Wsparcie

Open search

Doceniaj i bądź doceniany, czyli o wsparciu na Forum

Voyager

Cześć!

Lubisz być doceniany, prawda? Czy to poprzez gest, słowa lub follow, like albo…

Na naszym Forum masz pełną dowolność w zadaniu pytania, dopisania się do istniejącego wątku oraz dołączenia swojej wskazówki lub propozycji rozwiązania zgłaszanej sprawy.

I tu rozpoczyna się gra 

Najlepsza propozycja lub słuszna sugestia może zostać zaakceptowana jako rozwiązanie. Wtedy, w danym temacie, pojawia się odpowiednie oznaczenie, a najlepsza odpowiedź zostaje podpięta na górze wątku.

accepted solution.PNGOznaczone rozwiązanie w wątku.

Jednak nie dzieje się to samo. Tutaj potrzeba Twojej pomocy. Wystarczy jedno kliknięcie, aby pokazać, że doceniasz udzieloną pomoc. Będzie to bardzo przydatne dla kolejnych userów, którzy będą przeglądać nasze Forum.

A co niezwykle ważne dla aktywnych użytkowników - ilość zaakceptowanych rozwiązań jest jednym z elementów branych pod uwagę przy awansowaniu na  SuperUsera 
Więcej na temat roli superusera przeczytasz w wątku o tym, jak zostać gwiazdorem Samsung Community.

accept ze strzalka.png

Zatem, nie lękajcie się i klikajcie! Było follow4follow, więc zróbmy solution4solution

93 ODPOW. 93
Superuser II
Superuser II

Bardzo dobra sugestia i uwaga.

Pamiętam z wcześniejszych forów na których moderowałem, że każda odpowiedź "Dziękuję" była opatrywana stosownym komentarzem w treści edytowanego przez ekipę posta. Były to wpisy typu "nie dziękuj, daj like" lub "postaw piwo" w zależności od forum. W przypadku edycji, forumowicz dostawał stosowną wiadomość, że jego post został edytowany, więc gdy do niego wracał, widział komunikat jak ma zachować się w przyszłości.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser I
Superuser I

Może dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie powiadomień mailowych dotyczących rozpoczętych wątków na forum. Po kilku dniach od założenia nowego tematu byłby wysyłany automatycznie wygenerowany mail z zapytaniem do osoby, która założyła dany wątek czy otrzymała satysfakcjonującą odpowiedź. W wiadomości znajdowałyby się przydatne wskazówki dotyczącego tego jak docenić innych użytkowników forum.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Legend

@nismoCoś takiego jest na innym forum na platformie lithium o takim powiadomieniu aby odznaczyć najlepszą odpowiedż.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

DamianK Moderator
Moderator

Tutaj również coś takiego funkcjonuje. Ja otrzymuję powiadomienia mailowe z zachętą do zaakceptowania jakiejś odpowiedzi jako rozwiązanie w temacie, który sam stworzyłem.

was it..JPG

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Superuser II
Superuser II
Potwierdzam, maile z sugestią wybrania odpowiedzi jako rozwiązania przychodzą.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser II
Superuser II

Takie pytanie się mi nasunęło. Czy ten skrypt ma możliwość włączenia  opcji nadawania oznaczen rodzaju tematu już na etapie jego zakładania?

Przed lub za tytułem wyświetla się np. [pytanie] [poradnik] [tutorial] [telewizor] [zegarek] i tym podobnych. Wiecie o co mi chodzi. Inne skrypty to mają, sam stosowałem na forach na których moderowałem.

Legend

Nie wiem czy dobrze ciebie rozumiem ale czy przeglądałeś Moje ustawienia ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@DamianK@Szewcu72, muszę w takim razie bardziej dokładnie przyjrzeć się wiadomościom przychodzącym z forum. Szukałem w mojej skrzynce odbiorczej tego typu wiadomości, ale nie znalazłem. Widocznie usunąłem je już wcześniej. Dziękuję za potwierdzenie.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Highlighted
Legend

@showmeyour__Mi osobiście brakuje czegoś takiego jak poniżej 

Punkty, poziomy i rangi – zasady przyznawania
1.PUNKTY  co i za ile?
2.POZIOMY I RANGI ?

Autorzy z największą liczbą like