Podpora

Open search

Samsung Wearables: Technologie stvořené nejenom pro sportovce

Community Manager

Rostoucí oblíbenost fitness náramků, sportovních hodinek a jiné nositelné elektroniky svědčí o tom, že se lidé chtějí hýbat a dostávat do kondice. Moderní technologie vám v tomto ohledu můžou hodně pomoci – ať už co se týče motivace, nebo tím, že vám nabídnou přesné a přehledné statistiky vašich výkonů, abyste se mohli neustále zlepšovat.

Právě na zástupce chytrých sportovních „wearables“ se podíváme v dnešním článku. Představíme vám dva náramky z rodiny Galaxy Fit, špičkové sportovní hodinky Galaxy Watch Active2 a naše oblíbená bezdrátová sluchátka Galaxy Buds – to vše z pohledu sportovců.

 

 

Samsung Galaxy Fit e01_fit_e.jpg

 

Podobně jako u jiných našich produktů (například u smartphonů řady Galaxy A) vám u chytrých fitness náramků nabízíme jak „základní“ model, který nabízí všechny potřebné funkce, ale zůstává cenově dostupný, tak pokročilý model, který výbavu posouvá ještě o kus dál. Základním modelem je v tomto případě Galaxy Fit e, pokročilým Galaxy Fit.

Fit e představuje vstup do světa sportovní nositelné elektroniky. Jeho výbava zahrnuje vše, co potřebujete k efektivnímu sledování svých sportovních výkonů.

 

Díky mimořádně kompaktnímu a minimalistickému designu ho na ruce ani neucítíte – stane se vaší přirozenou součástí, což je přesně ten způsob, jakým by měl chytrý náramek fungovat. Použitý materiál je ovšem nejen ultralehký, ale také odolný – náramek se pyšní vojenským standardem odolnosti a nabízí certifikaci vodotěsnosti 5ATM. Běhejte s Galaxy Fit e v dešti nebo v prachu, se vším si poradí.

 

02_fit_e.jpg

 

Na černobílém displeji vidíte přehledně veškeré důležité údaje, například aktuální čas a počet ušlých kroků. Galaxy Fit e sám rozpoznává tři druhy pohybu: běh, chůzi a dynamické cvičení. Navíc náramek nabízí snímač tepové frekvence („základní“ model opravdu neznamená „ošizený“) a umí odesílat měření do aplikace Samsung Health na vašem smartphonu. I kdybyste si časem místo náramku pořídili třeba luxusní chytré hodinky, o svá data nepřijdete.

 

Náramek je přitom užitečný, i když zrovna netrénujete. Zobrazuje upozornění na příchozí hovory a zprávy či události v kalendáři. V noci pak automaticky sleduje vaše spánkové vzorce, což vám například pomůže upravit vaše spánkové návyky tak, abyste byli ráno opravdu odpočatí, regenerovaní a svěží. Vrásky vám nepřidá ani nabíjení – Fit e nabízí přibližně týdenní výdrž při běžném používání.

 

 

Samsung Galaxy Fit01_fit.jpg

 

Pokročilejší Galaxy Fit si bere vše dobré z „éčkového“ modelu, ale posouvá funkce ještě na vyšší úroveň. Je ideální pro uživatele, kteří už vědí, že to se sportováním myslí vážně a chtějí své výkony měřit maximálně detailně.

 

Své statistiky a údaje si budete moci zobrazit na větším a plnobarevném AMOLED displeji. I u Galaxy Fit můžete obdivovat praktické provedení, které kombinuje moderní ultralehký design a vynikající odolnost. Baterie má ale větší kapacitu, aby stačila na všechny přidané funkce, ale bez kompromisů ohledně výdrže. Při běžném používání tedy vydrží náramek 7–8 dní, při méně častém klidně i 11 dní.

 

02_fit.jpg

 

A o jaké funkce „navíc“ jde? Galaxy Fit e rozeznal tři aktivity, Fit jich rozpozná šest. Dalších 90 druhů cvičení pak můžete vybírat v aplikaci Samsung Health, stejně jako nastavit oblíbenou aktivitu, abyste ji příště nemuseli hledat.

Kromě sledování spánku se náramek víc zaměřuje i na vaši duševní pohodu. Hlídá na základě tepu hladinu stresu a případně vám nabídne možnost zklidnění pomocí dechových cvičení. Větší a jemnější displej pak zajišťuje ještě jedno zásadní vylepšení: Na notifikace z telefonu nyní můžete reagovat pomocí přednastavených odpovědí.

 

 

Samsung Galaxy Watch Active201_active2.jpg

 

Sportovci, zbystřete. Galaxy Watch Active2 nejsou „jen“ typické elegantní chytré hodinky, které mají „navíc“ sportovní funkce. Jde o superchytré hodinky s vyloženě sportovním využitím a pokročilými fitness/wellness funkcemi… A ano, samozřejmě i tak vypadají natolik stylově a elegantně, že s nimi můžete jít na premiéru do divadla nebo důležitý pracovní pohovor.

