Wsparcie

Open search

One UI Beta - Dzień pierwszy

Explorer

Cześć wszystkim

Nie za wiele czasu dzisiaj, ale:

 

1. Aplikacja Twitter często zawiesza się na etapie uruchamiania (splash screen), przy próbie jej zamknięcia system zawiesza się a cały interfejs zaczyna wariować (np. widok ostatnich aplikacji nakłada się na inne okna) ew. na kilka sekund wyświetla się czarny ekran.

2. Przy włączonym trybie nocnym i przyciemnianiu tapety, podczas powrotu do ekranu głównego, przez ułamek sekundy można dostrzec lekkie mignięcie ekranu.

3. Nowe gesty pełnoekranowe nie radzą sobie za dobrze z wysuwanym menu bocznym androidowych aplikacji powodując jego wysunięcie w zasadzie niemożliwym do wykonania.

4. Klawiatura przy próbie wpisywania polskich znaków lubi się czasem przywiesić.

 

Ogólnie jednak bardzo pozytywnie i całkiem stabilnie (choć nie mam porównania, pierwszy raz uczestniczę w programie beta). Ciekawi mnie natomiast czy ktoś jeszcze się spotkał z opisywanymi problemami czy występują tylko u mnie?

16 ODPOW. 16
Apprentice

Siemka , nie wiem co robić , ale mi nie działa ładowanie mnie kablem, próbowałem kilka ładowarek, kabli , nic nie chce ładować. Ładowanie bezprzewodowe działa ok.

First Poster

Witaj

Sprawdź czy jakiś paproch nie dostał się do gniazda usb c w telefonie. Jeżeli tak to spróbuj go wydobyć cieniutką igłą albo przedmuchaj sprężonym powietrzem

Apprentice
Nic nie ma, dosłownie przed aktualizacją ładowałem kablem. Pobrałem plik aktualizacji, odłączyłem telefon od ładowania , zrobiłem aktualizacje podłączyłem telefon kablem do ładowania i zero reakcji.
Superuser II
Superuser II

Na początek proponuję w obu przypadkach wipe cache partition z poziomu recovery. Gdy nie pomoże factory reset.


S11 A MOŻE S20? PLOTKI, PRZECIEKI, INFORMACJE - czyli co już wiemy o nadchodzącym flagowcu!!!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Explorer

A ja mam jeszcze jedną propozycję.

Wyłącz całkowicie telefon, poczekaj kilka/kilkanaście sekund aż system się zamknie i telefon się wyłączy.

Podłącz wtedy (koniecznie na wyłączonym telefonie) ładowarkę i sprawdź czy telefon reaguje na prąd. 

Jeśli brak ładowania jest spowodowany błędem systemu to na wyłączonym powinien się ładować normanie. Jeśli będzie brak reakcji to możesz mieć problem sprzętowy (uszkodzona ładowarka, kabel lub coś w telefonie).

 

Jeśli na wyłączonym jest OK to wtedy zastosuj się do porady @ . Jeśli nie będzie działać i wszystkie pomysły zawiodą (wymiana kabla, ładowarki, Factory Reset) -> pozostanie wizyta w serwisie.Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij

Beta Moderator
Beta Moderator

Cześć @denis_zak,

Cieszę się, że „ogólnie jednak pozytywnie” odbierasz Betę Opisane przez ciebie problemy nie występują na moim telefonie  Czy mógłbyś zgłosić je przez sekcję „Opinia o wersji beta” w Samsung Members (każdy problem oddzielnie z logami zebranymi zaraz po wystąpieniu błędu)? Deweloperzy sprawdzą wtedy co może być nie tak.

 

@Mandarek, zastosuj proszę kroki opisane przez @SqTER lub od razu udaj się do serwisu, gdzie technicy pomogą ci sprawdzić działanie sprzętu.

@SqTER, dzięki za pomoc i dokładne rozpisanie jak postępować w takim przypadku! 

Explorer

Hej, co do zgłoszenia błędów to dokładnie tak zrobiłem, jeszcze przed podzieleniem się nimi tutaj

Apprentice

Dziękuję wszystkim za pomoc. Nie wiem z czego ten problem wynikał , ale dziś rano problem zniknął. 

Oczywiście zrobiłem wczoraj też tak, że na podłączyłem wyłączony telefon do ładowania i było ok. Także prawdopodobnie system potrzebował czasu żeby się ogarnąć . Dziękuję i pozdrawiam

.

Apprentice

Część wszystkim, chciałbym napisać mały update do mojego problemu z ładowaniem telefonu przez kabel. Otóż niestety ale nadal nie mogę ładować telefonu. Poszedłem dziś do serwisu Samsunga , po szybkiej diagnozie okazało się ,że została uszkodzona płyta główna . Dziwna sprawa , czy to możliwe żeby nowy soft mógł uszkodzić płytę główną ? Dosłownie , sekundy po aktualizacji nie byłem już w stanie ładować telefonu kablem . 

W środę czeka mnie wymiana płyty głównej. Nie wiem czy uznać to za ostrzeżenie dla innych, czy po prostu u mnie to przypadek bądź jakiś dziwny zbieg okoliczności.