Podpora

Open search

Samsung a já

Superuser I
Superuser I

Je to už dlouho tomu, co jsem šel po brněnském obchodním centru v Králově Poli a nakouknul do obchodu jednoho operátora a tam byl On – Samsung Galaxy S3! Můj tehdejší úžasný telefon najednou vypadal tak obyčejně, a to i přes dva fotoaparáty a 3D displej… Netrvalo to asi 2 týdny, můj starý telefon změnil majitele a já stahoval nejnovější updaty pro S3. A tím to začalo, láskou na první pohled.

Co by to bylo za romantický příběh bez nevěry, že?  Ale na ty dva měsíce s Windows dodnes nerad vzpomínám, naštěstí S4 už byla skladem a pak už to bylo jen o zvyšování čísla. S5, S6, S7, S8, Note8. A tam jsem si řekl, že stačilo . Jenže to bych nesměl od Samsung dostat pozvánku na #samsungkafe do Prahy. Co původně vypadalo jako ekonomická výhra, totiž kafe a zákusek ve Starbucks zdarma  se ukázalo jako … no prostě jsem neodolal a místo čekání na Note9 jsem koupil S9+ s 256GB úložištěm.  A byl to svělý kup, protože nic lepšího jsem v ruce neměl. Ať už vzhled, výkon či duální fotoaparát se superslowmotion, všechno je to krásně sladěné a šlape jak hodinky. Švýcarské samozřejmě.

A jak bych hodnotil svůj život se Samsungem, když se ohlédnu zpět? Nebylo to všechno jen růžové, samozřejmě. Některé změny mně přišly nepochopitelné, ale dnes jsem za ně rád, např.: nevýměnná baterie u S6 a zaoblený displej u S8. Jiné změny mě dodnes mrzí, nejvíc asi odstranění infra diody použitelné jako univerzální dálkový ovladač a změna telefonního rozhraní, kdy se místo velkého obrázku volajícího zobrazuje jen malá ikona.

Jinak ale asi všechny změny jsou k lepšímu, ať už je to evoluce např. v software, kdy se prostředí stává čím dál použitelnější i pro nejnáročnější uživatele nebo doslova revoluce, která přišla u S6 s fotoaparátem, který rozmetal na prach veškerou tehdejší konkurenci infinity displej u S8.

No a také velice oceňuju, že některé věci se nemění. Že Samsung nepodlehl dnes modernímu odstraňování sluchátkového výstupu, že už od S4 podporuje bezdrátové nabíjení, a že nedělá zbytečné kompromisy. Vím, že když vezmu cokoliv z řady S nebo Note, dostanu to nejlepší, co se dá dnes koupit. Nezbývá, než věřit, že tomu tak zůstane i nadále.

