Wsparcie

Open search

CES 2019 Relacja z Las Vegas

DamianK Moderator
Moderator

CES-2019.jpg

Jak niektórzy z Was zapewne wiedzą, obecnie trwają wciąż targi Customer Electronics Show (CES), gdzie Samsung przedstawił swoją wizję przyszłości i technologie, które mają uczynić ją łatwiejszą.

Pomimo że tym razem jako ekipa naszego Community nie mamy okazji być na targach osobiście, śledzimy to wydarzenie na bieżąco. Waszą uwagę na samo wydarzenie w ostatnim czasie zwrócił już @RadekK w tym temacie, ja natomiast chciałbym krótko podsumować, na czym Samsung skupił się podczas tegorocznej edycji CES. 

Na wstępie o telewizorach. Samsung zapowiedział, że nowe telewizory Smart TV, które pojawią się wiosną tego roku, będą posiadały obsługę iTunes oraz Airplay 2. Dzięki temu użytkownicy urządzeń Apple będą mogli przeglądać treści, które posiadają w pamięci wewnętrznej swoich urządzeń. Funkcja ta zostanie również udostępniona na telewizorach Smart TV z ubiegłego roku, za pośrednictwem odpowiedniej aktualizacji. I o ile ja sam osobiście nie skorzystam z tego rozwiązania, uważam że jest to ciekawa informacja, bo nie spodziewałem się, że zamknięty ekosystem Apple będzie dostępny również na urządzeniach Samsung.

Pozostając przy telewizorach, nagrodę CES Best of Innovation Award 2019 po raz kolejny otrzymała technologia Micro Led, tym razem przy okazji zaprezentowania kolejnej generacji The Wall. Nowe urządzenie nazywa się The Window i jest większą, a zarazem nieco bardziej rozwiniętą wersją swojego poprzednika. 219-calowy ekran robił hm... OGROMNE wrażenie.

Jednakże, największą uwagę Samsung skupił na idei Connected Living, która ma na celu rozwinięcie technologii związanych z IoT. Największym łącznikiem urządzeń Samsung ma być asystent głosowy Bixby. Nowe telewizory 8K, które pojawią się w tym roku, mają posiadać już pełną integrację z Bixby, ale nie tylko. Zapowiadane jest również wsparcie dla usług Google Home oraz Amazon Echo.

Asystent Bixby ma pozwalać również na pełną kontrolę smart urządzeń Samsung w naszych domach. W praktyce oznacza to, że możliwa będzie zmiana na przykład temperatury pieczenia, czy też sprawdzenie, za ile skończy się cykl prania - i to tylko za pomocą głosu. Dużą rolę ma odgrywać tutaj również lodówka Family Hub, która ma zostać wykorzystana do stworzenia Family Board - przestrzeni, za pomocą której możemy dzielić się z rodziną notatkami, zdjęciami, muzyką, czy też filmami. Wszystkie te informacje można będzie udostępnić na ekrany lodówek z tej serii.

Wracając do Bixby, Samsung zapowiada również pełną integrację tego asystenta nawet z samochodem. Zaprezentowany podczas targów 2019 Digital Cockpit umożliwia sprawdzenie stanu paliwa, czy uruchomienie silnika za pomocą głosu, a nawet nie będąc w środku samochodu. Nowy komputer pokładowy potrafi również nauczyć się rozpoznawać pasażerów i kierowcę, dzięki czemu automatycznie dostosowuje na przykład pozycję foteli. Możliwe jest również uruchomienie na ekranach dostępnych dla pasażerów trybu Dex, który pozwoli na przykład na kontynuowanie pracy nad rozpoczętymi wcześniej projektami.

Jak dla mnie, wizja takiej integracji pomiędzy urządzeniami jest niezwykle interesująca i szczerze, marzy mi się, żeby mieć możliwość przetestować taki ekosystem urządzeń połączonych ze sobą, gdzie niemal pełna kontrola nad nimi może odbywać się za pomocą komend głosowych.

