Podpora

Open search

Samsung Galaxy XCover 4s: Telefon do jakýchkoli podmínek

Community Manager

Co si vybrat? Moderní smartphone, nebo radši odolný telefon do nepohody? Správná odpověď je obojí, a to v podobě odolného chytrého telefonu Samsung Galaxy XCover 4s. Kombinuje veškeré moderní funkce „typického“ smartphonu s mimořádnou ochranou proti poškození.

 

 

Armádní úroveň odolnosti01_CZ_SK.jpg

 

 

Galaxy XCover 4s je odolný podle standardů IP68 a MIL-STD 810G. První je známější, jde o vodotěsnost a prachotěsnost vysoké úrovně (testovaná odolnost v až 1,5 metru hluboké čisté vodě po dobu 30 minut). Druhý standard je ale opravdová specialita. Jde o testování navržené americkým vojenským úřadem a zahrnuje mimo jiné zkoušky odolnosti při pádu, protože vojáci samozřejmě potřebují, aby jejich techniku nevyřadil každý ťukanec, nýbrž aby byla spolehlivá.

Konstrukce telefonu je přitom nejen vnitřně odolná, ale také praktická. Protiskluzová úprava zajistí, že vám telefon nevypadne z ruky, a displej Galaxy XCover 4s je citlivý na dotyk i v případě, že máte nasazené rukavice.

Přes to všechno nejde o žádného nevzhledného a neforemného obra – tělo smartphonu je i přes veškerou špičkovou odolnost tenké jen 9,7 mm.

 

Plnohodnotný chytrý telefon03.jpg

 

Žádná tlačítková klávesnice, miniaturní displej a prohlížeč z 90. let. XCover 4s je nijak neošizený smartphone Galaxy s Androidem. Aplikace, multimédia, mapy i jakýkoli další obsah si užijete na velkém 5" displeji s HD rozlišením, baterie s kapacitou 2 800 mAh zajistí vynikající výdrž, kapacita vnitřní paměti činí více než dostatečných 32 GB a fotoaparát s rozlišením 16 Mpx vám pomůže zvěčnit jakýkoli okamžik. S foťákem je pak spojená ještě jedna specialita: Silný LED blesk, který poslouží jako svítilna a ovládá se speciálním vyhrazeným tlačítkem, abyste měli světlo vždy po ruce.

 

 

Správná volba (nejen) pro všechny dobrodruhy

Projížďku na kole či motorce, letní plavbu v kánoi, stanování v divočině, zlézání hory nebo její sjíždění na lyžích – to vše byste si měli užít naplno a bez toho, abyste se museli strachovat o zdraví křehkého smartphonu.

Galaxy XCover 4s vám jako standardní smartphone nahradí mapu i fotoaparát a zajistí spolehlivý kontakt s okolním světem, kdybyste ho v divočině potřebovali. Zároveň se o něj ale nemusíte vůbec strachovat.

Koupel v řece, žuchnutí do sněhu na černé sjezdovce, prašná motokrosová dráha, písek na podlážce ve stanu… Žádný problém.

 

02.jpg

 

Navíc samozřejmě využití není omezené jen na divoká outdoorová dobrodružství. Odolný telefon se hodí na chatu, kde s vámi klidně prožije sekání dřeva, v létě se s ním dobře relaxuje na plovárně nebo na zahradě u bazénu, a ocení jej také všichni ti, kterým mobil čas od času spadne. Nikdo vám nemůže zaručit, že smartphone vydrží několik extrémních a hodně nešťastných pádů, ale určitě neškodí zvýšit si šance…

 

 

Telefon, který se vyplatí velké firmě i živnostníkovi

Pokud váš pracovní smartphone neopouští vyleštěný pracovní stůl, potřebujete udělat dojem na zámožné klienty nebo máte specifické potřeby, jako je možnost připojit ke smartphonu monitor a klávesnici a proměnit jej v desktopový počítač, doporučujeme samozřejmě naše nejvyšší modely, jako je Galaxy Note, konkrétně Galaxy Note10.

Značné množství pracovních telefonů ale dostává takříkajíc pořádně do těla. Pokud vaši zaměstnanci často cestují, střídají si jeden telefon, nosí je pohromadě s dalším vybavením nebo se pohybují v „neoptimálním“ prostředí, je zvýšená odolnost rozhodně na místě.

 

04.jpg

 

Ani sami nemusejí pracovat se zaprášenou sbíječkou (i k tomu se ale dostaneme). Stačí, aby stavební dozor nebo architekt často procházel staveništěm, a i když si sám ruce zašpinit nemusí, jeho telefon je vystavený prachu, jenž je k neodolné elektronice samozřejmě nepřátelský. Soudní znalec chodí do zasedací místnosti v obleku s kravatou, ale když jde na osobní prohlídku do terénu, občas se vlhkosti, prachu ani špíně nevyhne. Geodet ťuká čísla do počítače nebo zapisuje tužkou na bělostný papír, ale také musí fyzicky měřit v lesích, loukách nebo na již zmíněných prašných staveništích.

 

Specifickou skupinou jsou pak samozřejmě řemeslníci. Ať už pracujete jako živnostník sám na sebe, nebo vlastníte firmu zaměřenou na některou z řemeslných oblastí, je výhoda (respektive potřeba) odolného smartphonu jasná.

Instalatér si nemusí pečlivě usušit ruce, aby si přisvítil pod vanu nebo vyfotil odvedenou práci. Truhlář nemusí telefon zakrývat nebo odnášet do jiné místnosti, když bude při řezání všude vířit piliny. Automechanik si klidně může telefon s pogumovaným tělem položit na betonovou podlahu a přisvítit si na tlumič.

 

05_CZ.jpg

 

To by zvládl i „nechytrý“ telefon, ale každý ze zmíněných odborníků – a samozřejmě to platí i pro jakékoli jiné profese – během práce ocení moderní možnosti smartphonu. Elektrikář si na velkém barevném displeji prohlédne nákres trafa, které opravuje (a s Galaxy XCover 4s si ani nemusí sundávat rukavice). Opravář praček nebo ledniček snadno spustí aplikaci na chytrou diagnostiku, a kdokoli, kdo pracuje s materiálem, si může dělat poznámky, co bude třeba objednat, nebo objednávku rovnou vytvořit v plnohodnotném prohlížeči či aplikaci.

 

Stručně řečeno, ať už je dané pracovní prostředí jakkoli extrémní a nevhodné pro klasické smartphony, Galaxy XCover 4s si s ním poradí. A mimochodem, protože telefon podporuje NFC, a tedy i mobilní platby Google Pay, může ho ve výsledku ocenit i vaše účetní. Nechte zaměstnance, aby platili za služební výdaje kartou uloženou přímo v telefonu, a účtování bude jednodušší (a placení bezpečnější). Pomyslnou třešničkou na „podnikovém“ dort je pak zabezpečení, které je samozřejmě v pracovním prostředí snad ještě důležitější než u soukromého telefonu, protože často míváte odpovědnost i za „cizí“ data a informace.

 

07_CZ.jpg

 

Nejen firemní uživatelé ocení robustní bezpečností platformu Samsung Knox, kterou jsme popisovali už v samostatném článku. Jde o zabezpečení nejen na softwarové, ale dokonce i na hardwarové úrovni. Specialitou je také Zabezpečená složka, jež ochrání vaše cenná soukromá i obchodní data ještě další vrstvou šifrování a pustí k nim výhradně povolané osoby. Ať už do ní uschováte „jen“ svoje faktury, nebo například klientovy soukromé stavební plány, nemusíte se o jejich bezpečnost vůbec obávat.