Wsparcie

Open search

Dostosuj wygląd forum do swoich upodobań - kolory, kształty, funkcjonalność i inne.

Superuser II
Superuser II

„Są gusta i guściki” ale jak wiemy „Gustach się nie dyskutuje” - o powszechnie znane powiedzenia, które można stosować do wyglądu różnych rzeczy i przedmiotów w tym forum naszej społeczności.

Zapewne wielu z Was chciałoby dostosować wygląd forum do swoich upodobań.

Właśnie nadarza się taka okazja.

Kolega @snipex_x  – superuser z francuskiej społeczności przygotował wtyczkę do Chrome umożliwiającą modyfikację kolorystyki, drobne zmiany w funkcjonalności oraz wyglądzie niektórych elementów forum. Moim drobnym wkładem w te działania było przygotowanie tłumaczenia menu ustawień wtyczki. 

Poniżej grafiki przedstawiające możliwy wygląd forum, po samodzielnie wprowadzonych zmianach.

ao1.png

Zmieniona kolorystyka i sposób wyświetlania odnośników do poszczególnych wątków/tematów.

ao2.png

Zmieniony wygląd postów w konkretnym temacie, w tym zmodyfikowany wygląd awatarów forumowiczów.

ao3.png

Nowy sposób informowania nas o udzielnej nam odpowiedzi w konkretnym poście, w którym użyty został odnośnik do naszego nicka.

ao4.png

Nowy sposób podświetlenia treści postu po najechaniu na niego kursorem.

ao5.png

Tu dość ciekawy przykład nowej funkcjonalności. Dzięki wtyczce, w momencie otrzymania nowej wiadomości lub powiadomienia, wokół naszego awatara pojawi się pulsujące kółeczko informujące nas o tym.

Po wyżej przedstawiłem Wam grafiki w jasnej kolorystyce, ale nie stoi nic na przeszkodzie, aby wprowadzić bardziej radykalne zmiany.

ao6.png

Jak widać powyżej możemy również stworzyć coś na wzór trybu nocnego. Kolory mogą być dowolne i ciemniejsze.

Jak zatem przeprowadzić modyfikacje i dostosować wygląd do swoich upodobań?

Ogólnie to nic trudnego. Wystarczy pobrać/zainstalować z chrome web store odpowiedni dodatek.

add-on.png - Update for Samsung Community 

Po pobraniu I zainstalowaniu dodatku, na pasku adresu przeglądarki pojawi się jego ikona

1.png

Po kliknięciu na ikonę prawym przyciskiem myszy pojawia się nam rozwijane menu poprzez które uzyskujemy dostęp ustawień konfiguracyjnych naszego dodatku.

2.png

Klikając na Opcje przechodzimy bezpośrednio do zakładek związanych z ustawieniami pozwalającymi na zmianę wyglądu forum.

do1.PNG

W zakładce Główne wybieramy numer profilu (mamy 3 do wyboru), który chcemy dostosować do swoich potrzeb.

Tu zmieniamy kolor tła i czcionki nagłówka, jego przezroczystość, kolor tła całego forum oraz możemy włączyć lub wyłączyć uproszczone menu.

do2.PNG

W zakładce Posty mamy możliwość zmiany koloru i przezroczystości tła i nagłówka postu. Kolorów i kształtów ramek postów, cień ramki oraz zmiany koloru tła po najechaniu na post kursorem myszki.

do3.PNG

Zakładka Przyciski pozwala na zmodyfikowanie wyglądu wszystkich przycisków pojawiających się na forum. Zmiany możemy w prowadzać w kolorystyce przycisków, ich przezroczystości, kolorach czcionki ich kształtach i kolorach obwódek, również w zmianach następujących po najechaniu na przycisk kursorem myszy.

do4.PNG

Ostatnia zakładka Przełączniki stron pozwala na modyfikację wyglądy przycisków przełączania się między stronami w konkretnym temacie lub w całym dziale, w zależności na jakim poziomie forum się znajdujemy. To również możemy zmienić kolorystykę poszczególnych przycisków, ich przezroczystość oraz kształt.

