Podpora

Open search

Samsung SmartHome: Chytrá domácnost není budoucnost, ale současnost

Community Manager

Ještě nejsme tak daleko, aby nám humanoidní roboti stlali postele a kuchyně sama připravila jídlo (ideálně objednala, nechala dovézt dronem, zpracovala a uvařila). Už v současnosti ale můžete významně těžit z technologického pokroku a užívat si výhod chytré domácnosti.

 

Tento článek nebude o teorii a budoucnosti, ale o praxi a současnosti – o futuristických výhodách, které vám nabídnou výrobky Samsung s podporou řešení SmartThings, jež si můžete už dnes jít bez problémů zakoupit.

 

Praktičnost na prvním místě

Technologičtí nadšenci a hračičkové rádi zkouší různé vychytávky jen a pouze proto, že „je to možné“. Klidně stráví tři hodiny programováním počítačového skriptu, který za ně jedním kliknutím udělá něco, čím by jinak strávili čtyři sekundy. Mají v ruce klíč, ale dveře odemknou přiložením chytrých hodinek. Protože je to cool.

 

Chytrá domácnost z pohledu společnosti Samsung jde ale dál. „Cool“ je sice rozhodně taky – zkusíme vás o tom v následujících odstavcích přesvědčit. Hlavně jsou ale chytrá řešení vymyšlená tak, aby byla praktická. Aby vám šetřila čas, aby vám dávala větší kontrolu a přehled, aby vás zbavovala stresu.

 

Všechno musí být na první pohled jasné, srozumitelné  a intuitivní08.jpgOvládání chytré domácnosti musí být jednoduché a přehledné. Třeba tím, že využije vaší QLED jako přehledné notifikační centrum

I samotné vysvětlení, jak to vlastně celé funguje, je v principu jednoduché. Spousta expertů z řad designérů, vývojářů, programátorů, testerů apod. tím tráví tisíce hodin, ale vám stačí vědět následující:

Moderní chytré spotřebiče Samsung s podporou SmartThings spolu navzájem na dálku komunikují. Vy je můžete na dálku ovládat a ony vás informují o svém chodu, interaktivně radí se správným použitím, a v případě potřeby nabídnou i diagnostiku problémů. Jediné, co potřebujete (tedy kromě zmíněných chytrých spotřebičů), je internetové připojení a „displej“. Postačí malá obrazovka chytrého telefonu, kam nainstalujete příslušnou aplikaci, ale chytrá domácnost úplně prosí o něco pořádného – třeba skvostný televizor QLED, který se stane centrem vašeho smart domova.

Ukážeme si to na pračkách a sušičkách a také na chytrém robotickém vysavači.

 

Pračka s vámi komunikuje přes mobil i TV

Naše pračky a sušičky jsou hodně chytré a šikovné, ale přece jen si do sebe ještě neumí samy vyklopit koš s prádlem, a robotické ruce, které by ho po vysušení naskládaly do skříně, také nemají. (Zatím.) Jinak řečeno příprava prádla, přesunutí z pračky do sušičky a vyskládání je stále na vás.

 

Cílem chytré domácnosti se spotřebiči Samsung SmartThings je zpříjemnění a lepší organizace těchto základních nutných procesů.

190308-samsung-sh-9102_16_9.jpgPokud si nejste jistý jaký program pro jaké prádlo zvolit, pomůže Vám aplikace Q-rator. Kromě rad vám ale pračku pomůže i nastavit

V první řadě využijete mobilní aplikaci při vybírání programů praní a sušení – konkrétně programového asistenta Q-rator. Displeje na pračkách i sušičkách jsou sice dost přehledné a návody srozumitelné, ale není nad to, když optimální program vyberete pomocí pár klepnutí prstem, jednoduše a s pomocí přehledných obrázků. Na ručníky tento, na vlněný svetr raději jiný, na záclony musíme extra opatrně, na směs různého oblečení je nejlepší tento… Ruční vybírání teplot a otáček a programů a dalších parametrů, to bude brzy patřit do pravěku.

