Podpora

Open search

Představujeme hodinky Galaxy Watch. Podívejte se, co všechno umí

Violin_KA Moderator
Moderator

Dostali jste chytré hodinky a přemýšlíte odkud začít? Chcete se seznámit s jejich praktickými funkcemi? Nebo právě přemýšlíte o koupi tohoto doplňku? Pak je právě pro vás určený tento článek, který vám možnosti smart watch představí. Všechno si ukážeme na nejnovějším modelu chytrých hodinek značky Samsung – na Galaxy Watch.

 

Jsou chytré hodinky pro vás?

 

Galaxy Watch se hodí ke každé příležitosti.jpg

 

Ano, jsou! Uvidíte, přesvědčíme vás. Chytré hodinky jsou vytvořené pro opravdu širokou cílovou skupinu a jejich schopnosti se jistě budou hodit i vám. Fitness funkce využijete při aktivním stylu života. A nezáleží na tom, jestli milujete vodní sporty, nebo běháte pro radost. Chytrý diář a kalendář pomůže s náročným pracovním dnem. Navigace se hodí na rodinný výlet i na horskou túru. A výrazné usnadnění každodenní komunikace – včetně možnosti přes hodinky telefonovat, takže telefon může zůstat v kabelce – oceníte v každém případě.

 

Budík, kalendář, zprávy, hovory i upomínky

 

Přehledně zobrazený kalendář na vašem zápěstí.jpg

 

Pokud hledáte organizačního pomocníka, tak už nemusíte. Samsung Galaxy Watch si totiž zapamatují vaše plány na celý den a vibrací nebo zvukem vás upozorní vždy, když se bude blížit některá z vašich schůzek. Své zprávy a hovory můžete díky vestavěnému reproduktoru a mikrofonu vyřizovat přímo z hodinek. Na displeji si zobrazíte veškerou komunikaci od běžných SMS až po zprávy z různých aplikací jako WhatsApp, Facebook Messenger nebo Skype. A každé ráno se chytré hodinky na vašem zápěstí promění na diskrétní budík, který vás vibracemi spolehlivě probudí. Budete tak mít jistotu, že nevzbudíte svého partnera nebo partnerku, pokud každý vstáváte v jiný čas.

 

Můžou chytré hodinky vypadat dobře jako analogové?

 

Elegantní design a klasický vzhled.jpg

 

Vzhled vašich chytrých hodinek je jen na vás. Galaxy Watch jsou na výběr ve třech různých provedeních. 42mm model je k dispozici v černé a zlatorůžové, větší 46mm hodinky pak ve stříbrné barvě. Po zvolení velikosti a barvy můžete vybírat dál ze široké palety vyměnitelných řemínků a množství různých designů ciferníku. Vaše chytré hodinky se tak promění ve stylový doplněk. Pokud máte rádi vlastnosti klasických hodinek, zapněte si zvuk tikání sekundové ručičky nebo funkci Always On Display, která nechá ciferník neustále zobrazený přesně jako u analogových hodinek.

 

Když rádi chodíte, běháte, plavete...

 

Galaxy Watch změří každý váš bazén.jpg

 

Certifikace odolnosti proti vodě a prachu IP68 už je u prémiové elektroniky zcela běžná. Jenže zaručuje pouze to, že částečky prachu nebo běžný kontakt s vodou hodinkám nevadí. Takže své chytré hodinky můžete vzít do znečištěného prostředí nebo na výlet do náročnějších podmínek. Ale abyste s nimi mohli i plavat, musí být skutečně vodotěsné. Galaxy Watch tuto podmínku splňují díky specifikaci vodotěsnosti 5ATM.

 

Takže klidně skočte šipku do bazénu a nechejte si aplikací Samsung Health počítat uplavaná tempa nebo sledovat plavecké výkony. IP68 a 5ATM však nejsou jediná označení, se kterými se můžete setkat. Galaxy Watch splňují také MIL-STD-810G, přísný vojenský standard celkové odolnosti. Ten znamená, že je nerozhodí ani výkyvy teplot, otřesy nebo pády. Díky kombinaci těchto tří certifikací tak se svými chytrými hodinkami můžete v klidu zažít i pořádný adrenalin!

 

Jaké výhody získám při sportu?

 

Samsung Health se vyznačuje skvělou přehledností.png

Nemusíte být (ale můžete!) vrcholový sportovec, abyste využili rozmanité fitness funkce chytrých hodinek. Dokážou například snadno sledovat vaše sportovní aktivity. Galaxy Watch rozpoznávají 39 druhů různých cviků a pohybů, takže mohou přesně zaznamenat, co právě děláte, a pomoci vám se zlepšováním. Díky tomu například zvolíte správné tempo tréninku nebo si efektivněji naplánujete cvičení. Hodinky také perfektně spolupracují s různými aplikacemi pro aktivní styl života, jako jsou Samsung Health nebo Endomondo.