Po wprowadzeniu wszystkich modyfikacji, klikamy na widoczny w lewym dolnym narożniku przycisk ZAPISZ. Po odświeżeniu strony w przeglądarce wprowadzone zostano zmiany w wyglądzie.

Na obecną chwilę to wszystko co możemy zmienić. Autor cały czas pracuje nad jego rozwojem. Gdybyście znaleźli jakieś błędy lub mieli jakieś sugestie, napiszcie w postach poniżej a ja postaram się je przekazać naszemu francuskiemu koledze.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
10 ODPOW. 10
Big Cheese

Bardzo przydatny dodatek. Dzięki niemu można ustawić ciemną kolorystykę forum.

1.JPG2.JPG

@Szewcu72, Czy wiadomo coś na temat wersji dla Firefoxa ?

Superuser II
Superuser II

@kamil40013 niestey, nie wiele mówią o swoim projekcie, ale mogę zapytać.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser I
Superuser I

@Szewcu72, dziękuję za informację o nowej wtyczce oraz o jej możliwościach. Na początku trzeba poświęcić trochę czasu i zapoznać się z ustawieniami wtyczki. Po dostosowaniu kolorów możemy cieszyć się nowym wyglądem forum.

Po zmianie widzę kilka drobnych błędów głównie związanych z grafikami, ale podejrzewam, że cieżko będzie je wyeliminować. Obrazy musiałyby posiadać przezroczyste tło a obecnie posiadają białe. W ten sposób po zmianie tła widzimy białe kwadraty a w nich grafiki.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Superuser II
Superuser II

@nismo tego raczej nie da się wyeliminować, nie zmusisz nikogo do wstawiania grafik z przezroczystym tłem.

Zwrócę również uwagę na fakt, że przy standardowej wersji forum, zdarzają się grafiki na ciemniejszym lub jaśniejszym tle, które odcinają się od tła.

A co zatem idzie, tego akurat nie powinno traktować się jako błąd.

Superuser I
Superuser I

@Szewcu72, zgadzam się z Tobą w 100%. Nie doprecyzowałem mojej poprzedniej wiadomości. Nie chodziło mi o grafiki i zdjęcia wstawiane przez użytkowników a o grafiki stanowiące wygląd forum. Doskonale widać to na stronie tytułowej, gdzie są pokazane grafiki tytułowe poszczególnych działów. Białe tło występuje również w przypadku przycisku Like przy własnych komentarzach.

wtyczka-03.jpgwtyczka-04.jpg

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Superuser II
Superuser II

@nismo trzeba zrozumieć, że to składowe skryptu forum, a sam dodatek jest prywatną inicjatywą forumowicza.

Pamiętajmy, że to jednak, dwa niezależne "światy".

Kolejną rzeczą, o której trzeba wiedzieć to to, że jest to nakładka graficzna i nie zawsze da się zmusić chrome do podmiany każdej grafiki w skrypcie forum, bez ingerencji w kod samego forum.

Superuser I
Superuser I

@Szewcu72, dziękuję za informacje. Domyślam się, że wtyczka nie jest w stanie ingerować w kod strony, ale nawet gdyby mogła to nic z przywołanymi przeze mnie grafikami by nie zrobiła. Te grafiki musiałyby zostać podmienione na nowe z przezroczystym tłem. Zgłaszam to co zauważyłem, a to że autor wtyczki nie ma nad tym żadnej kontroli to nie jego wina. Musiałby współpracować z administracją żeby zapewnić 100% spójność z wyglądem forum.

Superuser II
Superuser II

Przygotowana jest aktualizacja wtyczki. Niebawem, być może jutro w google web store powinna pojawić się nowa wersja.

Z zapowiadanych nowości ma pojawić się szybki dostęp do statystyk konta.

Pozostałe dotyczą SU II i SU III.

Big Cheese

@Szewcu72  napisał(a):

Pozostałe dotyczą SU II i SU III.

Czy ktoś na community ma już rangę Super User III ?

Autorzy z największą liczbą like