 

Následně vám aplikace pomůže naplánovat čas praní nebo sušení. Nebudete se přece vy přizpůsobovat spotřebiči a běhat k němu, až si pískne (nebo spíš pípne). Nastavte si odložený start nebo konec cyklu tak, jak vám vyhovuje. Upozornění, že je hotovo, pak přijde na mobil, ale může se také decentně objevit na obrazovce vašeho skvělého QLED. K pračce se můžete vydat, až dokoukáte epizodu nového seriálu.SmartThing_pračka.jpgOvládat chytré pračky Samsung lze, stejně jako ostatní chytré výrobky, odkudkoli. Stejně snadno získáte notifikaci o skončeném programuPoslední, ale neméně zásadní výhodou je chytrá diagnostika a údržba. Na naše spotřebiče je spoleh, ale vždycky se může stát, že se přístroji něco nebude pozdávat a zobrazí chybové hlášení. Ušetřete čas i peníze za technika, který dnes ve většině případů musí nejdřív přijet, aby diagnostikoval problém, a až při další návštěvě ho může začít opravovat. S mobilní aplikací můžete spoustu problémů odhalit i vyřešit sami.

 

Místo ovladače řídíte robotický vysavač smartphonem190308-samsung-sh-9383_16_9.jpgOvládat robotický vysavač PowerBot můžete třeba ze svého smartphonu. Z domova, z cest, nebo klidně z kanceláře.

Robotický vysavač POWERbot je v první řadě chytrý sám o sobě – cílem koneckonců je, aby vysával domácnost pokud možno sám, ve vaší nepřítomnosti. Také k němu dostanete dálkový ovladač, kterým ho můžete ovládat přímo.

Ovládání přes mobilní aplikaci ale spojuje výhody dálkového ovladače a autonomního provozu. Zapomněli jste ho pustit při odchodu z domu? Nebo má přijít nečekaná návštěva? Tak prostě a jednoduše třeba v práci otevřete mobilní aplikaci a přikažte vysavači, aby vám doma uklidil, než se odpoledne vrátíte. Můžete v ní také pohodlně nastavovat plány pravidelného úklidu, intenzitu vysávání a další parametry.

Máte dvě patra a jen jeden vysavač? Přece si nebudete řídit minutku nebo budík a chodit kontrolovat, jestli má přístroj už nahoře vysáto, abyste ho mohli přenést dolů. Sám vám pošle upozornění, až bude hotový nebo kdyby narazil na nějaký problém.

 

Světlé (a chytré) zítřky

Zmíněné příklady zdaleka nejsou vyčerpávající. Podporu SmartThings nabízí například i chytré soundbaryaplikaci využívají také sluchátka Galaxy Buds, a pokud máte chytré hodinky Galaxy Watch, můžete svou domácnost ovládat i přes ně a mobil nechat v kapse. Navíc Samsung neomezuje podporu jen na své vlastní výrobky, ale dokáže komunikovat i s celou řadou přístrojů a senzorů jiných značek.

 

smartthings_section02_03_pc.jpgOvládání domácnosti pomocí chytrých hodinek Galaxy Watch? Proč ne?

Na závěr si tedy přece jen dáme trochu té nepříliš vzdálené budoucnosti. Samsung SmartThings se neustále rozrůstají. Začlenění do chytré domácnosti nabízí stále více produktů, od videopřehrávačů přes superchytré kuchyňské spotřebiče po žárovky.

 

Kouzlo chytré domácnosti ale tkví nejen v možnostech, které vám nabídnou „velké“ spotřebiče, jako jsou pračky a ledničky, ale také v drobnostech. Senzory pohybu, teploty, vlhkosti… Alarmy, domovní zvonky a dveřní zámky, chytré vypínače světel, dálkově řízené elektrické zásuvky, termostaty a chytré klimatizace…

 

Dokonale propojené domácnosti se blíží a můžeme vám slíbit, že s výrobky společnosti Samsung budete u toho.