 

Co se designu týče, musíme jako první zmínit odolnost na vojenské úrovni a konkrétně vyzdvihnout odolnosti proti vodě a prachu IP68 a 5ATM. Rozhodně se tedy nemusíte bát vyrazit se svými luxusními smart watch do posilovny nebo na ranní běh.

 

02_active2.jpg

 

Přesto nejde o žádná pogumovaná monstra – modely nabízíme se 40mm nebo 44mm elegantním tělem ve stylových barvách, vyrobené z nerezové oceli nebo lehkého hliníku a s velkou nabídkou skvěle ladících pásků. Pomyslnou třešničkou na dortu jsou chytré designové funkce, jako je možnost sladit design ciferníku s barvami a vzory vašeho aktuálního outfitu.

 

Důležitější než design jsou ale chytré údaje, které hodinky měří a zobrazují na téměř bezrámečkovém displeji s dokonalou černou nebo v propojené mobilní aplikaci Samsung Health. Hodinky automaticky sledují sedm druhů aktivit (přibylo plavání) a ve zmíněné aplikace Samsung Health můžete vybírat z dalších desítek. Kalorie, kroky, tempo, celkový čas… O přesné měření se starají nejen pokročilé senzory, ale také špičkový osmidiodový snímač srdečního tepu na spodní straně.

 

03_active2.jpg

 

Díky němu vás hodinky hlídají při cvičení, takže si například můžete na běžícím pásu udržovat optimální „tepovku“, při které hubnete tuk, ale ne právě posílené svaly. Hodinky také monitorují stres při běžných činnostech a můžou vám stejně jako Galaxy Fit nabídnout dechová cvičení, abyste se uklidnili. I Watch Active2 pak samozřejmě nabízejí kvalitní sledování spánku – jak jsme říkali, spánek je (nejen) pro sportovce zásadní.

 

Zůstávají také klasické funkce chytrých hodinek. Galaxy Watch Active2 jsou kompatibilní se Smartphony Galaxy i jinými modely a podporují instalaci celé řady dodatečných chytrých aplikací, a to nejen sportovních, ale i zábavních, například Spotify. Možnost ovládat přehrávání hudby přímo ze zápěstí je dokonale návyková a budete se divit, jak jste bez ní mohli existovat.

 

Se všemi těmito funkcemi vydrží hodinky i déle než den a nabijete je úžasně kompaktní magnetickou bezdrátovou nabíječkou.

 

 

Samsung Galaxy Buds01_buds.jpg

 

O našich špičkových bezdrátových sluchátkách Galaxy Buds jsme pro vás už psali samostatný článek. Trochu si je připomeneme i dnes, ale hlavně zmíníme jejich vyloženě „sportovní“ výhody.

 

První a asi nejdůležitější benefit je samozřejmě už samotné true-wireless provedení. Sluchátka nespojuje žádný kabel se zdrojem hudby (řekněme se smartphonem) a nejsou propojená ani mezi sebou. I normálně šikovným a opatrným lidem se stává, že se kabelem za něco zachytí a vytrhnou si sluchátka z uší – ve fitku plném posilovacích strojů je to obzvlášť časté. S Galaxy Buds se vám to nemá jak stát.

 

02_buds.jpg

 

V souvislosti s tím je pak důležité dodat, že sluchátka jsou sice úžasně pohodlná a netlačí ani po mnoha hodinách nošení, ale zároveň v uchu výborně drží, takže vám nevypadnou ani při běhu po nerovných lesních cestách nebo při náročnějším cvičení.

 

Poslední, co by vás mohlo potenciálně děsit, je odolnost. Ani s tou si nemusíte dělat starosti, protože na plavání sice Buds určená nejsou, ale stříkající voda ani pot je rozhodně nerozhází, takže klidně můžete vyběhnout i za deště nebo si dát na benchpressu pořádně do těla.

 

03_buds.jpg

 

Zbylé výhody jsou už univerzální: Sluchátka jsou krásně kompaktní a místo v tašce či kabelce vám nezabere ani jejich elegantní dobíjecí pouzdro. Samotná vydrží hrát až šest hodin, pouzdro (které se dá pohodlně bezdrátově nabíjet) jim dodá až dalších 13 hodin výdrže. Co se poslechu týče, oceníte nejen nekompromisně kvalitní zvuk, ale také pohodlné ovládání, kdy sluchátka chytře reagují na vaše dotyky, ale také umí například automaticky zastavit přehrávání, když je vyjmete z uší.

 

A co vy? Sportujete už s chytrou nositelnou elektronikou, nebo se do světa fitness/wellness wearables teprve vydáte?