnie wielkiego wyświetlacza.

 

W "The Wall" znajdziemy również tryb Ambient Wall. Pozwala on na wyświetlanie różnorodnych treści, takich jak zdjęcia i dzieła sztuki, a także może być ustawiony tak, aby pasował do tła, w którym jest montowany w celu uzupełnienia otoczenia.

 

Przyszłość wygląda pięknie

 

8K HDR czyli Multi-Link LED HDR  dla produktów digital signage.

Jakiś czas temu zastanawiałem się, czy technologia LED ma jeszcze rację bytu i kiedy zostanie wyparta całkowicie przez QLEDy. Najwidoczniej firma Samsung nie rezygnuje z dalszego udoskonalania tego rozwiązania.

 

Za pomocą zastrzeżonego prawnie algorytmu i analizy scen, Multi-Link LED HDR zamienia treści w obraz o jakości HDR bez potrzeby wykorzystania specjalnych metadanych. Technologia ta oferuje wiele innych udoskonaleń, takich jak odwzorowywanie odwróconych tonów (ITM) w celu uzyskania obrazów pozbawionych blasku, dynamiczne osiąganie wysokich wartości dla wysokiej jasności, odwzorowanie kolorów, małe opóźnienie w trybie na żywo, prostsze zarządzanie przewodami. Och! Można dostać zawrotu głowy od wszystkich tych funkcji

Multi-Link-LED-HDR-with-P1.2-LED-Signage_1.jpg

 

 


Póki co, produkty są dostępne dla klientów biznesowych. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju technologicznego myślę, że ani się obejrzymy, a będziemy mogli dostać je w sklepach.


Editor7.gif

 

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?


Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!


GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like