Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Nie działają aplikacje przeniesione na kartę sd

(Temat utworzony: 09-11-2019 01:52 PM)
284 Wyświetlenia
leonk1974
Pioneer
Opcje

Po przeniesieniu na kartę sd i ponownym uruchomieniu tel. aplikacje przestają działać. Dotyczy to np. Messenger,Olx,GG,Flashcore czy AliExpress. Na Android 9 wszystko było ok 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@leonk1974, w takim wypadku pozostaje zgłosić błąd i oczekiwać na odpowiedź.


0 Like
leonk1974
Pioneer
Opcje
Ja już to zgłaszałem i napisali,że w logach nie widać błędów
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@leonk1974, Formatowałeś kartę na komputerze czy za pomocą telefonu ? Jaki system plików obecnie znajduje się na karcie ?


0 Like
leonk1974
Pioneer
Opcje
Kartę formatowałem na telefonie
0 Like
leonk1974
Pioneer
Opcje
Na Android 9 wszystkie aplikacje na karcie sd działały
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@leonk1974, Możesz jeszcze spróbować sformatować kartę z poziomu komputera, wybierając przy tym system plików exFAT.

 

format.PNG


0 Like
leonk1974
Pioneer
Opcje
Na niektórych aplikacjach np. Flashcore do wyników sportowych po przeniesieniu na kartę sd wyskakuje komunikat Brak połączenia z Internetem. To mnie bardzo zastanawia.
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@leonk1974, To problem polega na braku możliwości uruchomienia aplikacji po jej przeniesieniu, czy braku połączenia z internetem w tych aplikacjach ?


0 Like
leonk1974
Pioneer
Opcje

Jak przeniosę aplikacje na sd to aplikacja nie działa i na niektórych przeniesionych aplikacjach wyskakuje Błąd połączenia z Internetem chociaż Internet jest. To się dzieje tylko wtedy jak aplikacja jest na karcie sd

0 Like
Rozwiązanie
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@leonk1974, Błąd z brakiem połączenia internetowego w przeniesionych na kartę pamięci aplikacjach potwierdzam. Faktycznie po ponownym uruchomieniu aplikacja nie ma dostępu do sieci zarówno przez dane komórkowe, jak i Wi-Fi. Błąd już zgłosiłem przez Samsung Members.