Wsparcie

Open search

CES 2019 Relacja z Las Vegas

DamianK Moderator
Moderator

CES-2019.jpg

Jak niekt贸rzy z Was zapewne wiedz膮, obecnie trwaj膮 wci膮偶 targi Customer Electronics Show (CES), gdzie Samsung przedstawi艂 swoj膮 wizj臋 przysz艂o艣ci i technologie, kt贸re maj膮 uczyni膰 j膮 艂atwiejsz膮.

Pomimo 偶e tym razem jako ekipa naszego Community nie mamy okazji by膰 na targach osobi艣cie, 艣ledzimy to wydarzenie na bie偶膮co. Wasz膮 uwag臋 na samo wydarzenie w ostatnim czasie zwr贸ci艂 ju偶 @RadekK w tym temacie, ja natomiast chcia艂bym kr贸tko podsumowa膰, na czym Samsung skupi艂 si臋 podczas tegorocznej edycji CES. 

Na wst臋pie o telewizorach. Samsung zapowiedzia艂, 偶e nowe telewizory Smart TV, kt贸re pojawi膮 si臋 wiosn膮 tego roku, b臋d膮 posiada艂y obs艂ug臋 iTunes oraz Airplay 2. Dzi臋ki temu u偶ytkownicy urz膮dze艅 Apple b臋d膮 mogli przegl膮da膰 tre艣ci, kt贸re posiadaj膮 w pami臋ci wewn臋trznej swoich urz膮dze艅. Funkcja ta zostanie r贸wnie偶 udost臋pniona na telewizorach Smart TV z ubieg艂ego roku, za po艣rednictwem odpowiedniej aktualizacji. I o ile ja sam osobi艣cie nie skorzystam z tego rozwi膮zania, uwa偶am 偶e jest to ciekawa informacja, bo nie spodziewa艂em si臋, 偶e zamkni臋ty ekosystem Apple b臋dzie dost臋pny r贸wnie偶 na urz膮dzeniach Samsung.

Pozostaj膮c przy telewizorach, nagrod臋 CES Best of Innovation Award 2019 po raz kolejny otrzyma艂a technologia Micro Led, tym razem przy okazji zaprezentowania kolejnej generacji The Wall. Nowe urz膮dzenie nazywa si臋 The Window i jest wi臋ksz膮, a zarazem nieco bardziej rozwini臋t膮 wersj膮 swojego poprzednika. 219-calowy ekran robi艂 hm... OGROMNE wra偶enie.

Jednak偶e, najwi臋ksz膮 uwag臋 Samsung skupi艂 na idei Connected Living, kt贸ra ma na celu rozwini臋cie technologii zwi膮zanych z IoT. Najwi臋kszym 艂膮cznikiem urz膮dze艅 Samsung ma by膰 asystent g艂osowy Bixby. Nowe telewizory 8K, kt贸re pojawi膮 si臋 w tym roku, maj膮 posiada膰 ju偶 pe艂n膮 integracj臋 z Bixby, ale nie tylko. Zapowiadane jest r贸wnie偶 wsparcie dla us艂ug Google Home oraz Amazon Echo.

Asystent Bixby ma pozwala膰 r贸wnie偶 na pe艂n膮 kontrol臋 smart urz膮dze艅 Samsung w naszych domach. W praktyce oznacza to, 偶e mo偶liwa b臋dzie zmiana na przyk艂ad temperatury pieczenia, czy te偶 sprawdzenie, za ile sko艅czy si臋 cykl prania - i to tylko za pomoc膮 g艂osu. Du偶膮 rol臋 ma odgrywa膰 tutaj r贸wnie偶 lod贸wka Family Hub, kt贸ra ma zosta膰 wykorzystana do stworzenia Family Board - przestrzeni, za pomoc膮 kt贸rej mo偶emy dzieli膰 si臋 z rodzin膮 notatkami, zdj臋ciami, muzyk膮, czy te偶 filmami. Wszystkie te informacje mo偶na b臋dzie udost臋pni膰 na ekrany lod贸wek z tej serii.

Wracaj膮c do Bixby, Samsung zapowiada r贸wnie偶 pe艂n膮 integracj臋 tego asystenta nawet z samochodem. Zaprezentowany podczas targ贸w 2019 Digital Cockpit umo偶liwia sprawdzenie stanu paliwa, czy uruchomienie silnika za pomoc膮 g艂osu, a nawet nie b臋d膮c w 艣rodku samochodu. Nowy komputer pok艂adowy potrafi r贸wnie偶 nauczy膰 si臋 rozpoznawa膰 pasa偶er贸w i kierowc臋, dzi臋ki czemu automatycznie dostosowuje na przyk艂ad pozycj臋 foteli. Mo偶liwe jest r贸wnie偶 uruchomienie na ekranach dost臋pnych dla pasa偶er贸w trybu Dex, kt贸ry pozwoli na przyk艂ad na kontynuowanie pracy nad rozpocz臋tymi wcze艣niej projektami.

Jak dla mnie, wizja takiej integracji pomi臋dzy urz膮dzeniami jest niezwykle interesuj膮ca i szczerze, marzy mi si臋, 偶eby mie膰 mo偶liwo艣膰 przetestowa膰 taki ekosystem urz膮dze艅 po艂膮czonych ze sob膮, gdzie niemal pe艂na kontrola nad nimi mo偶e odbywa膰 si臋 za pomoc膮 komend g艂osowych.

Je偶eli omin臋艂a was transmisja z tego wydarzenia, pe艂n膮 konferencj臋 prasow膮 z wydarzenia znajdziecie na youtube:

A jak wed艂ug Was wygl膮da膰 b臋dzie technologia IoT w przysz艂o艣ci? Jakie jeszcze innowacje wyobra偶acie sobie z uwagi na coraz bardziej dynamiczny rozw贸j w dziedzinie smart urz膮dze艅?