10 Poznámky
Explorer

Když se mě nedávno kamarád zeptal, jak dlouho už mám Samsungy, tak jsem sám nevěděl a začal pátrat. V roce 2003 jsme měl tak výborné školní výsledky a vůbec jsem nezlobil, že jsem dostal na tu dobu naprostý kočkolap Samsung S500 . Super barevný displej, polyfonní melodie a hlavně možnost zasílat si vlastní obrázky a hudbu přes infraport. Jen neuměl MMS. A co do dneška oceňuju, tak je to jeho velikost. Do kapsy super a měl i poutko na šňůrku, což se dneska už nevidí. Pak sem si polepšil Samsung E710 a to mě v té době přišlo skoro jako managerský telefon. Byl větší a vypadal draze. A hlavně už uměl MMS, takže jsme si s přítelkyní konečně mohli posílat fotky, co děláme. Spíš teda já jí. Ale co se týče revoluce, tak to bylo Samsung D500. Ten se tu nikde ofiko neprodával, takže jsem neměl oficiální distribuci. Chtěl sem ho tak moc, tak sem ho prostě musel mít. A ten hlavní důvod ? Uměl MP3 jako zvonění  . Kvalita zvuku byla naprosto super. Nic nechrčelo, nedrnčelo, jen čistý zvuk. Okamžitě jsem si tam dal Kabáty - Dole v dole a to bylo ( v té době jsem neuměl stříhat MP3, takže jsem potřeboval písničku, co je hezká hned od začátku  ). To kravaťáci v mekáči čučeli, když mě to začlo vyzvánět. A na efekt sem si ještě vysunul klávesnici. Samsung Ultra touch byl první moje dotykovka a stylovka rázoveň. Na vysouvací klavesnici sem byl zvyklí, ale mačkat displej bylo něco nového. Rozměry byly opět super, baterku sem taky neřešil. A fakt se na tom dobře psaly smsky. Tak už jsem starej .Poslední hloupý telefon byl Samsung Wave II. Vylepšený nástupce, který trpěl ale jedním nešvarem. Prostřední tlačítko bylo lehce vystouplé, takže když sem v kapse u kalhot, tak jakmile jsem si zavazoval boty, nebo jsem řídil, tlačítko se zmáčklo a po chvíli se telefon restartoval. A já se divil, že nikdo nevolá. A už mě taky začínalo vadit, že tam nešlo nic instalovat, jak mohli kamarádi, tak přišla osudová láska  . Řada S! Nastoupil jsem od řady S4, pak S5,S7 a nyní S8 a ještě mám i Note8. Tak uvidíme, jestli na začátku nového roku dorazí S10.

Apprentice

Samsung telefony jsem dříve nikterak nemusel, zejména to byla doba, když byl Android ve verzi 2.3. Samsungu jsem se dlouhá léta vyhýbal a zkoušel jiné značky. Nicméně jsem nebyl spokojen a telefon jsem tak do půl roku prodal. Ke konci minulého roku jsem si pořídil Samsung Galaxy S8+, doplnil jej o Samsung Gear Sport a jsem spokojen. Respektive přemýšlím o upgradu na vyšší řadu, ale značka zůstane stejná.

Superuser I
Superuser I

Můj první Samsung, byl hloupý vysouvací E250. První telefon s androidem co jsem měl, byl Samsung Galaxy 550 i5500 a to v roce 2011 a co je poprvé, tak na to se nezapomíná. Měl jsem desítky telefonů, ale na tenhle Samsung mám pořád v živé paměti. Zajímavé je, že i můj první dig. foťák byl od Samsungu  

Superuser I
Superuser I

Tak schválně:

Poznáte všechna zařízení, která od Samsungu aktuálně mám?

1.jpg

Superuser I
Superuser I
moc pěkná sbírka!
Superuser I
Superuser I

Dávám tedy ještě jednu fotografii i s názvy jednotlivých zařízení 

2.jpg

Superuser I
Superuser I

Krása! Všechno tvoje mašinky? Jen tak pro info,  telefony jsou stále funkční a příp. hraješ si s nima někdy?

Superuser I
Superuser I

Všechny až na bílou S7 funkční. 

S3 má syn, S5mini záložní manželky, S6Edge můj záložní, S7 hlavní manželky a tím to je i focené, S7 bílý se mi vrátil před 14 dny ze servisu s tím, že má poškozený vnitřní displej způsobený nadměrným tlakem , S9 můj hlavní, brýle Gear VR ale už přes 2 roky nepoužívám, tablet Galaxy Note 10.1 má syn na hraní a Galaxy Tab S4 mám na testování 

Superuser I
Superuser I

Pěkně vybavená rodinka tedy. Napadá mě, zkoušeli jste v rodině někdy i jinou značku telefonu?

Superuser I
Superuser I

Jasně, před tím jsem měl Nokie, HTC, iPhone...ale od S3 už jenom Samsungy. jinak ještě jeden poznatek, když jsem to tam takhle všechno vyskládal, tak s manželkou jsme se shodli, že jednoznačně nejhezčí je Galaxy S6 Edge.