Wsparcie

Open search

Androidy i wypalanie

ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam. Co wiecie o rzekomym wypalaniu ekranu w s 9 plus? Wczoraj kupilem. We wtorek ma być kurier. Czytałem o wariantach telefonów. Czy sieć plus pomija aktualizacje?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser I
Superuser I

@Henksz, w internecie można znaleźć trochę informacji dotyczących wypalenia wyświetlacza w S9+ po aktualizacji do Android Pie. Na forum były już podobne wątki, ale jakoś nie cieszyły się nadmierną popularnością co można odczytać jako jednostkowe problemy.

Pamiętaj, że zamawiając nowy telefon przez internet masz 14 dni na odstąpienie od umowy zakupu bez podania przyczyny. Przez ten czas możesz sprawdzić smartfon i w razie jakichkolwiek wad fabrycznych zwracasz urządzenie i zapominasz o problemie. Aby zwrócić towar w większości przypadków musisz wypełnić formularz odstąpienia od umowy zakupu oraz poinformować wcześniej sprzedającego o tym fakcie. Po upływie 14 dni w dalszym ciągu posiadasz gwarancję oraz rękojmię na telefon więc w razie jakichkolwiek problemów reklamujesz urządzenie u gwaranta lub u sprzedawcy.

Jeżeli masz dodatkowe pytania to chętnie odpowiem 

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
10 ODPOW. 10
Hotshot 

Jeżeli chodzi o wypalanie ekranu, to u mnie w S9+ wypalił się tylko przycisk home z Always On Display (tutaj znajdziesz moje fotki tego zjawiska). Widoczne jest, to tylko na szarym tle przy niskiej jasności. Mogę tylko powiedzieć, że w ogóle to nie przeszakdza ani nie jest to zauważalne przy normalnym użytkowaniu telefonu. Poza tym nie mam żadnych problemów z ekranem. Jest świetny.

Na forum jest kilka tematów i wiadomości na temat wypalania ekranów. Skorzystaj z wyszukiwarki.

Historię aktualizacji dla telefonów z wolnej sprzedaży (XEO) znajdziesz tutaj: http://doc.samsungmobile.com/SM-G965F/XEO/doc.html

Dla telefonów z sieci Plus (PLS) pod tym adresem: http://doc.samsungmobile.com/SM-G965F/PLS/doc.html

Oczywiście aktualizacje dla telefonów brandowanych zazwyczaj wychodzą z opóźnieniem w porównaniu do telefonów z wolnej sprzedaży.

Apprentice

Dzięki za odpowiedź. Ten przycisk AoD jest opcja żeby wył? Kupiłem tel i zacząłem z nudów czytać. Samsungi mam od zawsze ale denerwuje mnie kiedy piszę na chacie do konsultanta że występują problemy z ekranami czy zna temat. Odpisuje że ekrany wypalaja się przez niewłaściwe użytkowanie. I odsyla Na stronie jest instrukcja użytkowania. Ja jej osobiście nie znalazlem. Ale gość pisał żeby gasić ekran kiedy się nie używa. I jak za dużo coś tam to też źle. Juz nie pamiętam.  We wtorek ma być kurier. Poważanie się zastanawiam nad zwrotem

Hotshot 

@Henksz  napisał(a):

Dzięki za odpowiedź. Ten przycisk AoD jest opcja żeby wył?

Przycisk Home na ekranie AoD możesz wyłączyć.

@Henksz  napisał(a):

Odpisuje że ekrany wypalaja się przez niewłaściwe użytkowanie. Ale gość pisał żeby gasić ekran kiedy się nie używa. I jak za dużo coś tam to też źle.

Oczywiście, że ekran może się wypalić przez niewłaściwe użytkowanie. Jeżeli zostawisz włączony stały obraz na maksymalnej jasności na kilka godzin, to doprowadzisz do wypalenia ekranu.

@Henksz  napisał(a):

I odsyla Na stronie jest instrukcja użytkowania. Ja jej osobiście nie znalazlem.

Podsyłam link do instrukcji obsługi w języku polskim: http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201812/20181227144239576/SM-G96X_UM_Open_Pie_Pol_181227...

@Henksz  napisał(a):

Juz nie pamiętam.  We wtorek ma być kurier. Poważanie się zastanawiam nad zwrotem

Dlaczego rozważasz zwrot sprzętu ? Jeżeli będziesz normalnie użytkować telefon, to nie doprowadzisz do wypalenia ekranu. Poza tym od takich rzeczy masz też gwarancję.

Apprentice

Dzięki. Nie chcę innego i nie oddam. Niepotrzebnie się sugeruje opiniami  a nawet go jeszcze w rękach nie mialem. Mam pytanie odnośnie etui samsung view. To chroni i zdaje egzamin? Czy szkło? 

Superuser I
Superuser I

@Henksz, w internecie można znaleźć trochę informacji dotyczących wypalenia wyświetlacza w S9+ po aktualizacji do Android Pie. Na forum były już podobne wątki, ale jakoś nie cieszyły się nadmierną popularnością co można odczytać jako jednostkowe problemy.

Pamiętaj, że zamawiając nowy telefon przez internet masz 14 dni na odstąpienie od umowy zakupu bez podania przyczyny. Przez ten czas możesz sprawdzić smartfon i w razie jakichkolwiek wad fabrycznych zwracasz urządzenie i zapominasz o problemie. Aby zwrócić towar w większości przypadków musisz wypełnić formularz odstąpienia od umowy zakupu oraz poinformować wcześniej sprzedającego o tym fakcie. Po upływie 14 dni w dalszym ciągu posiadasz gwarancję oraz rękojmię na telefon więc w razie jakichkolwiek problemów reklamujesz urządzenie u gwaranta lub u sprzedawcy.

Jeżeli masz dodatkowe pytania to chętnie odpowiem 

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Superuser I
Superuser I

@Henksz, odnośnie ochrony to warto założyć etui, które ochroni boki oraz tył urządzenia. Jeżeli zdecydujesz się na etui Clear View to dodatkowo zyskasz ochronę wyświetlacza. Korzystam z takiego etui w Galaxy Note9 i zdaje egzamin. Przednia klapka jest nieco podatna na zarysowania, ale lepsza porysowana klapka niż wyświetlacz telefonu. Jeżeli mimo wszystko martwisz się o wyświetlacz to polecam folię poniewż ciężko dobrać szkło, z którego będziesz w pełni zadowolony. Szkła ochronne często posiadają czarne ramki wokół i zabierają przestrzeń roboczą wyświetlacza. Ponadto w większości przypadków są klejone tylko po bokach więc łatwo odchodzą.

Hotshot 

@Henksz  napisał(a):

Mam pytanie odnośnie etui samsung view. To chroni i zdaje egzamin? Czy szkło? 

Odnośnie etui oraz ochrony ekranu polecam zajrzeć do tego tematu:

https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/Cover-case-szk%C5%82o-czy-folia-jak%C4%85-ochron%C4...

Apprentice

Widziałem w sklepie etui samsung tylko nie chce plastik tylko jakiś inny materiał był . Czy to się nazywa LED view? Czekam na kuriera. Dzięki za dziś. 

Hotshot 

@Henksz, LED View Cover nie jest plastikowy.

Polecam zajrzeć na tą stronę: https://sklepsamsung.pl/akcesoria/etui?filter%5B13560%5D%5B0%5D=18985301

oraz na tą: https://www.samsung.com/pl/smartphones/galaxy-s9/accessories/

Znajdziesz na nich różne etui, dla S9+.

Autorzy z największą liczbą like