Je艣li moja odpowied藕 by艂a pomocna, zaakceptuj j膮 jako rozwi膮zanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dzia艂 wideo! | Spotkanie Spo艂eczno艣ci Samsung | Relacja z IFA2018
9 ODPOW. 9
Hotshot

W poprzednim roku byli艣cie osobi艣cie na targach ?

DamianK Moderator
Moderator

@kamil40013

W poprzednim roku @KrzysiekK oraz @Szewcu72 byli na targach MWC w Barcelonie, a jesieni膮 2018 zawita艂em wraz z Krzy艣kiem oraz @showmeyour__ do Berlina na targi IFA. Niestety, CES jeszcze nie by艂o nam dane zobaczy膰 na w艂asne oczy.  

Je艣li moja odpowied藕 by艂a pomocna, zaakceptuj j膮 jako rozwi膮zanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dzia艂 wideo! | Spotkanie Spo艂eczno艣ci Samsung | Relacja z IFA2018
RadekK Moderator
Moderator

Wow!

Dzi臋ki @DamianK, niesamowicie ciekawy artyku艂, kt贸ry przedstawia konkretn膮 pigu艂k臋 informacji z CES w tym roku.

Przemawia do mnie idea inteligentnego domu. Zapyta艂e艣 jak wed艂ug nas wygl膮da膰 b臋dzie technologia IoT przysz艂o艣ci. Wyobra偶am sobie scenariusz, kiedy asystent g艂osowy wita mnie ze snu otwieraj膮c rolety, a 艂贸偶ko zabiera ko艂dr臋 i budzi zmieniaj膮c pozycj臋 z poziomej na pionow膮 zmuszaj膮c do wstania Ekspres sam robi kaw臋, zanim wejd臋 do kuchni, a lod贸wka zamawia 艣wie偶e pieczywo i artyku艂y spo偶ywcze, kt贸re z pobliskiego sklepu przywiezie mi ma艂y robot pod drzwi.

Telewizor wy艣wietla najciekawsze informacje (wycina fragmenty z program贸w informacyjnych) wed艂ug moich zainteresowa艅 i preferencji, a komputer planuje dzie艅 przedstawiaj膮c list臋 zada艅 do wykonania.

Smartphone natomiast jest zintegrowany z mikrofonami w ca艂ym mieszkaniu, dzi臋ki czemu bez przeszk贸d poruszam si臋 po kuchni, wybieram kontakt g艂osowo i prowadz臋 rozmow臋 podczas przygotowywania 艣niadania.

Kolejn膮 komend膮 g艂osow膮 uruchamiam samoch贸d, kt贸ry wyje偶d偶a z gara偶u na podjazd.

Tak taka to moja ma艂a wizja przysz艂o艣ci. Jak wasze?

Sprawd藕 nowy dzia艂 Wideo i podziel si臋 opini膮.
Superuser II
Superuser II

Kolejny raz potwierdzam to co napisa艂 @DamianK.

By艂em w Barcelonie z @KrzysiekK i @Alicja70.

Niestety do Berlina nie mog艂em jecha膰 z ekip膮, czego do dzisiaj nie mog臋 przebole膰. 

Je艣li moja odpowied藕 by艂a pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwi膮za艂a problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawd藕 czy kto艣 podobnego ju偶 nie zada艂.
Nie tw贸rz nowego, dopisz si臋 w ju偶 istniej膮cym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser II
Superuser II

@RadekK i oby twoja wizja si臋 sprawdzi艂a. 

My艣l臋 zatem, 偶e ju偶 czas powoli zacz膮膰 t艂umaczy膰 偶onie...

...no dobra, mo偶e jeszcze nie. 

Je艣li moja odpowied藕 by艂a pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwi膮za艂a problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawd藕 czy kto艣 podobnego ju偶 nie zada艂.
Nie tw贸rz nowego, dopisz si臋 w ju偶 istniej膮cym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser I
Superuser I

@RadekK, Twoja wizja bardzo mi si臋 podoba! Uruchamianie wszystkich urz膮dze艅 za pomoc膮 g艂osu w dowolnym miejscu domu i poza nim to z pewno艣ci膮 kwestia najbli偶szych kilku lat. Jednak od czego艣 trzeba zacz膮膰. Proponuj臋 na pocz膮tek Bixby w j臋zyku polskim 

Doceniaj i b膮d藕 doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwi膮zanie tematu, aby doceni膰 innych!
Helping Hand

Jak napisa艂 @Szefcu72 razem z nim i @KrzysiekK by艂am na evencie w Barcelonie. By艂 to niezapomniany czas i mam nadziej臋 kiedy艣 jeszcze uczestniczy膰 w takiej imprezie馃槏

Highlighted
Helping Hand
Zgadzam si臋. Bixby po polsku馃槉
RadekK Moderator
Moderator

Hej hej!

Chcia艂bym zwr贸ci膰 Wasz膮 uwag臋, 偶e w dziale RTV jest artyku艂 o The Frame oraz Serfi TV w wersji 2019, s膮 to telewizory zaprezentowane w tym roku na CES. Wygl膮daj膮 艣wietnie i te偶 maj膮 co艣 z wizji przysz艂o艣ci

Zach臋cam do przeczytania:

The Frame 2019 i Serfi TV 2019 - elegancja i innowacyjno艣膰 w Twoim salonie

Dodatkowo podrzucam link do galerii zdj臋膰 z CES:

[Gallery] Samsung City at CES 2019

Inne materia艂y:
CES - Zdj臋cia i Video

Sprawd藕 nowy dzia艂 Wideo i podziel si臋 opini膮.
Autorzy z najwi臋ksz膮 liczb膮 like