Podpora

Open search

Precizní zabezpečení zařízení Samsung uspokojí i nejnáročnější

Community Manager

Vysoký výkon a špičková ergonomie, pokročilý software a všudypřítomné internetové připojení dělají z moderních mobilních zařízení ideální pracovní nástroje. Firemní i soukromí uživatelé jim svěřují citlivá data a přístupy, ať už jde o podnikové databáze či bankovní účty.

 

Je proto čím dál zásadnější, aby se k citlivým podnikovým a osobním datům a aplikacím nikdo nedostal – ať už škodlivý či vyděračský software, konkurenční podniky nebo jiní neautorizovaní uživatelé včetně lokálních či cizích vládních subjektů. Nejen proto používají velké finanční instituce jako Česká spořitelna, Raiffeisen bank nebo ČSOB tablety Galaxy Tab S4 například k digitálnímu podepisování důvěrných dokumentů.

 

Zařízení Samsung nabízejí prvotřídní ochranu hardwaru i softwaru na vojenské úrovni. Zabrání napadení zařízení i nepovolenému přístupu a zároveň nabídnou praktickou podnikovou správu i intuitivní funkce pro koncové uživatele. Důvěřují jim významné státní podniky, nadnárodní korporace se špičkovými manažery i pokročilí soukromí uživatelé. Za vše hovoří naše dlouhodobá spolupráce se Škoda Auto, která využívá Galaxy S a chytré hodinky Galaxy Watch při ukázkách konektivity s vozy Škoda na světových premiérách nových modelů.

Nabízíme přehled nejzásadnějších bezpečnostních výhod, jež smartphony, tablety a zařízení wearables od společnosti Samsung nabízejí.

 

Robustní bezpečnostní platforma Samsung Knox

Významnou konkurenční výhodou pokročilých mobilních zařízení Samsung Galaxy je bezpečnostní platforma a řešení Samsung Knox. To jim poskytuje prvotřídní zabezpečení nejen na softwarové, ale také na hardwarové úrovni. Soukromí uživatelé mohou svým zařízením bez obav svěřit osobní soubory, firemním uživatelům Samsung Knox spolehlivě ochrání citlivá obchodní data a nabídne pokročilé možnosti vzdálené správy.

 

Zabezpečení.jpgZabezpečení platformy Knox je pouze jeden z dílků špičkové ochrany smartphonů Samsung

 

Zabezpečovací platforma Knox se stává (s výjimkou řady M) součástí hardwaru zařízení Samsung již ve výrobě. Ochranné a obranné mechanismy jsou aktivní už při startu zařízení (Boot-time Protections a Hardware Root of Trust), kdy jsou běžné telefony, tablety a wearables obzvlášť nechráněné, a zabraňují neautorizovanému přístupu a dalším hrozbám včetně instalace a spuštění škodlivého softwaru. Pokud by zařízení detekovalo aktivní hrozbu (například neschválený software), tak buď přeruší bootovací sekvenci, nebo aktivuje speciální jednorázovou pojistku, jež se nedá vypnout a omezí přístup k citlivým datům v Knox Workspace a k některým funkcím, jako je Samsung Pay nebo Zabezpečená složka.

 

Zapnutím zařízení ale samozřejmě ochrana nekončí. Podnikové řešení Knox využívá procesorovou architekturu TrustZone, která odděluje citlivé výpočty od ostatních, aby byla ta nejcitlivější obchodní i soukromé data vždy v bezpečí. Knox také v reálném čase chrání jádro operačního systému a periodicky provádí jeho důslednou kontrolu, aby zabránil případnému napadení a okamžitě odhalil jakoukoli podezřelou aktivitu.

 

Na pomyslném vrcholu bezpečnostních opatření jsou softwarová řešení na úrovni uživatelského prostředí. Specifickým aplikacím a datům je možné udělit, nebo naopak omezit přístup k hardwarovým a síťovým funkcím. Samozřejmostí je také automatické blokování škodlivých aplikací.

 

Malé podniky i velké korporace pak mohou využívat pohodlné a bezpečné možnosti správy podnikové mobility (EMM), jež řešení Samsung Knox nabízí a provozuje v zabezpečeném cloudu. Administrátoři mohou do EMM řešení přidat tisíce zařízení najednou a všechna na dálku spravovat a udržovat. Ani nejpřísnější podnikové požadavky, jako je bezpečná vzdálená správa či robustní VPN konektivita, nejsou pro Samsung Knox Platform for Enterprise žádný problém.

Možností platformy a řešení Samsung Knox naplno využívají významné soukromé i veřejné společnosti po celém světě – například největší švýcarský dopravce SBB nebo kazachstánská státní pošta Kazpost.

 

Zabezpečená složka: Dokonale ochrání soukromá data

Funkce Zabezpečená složka plně těží z ochrany, kterou zařízení propůjčuje Samsung Knox. Je dostupná nejen podnikovým, ale také soukromým uživatelům, a představuje oddělený a důsledně zašifrovaný prostor pro vaše citlivá data a vybrané aplikace.