Jeżeli ominęła was transmisja z tego wydarzenia, pełną konferencję prasową z wydarzenia znajdziecie na youtube:

A jak według Was wyglądać będzie technologia IoT w przyszłości? Jakie jeszcze innowacje wyobrażacie sobie z uwagi na coraz bardziej dynamiczny rozwój w dziedzinie smart urządzeń?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
9 ODPOW. 9
Hotshot

W poprzednim roku byliście osobiście na targach ?

DamianK Moderator
Moderator

@kamil40013

W poprzednim roku @KrzysiekK oraz @Szewcu72 byli na targach MWC w Barcelonie, a jesienią 2018 zawitałem wraz z Krzyśkiem oraz @showmeyour__ do Berlina na targi IFA. Niestety, CES jeszcze nie było nam dane zobaczyć na własne oczy.  

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
RadekK Moderator
Moderator

Wow!

Dzięki @DamianK, niesamowicie ciekawy artykuł, który przedstawia konkretną pigułkę informacji z CES w tym roku.

Przemawia do mnie idea inteligentnego domu. Zapytałeś jak według nas wyglądać będzie technologia IoT przyszłości. Wyobrażam sobie scenariusz, kiedy asystent głosowy wita mnie ze snu otwierając rolety, a łóżko zabiera kołdrę i budzi zmieniając pozycję z poziomej na pionową zmuszając do wstania Ekspres sam robi kawę, zanim wejdę do kuchni, a lodówka zamawia świeże pieczywo i artykuły spożywcze, które z pobliskiego sklepu przywiezie mi mały robot pod drzwi.

Telewizor wyświetla najciekawsze informacje (wycina fragmenty z programów informacyjnych) według moich zainteresowań i preferencji, a komputer planuje dzień przedstawiając listę zadań do wykonania.

Smartphone natomiast jest zintegrowany z mikrofonami w całym mieszkaniu, dzięki czemu bez przeszkód poruszam się po kuchni, wybieram kontakt głosowo i prowadzę rozmowę podczas przygotowywania śniadania.

Kolejną komendą głosową uruchamiam samochód, który wyjeżdża z garażu na podjazd.

Tak taka to moja mała wizja przyszłości. Jak wasze?

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Superuser II
Superuser II

Kolejny raz potwierdzam to co napisał @DamianK.

Byłem w Barcelonie z @KrzysiekK i @Alicja70.

Niestety do Berlina nie mogłem jechać z ekipą, czego do dzisiaj nie mogę przeboleć. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser II
Superuser II

@RadekK i oby twoja wizja się sprawdziła. 

Myślę zatem, że już czas powoli zacząć tłumaczyć żonie...

...no dobra, może jeszcze nie. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser I
Superuser I

@RadekK, Twoja wizja bardzo mi się podoba! Uruchamianie wszystkich urządzeń za pomocą głosu w dowolnym miejscu domu i poza nim to z pewnością kwestia najbliższych kilku lat. Jednak od czegoś trzeba zacząć. Proponuję na początek Bixby w języku polskim 

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Helping Hand

Jak napisał @Szefcu72 razem z nim i @KrzysiekK byłam na evencie w Barcelonie. Był to niezapomniany czas i mam nadzieję kiedyś jeszcze uczestniczyć w takiej imprezie😍

Helping Hand
Zgadzam się. Bixby po polsku😊
Highlighted
RadekK Moderator
Moderator

Hej hej!

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę, że w dziale RTV jest artykuł o The Frame oraz Serfi TV w wersji 2019, są to telewizory zaprezentowane w tym roku na CES. Wyglądają świetnie i też mają coś z wizji przyszłości

Zachęcam do przeczytania:

The Frame 2019 i Serfi TV 2019 - elegancja i innowacyjność w Twoim salonie

Dodatkowo podrzucam link do galerii zdjęć z CES:

[Gallery] Samsung City at CES 2019

Inne materiały:
CES - Zdjęcia i Video

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like