Podpora

Open search

Chladnička Side-by-Side rada výroba ledu

Highlighted
VYŘEŠENO
First Poster

Zdravím,

potřeboval bych poradit. Před týdnej jsme zjistili, že nám blbne zásobník ledu, konkrétně jeho výroba. Nevíme čím to, ale asi nezafungovala brzda, a led se vyráběl dál a dál, až se začal vyrábět tak blbě, že přestal vypadávat (led byl pod těmi packami, takže se neotáčely). Vyprázdnil jsem zásobník, nechal led trochu roztát a packy uvolnil. Nejspíše to ale nepomohlo protože se celá akce opakuje, dokonce se nám začal tvořit led kolem zásobníku (takové ty kousíčky jakoby zmrzlé páry nebo co). Chtěl jsem to trochu otřít a tak, aby tam nebylo tolik vlhkosti, ale jelikož jsme měli asi nacpaný mrazák, připadalo mi, že jsou ucpané i průduchy ledem, a nechal jsem tedy z 10-15 minut mrazák otevřen aby vše povolilo. Nicméně něco tam jakoby začalo kapat, na nějakou plotýnku? a syčí to. Jsem z toho už zmaten a nevím co s tím, zda se jedná o různmé věci nebo to vše souvisí. Nekamenujte mě, nemám zkušenosti a vím že jsem udělal asi spoustu chyb. Prosím o radu. Díky.

1 PŘIJATÉ ŘEŠENÍ

Přijatá řešení
Navigator
Lednice má technologii True No Frost, odmazí se sama.
6 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 6
Explorer
Zdravím, jaký máte model chladničky? Zajímalo by mě, jestli to ješte syčí? Díky.
First Poster

RS7768FHCBC/EF02
Led už povolil a vytáhl jsem jej ven, takže dveře od mrazáku jsou zavřené a už nic nesyčí protože všecko zase zmrzlo. To syčení vycházelo zpoza průduchů. Prostě jako když spadne kapka na rožhavenou plotnu. Led byl vytažen, zůstala ve výrobníku trocha vody když se přilila další, tak jsem ubral stříkačkou trochu protože mě napadlo zda to není tím, že se vždy dolilo víc vody než mělo. Tak teď čekám, ledovat to leduje, čekám zda se podaří aby si chladnička led hodila do zásobníku.  Pokud ne, na podpoře radili, chladničku na půl hodiny odpojit.

11:48 - první várka ledu vypadla, uvidíme zda si mrazák nadávkuje už správné množství vody.
Jinak, u starých ledniček jsme jednou za čas je nechávali půl dne rozmrazit a vodu pěkně nechali odtéct do nádobky (měla odtokový žlábek třeba), dělá se něco podobného i u nových chladniček/mrazáků ?

Explorer
Tak to vypadá dobře, že to nesyčí. Uvidíte, jak pomůže odpojení ze zásuvky.
Našla jsem tohle, třeba to pomůže.
http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201403/20140306162429154/DA68-02710K-04_0116.pdf#_ga=2....
str.20
First Poster
Tak to vypadá, že je vše vpořádku, dává si už potřebné množství vody a kostky normálně padají. Stačilo tedy asi jen vyprázdnít tvořítko na led (a možná uvolnit více průduchy mrazáku) a zatím vše šlape. Ještě by mě tedy zajímalo do budoucna, zda se dává mrazák romzrazit (vypnutí na 30min se mi nezdá jako dost dlouhá doba na zbavení se ledu který se omylem vytvořil ucpáním průduchů asi), nebo jestli nemám tu trochu ledu která se vytvořila po okraji mrazáku řešit.
Navigator
Lednice má technologii True No Frost, odmazí se sama.
First Poster
Supr, díky, v tom případě vyřešeno
Autoři s nejvíce přijatými like