Podpora

Open search

Tasker: jak si posvítit na cestu do postele

Superuser I
Superuser I

Často zažívám následující situaci: jdu spát, ale protože moje žena chodí spát dřív než já, nechci ji rušit rozsvícením světla ani nárazy do nábytku Svítím si tedy na cestu mobilem. Přijdu k posteli, zalezu, mobil položím na nabíječku - jenže jak udělat, abych nehledal nabíječku zase potmě (když zhasnu předtím) nebo naopak nemusel složitě vypínat světlo na mobilu položeném na nabíječce? Snadno, řeší to Tasker

 

Nejprve zařídíme, aby Tasker monitoroval, jestli je telefon připojený k nabíječce. K tomu poslouží profil hlídající status State -> Power -> Power. Zde nastavíme Source na Any a jdeme zpět.

Vytvoříme nový task, kde nastavíme proměnnou %PowerConnected na 1. Jdeme zpět na profil a přidáme exit task. Ten bude podobný jako předchozí task, jen bude proměnnou %PowerConnected mazat (Variable Clear). Tím máme zařízeno, že Tasker předává informaci o stavu nabíjení (proměnné s velkým písmenem v názvu jsou globální).

1 profile.jpg

Přepneme se na záložku TASKS a vytvoříme nový task, nazveme ho třeba Torch. Ten bude malinko složitější. Co dělá? Zapne svítilnu a vypne ji buď po dvou minutách nebo hned po připojení nabíječky, co nastane dřív.

Nejprve, pokud náhodou nemáme, nainstalujeme aplikace TeslaLED která umí spolupracovat s Taskerem.

 1. 3rd party -> TeslaLED, Set: On
 2. Variables -> Varable Set, %torchcnt To 1 (proměnná neobsahuje žádné velké písmeno, je tudíž lokální, to znamená, že mimo tento task neexistuje. To chceme, ale Tasker nás poprvé bude varovat, jestli to myslíme vážně. Potvrďte, že ano. Tahle proměnná počítá max. dvě minuty.)
 3. Task -> Wait, zde nastavíme Seconds na 1 a úplně dole zatrhneme Label a jako název vyplníme waitLed5 wait.jpg
 4. Variables -> Varable Set, %torchcnt To %torchcnt+1, zatrhneme DoMaths
 5. Alert -> Vibrate, Time: 500ms, do podmínky vyplníme %torchcnt = 110 - to zařídí, že 10 sekund před zhasnutím mobil zavibruje6 vibrate.jpg
 6. Task -> Goto, Type: ActionLabel, Label: waitLed, do podmínky dáme
  • %PowerConnected !Set (to je ta proměnná z profilu, která hlídá připojení k nabíječce)
  • %torchcnt < 1207 goto.jpg
 7. 3rd party -> TeslaLED, Set: Off

 4 task.jpg

 

 

 

Zástupce tasku můžete pak dát na plochu a spouštět pohodlně cestou do postele. Nezapomeňte, že abyste mohli nastavit task jako zástupce, musíte mu vpravo dole nastavit ikonu!

6 Poznámky
Superuser I
Superuser I

Můj předchozí příspěvek o Taskeru měl poměrně hodně shlédnutí, ale nulovou odezvu. Takže mě zajímá, jestli to někomu je užitečné a mám v psaní návodů pro Tasker pokračovat nebo to je zbytečná práce?

Bohužel tu nevidím možnost vložení ankety, tak prosím slovně, děkuji.

Pathfinder

Vítej, byl jsem delší dobu v Thajsku, ale příspěvky jsem zhlédnul. Určitě supr věc, pokračuj, pokud si najdeš čas. Je to hodně o hledání, poslední dobou nemám moc čas, vzal jsem nový projekt. Já osobně ocením stopro. Je radost tu mít někoho, kdo se v tom pohybuje, protože je to v podstatě taková umělá intelegence, co usnadňuje život tam, kde výrobce nedosáhne.

Pathfinder

Sotva odpovím na anketu, abych tě podpořil, hned tu máme další návod. Briliant. Tohle dokonce budu doporučovat i mezi kolegy :mantongue: Těším se na další vychytávky.

Superuser I
Superuser I

Já dal ještě jednu anketu na Facebook

Navigator

Hustě, nejspíš se taskeru taky začnu věnovat, může to být sranda.

Superuser I
Superuser I

UPDATE: místo Tesla LED lze nově přímo v Taskeru použít funkci Alert -> Torch On/Off. Nepotřebujete další aplikaci a je to rychlejší.