 

Tato zašifrovaná data se následně zpřístupní jen oprávněným uživatelům, kteří znají heslo nebo projdou biometrickým ověřením.

 

Složky_Samsung_Knox.jpgV rámci Samsung Knox si můžete odděleně spravovat nejenom aplikace, ale také soubory, fotografie, videa a podobně. Vše mimo běžný přístup smartphonu, vše dokonale ukryté a zabezpečené.

 

Velkou výhodou je, že Zabezpečená složka se velmi snadno a intuitivně používá. Co se práce se soubory týče, funguje na pohled prakticky stejně jako jakákoli jiná složka na zařízení, a přidání aplikací je také záležitost několika klepnutí. Uživatelé – ať už vytvářejí složku na osobní soubory na pracovním zařízení, nebo naopak – tak mohou veškeré úkony provádět sami, bez podpory IT oddělení.

 

Využití Zabezpečené složky navíc není omezené na práci offline. I šifrované soubory můžete zálohovat a synchronizovat online, a to prostřednictvím zabezpečené cloudové zálohy, jež je součástí řešení Samsung Cloud.

 

Biometrické zabezpečení: Špičkový snímač otisků prstů

Moderní způsoby biometrického zabezpečení dosahují špičkové kvality, takže si pomocí nich bez obav můžete usnadnit používání telefonu a dopřát si více pohodlí, aniž by tím utrpěla bezpečnost.

 

Mezi nejrychlejší, nejpohodlnější, nejoblíbenější, ale hlavně nejbezpečnější metody patří odemykání telefonu a přihlašování k vybraným aplikacím pomocí vašeho jedinečného otisku prstu. Každá metoda fyzické autentizace má svá omezení, ale ošálení moderních čteček by vyžadovalo vysoce odborné znalosti, přístup ke zdrojovým otiskům a speciální technologické postupy. Vrcholovou výbavu v této oblasti nabízejí smartphony Samsung Galaxy S10 a S10+.

 

Samsung_Knox_otisk_prstu.jpegUltrasonické čtečky otisku prstů v displejích Galaxy S10/S10+ patří k nejpokročilejším na světě.

 

Snímač otisků prstů na nich vůbec nevidíte, je totiž skrytý přímo ve spodní části displeje. Takové řešení je nejen designově čisté, ale také vysoce praktické, protože telefon při odemykání nemusíte brát do ruky. Odemknout ho tedy můžete, i když leží na stole nebo je upevněný v držáku v autě apod. Důležité pak je, že přesnost a rychlost snímání tím nijak neutrpěly – naopak. Ultrazvuková čtečka skenuje povrch vašeho prstu i s jeho unikátními papilárními liniemi ve 3D, a to mimořádně důsledně. K zabezpečeným datům a aplikacím tak telefon pustí jen vás.

 

Základní obranou jsou také bezpečnostní aktualizace

Velmi důležitým prvkem zabezpečení je také fakt, že společnost Samsung důsledně dbá na základní bezpečnostní standardy, mezi něž patří například pravidelné aktualizace.

 

Komplikované moderní operační systémy neustále čelí bezpečnostním výzvám a nově objeveným trhlinám v jinak precizní ochraně. Za některými odhaleními samozřejmě stojí i potenciální útočníci, ale samotní výrobci také najímají vlastní hackery a odborníky, kteří na správné straně barikády odhalují chyby a nedostatky. Výrobce pak vytvoří bezpečnostní záplaty a opravy chyb.

 

Samsung_Knox_System_Update.jpgŠpičkové modely Samsung smartphonů dostávají bezpečnostní aktualizace každý měsíc.

 

Právě proto je důležité, abyste na svém zařízení používali pokud možno aktuální software, a společnost Samsung vám v tom velmi aktivně pomáhá. U svých nejlepších modelových řad (Galaxy S, Galaxy Note), a to i u starších modelů, nabízí bezpečnostní aktualizace každý měsíc. Značné množství dalších zařízení (opět i starších) dostává bezpečnostní aktualizace alespoň každé čtvrtletí.

 

Firmy pak mají ještě jednu lákavou možnost, a to pořízení tzv. zařízení Enterprise Edition (EE). Samsung u nich garantuje prodlouženou dobu aktualizací na 4 roky a zároveň každoměsíční bezpečnostní update. Zahrnují také licence na produkty E-FOTA (správa aktualizací z MDM) a zmíněný Knox Configure Setup.

Robustní bezpečnostní platforma Samsung Knox s možností pokročilé a zabezpečené správy podnikové mobility; speciální softwarová výbava v čele se Zabezpečenou složkou, již využijí i domácí uživatelé; nejmodernější metody biometrického zabezpečení a dlouhodobá podpora nových i starších zařízení dělají ze zařízení Samsung ideální volbu pro náročné běžné uživatele i podnikatele, malé i velké společnosti a státní podniky.