 

K přesnému sledování vašich výkonů pomáhá hodinkám sada různých senzorů. Díky nim dokážou počítat vaše kroky nebo třeba tepovou frekvenci. Právě ta je pro účinné cvičení nesmírně důležitá.  Když je příliš nízká, nemá váš pohyb příliš velký efekt. Naopak vysoká frekvence není vhodná při snaze spalovat kalorie. A když je řeč o kaloriích, smart hodinky vám pomohou i s jejich počítáním. A to jak se záznamem snězených potravin, tak s přehledem toho, kolik kalorií jste při cvičení spálili. Při tréninku v přírodě pak oceníte možnost zobrazit mapu a navigaci. Takže vždycky doběhnete do cíle.

 

Běhání jen s hodinkami a sluchátky

 

Poslech hudby, záznam vaší trasy, měření tepu.jpg

Jednou z dalších možností chytrých hodinek je poslech hudby přímo z hodinek. Pokud si do nich stáhnete svou hudbu, můžete například jít běhat bez smartphonu jen s hodinkami a bezdrátovými sluchátky. Ta jednoduše připojíte přes Bluetooth – a telefon už nepotřebujete. My samozřejmě doporučujeme Samsung Gear IconX.

 

Díky dlouhé výdrži baterie se nemusíte bát, že by se vám hodinky vybily, ani pokud se rozhodnete pro delší trať. A pokud právě nikam neběžíte a máte připojený svůj mobil k hodinkám, můžete dokonce využít poslech hudby i přes aplikaci Spotify.

 

 

 

 

Zajímají vás technologie?

 

Pro milovníky číselných hodnot a technických informací máme ještě více detailů. Galaxy Watch mají 4GB interní úložiště a jsou vybaveny Super AMOLED displejem. O plynulý chod všech funkcí se stará kombinace dvoujádrového 1,15GHz procesoru a 768 MB operační paměti. Jistě vás potěší také integrovaná GPS a vysoká kapacita baterie – 42mm modely mají 270mAh baterii, 46mm pak dokonce 472mAh pro opravdu výjimečně dlouhou výdrž. Samozřejmostí je pohodlné bezdrátové nabíjení. K ovládání hodinek pak slouží precizní otočná luneta a s jejich obecnou správou vám pomůže aplikace Galaxy Wearable.

 

 

Ovládání hodinek a jejich instalace

 

Bezdrátové nabíjení je komfortní a rychlé.jpg

Galaxy Watch se ovládají pomocí dvou bočních tlačítek, dotykového displeje a unikátní lunety. Tedy otočného kulatého rámu, který představuje vysoce komfortní a přirozený způsob ovládání. Pro výběr jednotlivých položek na obrazovce tak nemusíte neustále mačkat tlačítka, ale stačí jednoduše otočit lunetou. Reakce hodinek na lunetu jsou bleskurychlé, a jak si toto ovládání vyzkoušíte, nebudete chtít jinak. Je totiž velmi návykové. Můžete si také zvýšit citlivost displeje pro snadné ovládání hodinek i v rukavicích.

 

Když si Galaxy Watch poprvé nasadíte na zápěstí, nezapomeňte na úvodní instalaci, při které si jejich funkce upravíte podle svých představ. Vyžaduje to sice trochu času, ale vyplatí se to. Pokud nejste právě technický typ, nemusíte se ničeho bát. Galaxy Watch jsou velmi intuitivní při prvním nastavení i během následného používání. Stačí věnovat pozornost instrukcím na obrazovce a v případě potřeby kontaktovat technickou podporu společnosti Samsung. Ta vám ochotně pomůže hodinky úspěšně propojit a nainstalovat.

 

Máte vlastní zkušenosti s chytrými hodinkami? Nechte nám zprávu v komentářích.

 

8 Poznámky
Superuser I
Superuser I

Hodinky jsou super, to můžu potvrdit. Ale panu fotografovi se moc nepovedla ta fotka s hodinkami na rukávu - zase tak dobrý ten senzor tepu není, aby měřil i přes oblečení

Explorer

@Libb Na jakém obrázku je měření tepu přes rukáv? Přes rukáv má ty hodinky pouze ta slečna, a ta má na displeji integrovaný hudební přehrávač a v uších IconX, takže za mě zcela v pořádku...  

Superuser I
Superuser I

@ZephyrCZkdy jindy bys chtěl měřit tep, než při sportu? (jo, měří to i v klidu a monitpruje to podle tepu fáze spánku, ale pomocí tepu to hlavně odhaduje spálené kalogie)

Explorer

@Libb a jak víš, že ta paní nejde třeba jenom na procházku? Je tam jednoduše hudební přehrávač, jsou tam vidět sluchátka, za mě OK fotka. Já si tep na hodinkách měřím při běhání, ale to nemění nic na tom, že z daného snímku nic takového není poznat. Takže obrázek je zcela OK myslím. 

Superuser I
Superuser I

@ZephyrCZpromiň, ale reaguješ jako bys tu fotku fotil ty a hrozně se tě dotklo, že má někdo výhrady.

Osobně bych u propagační fotky čekal, že představí předmět v takovém světle, v jakém se bude typicky používat a zdůrazní jeho vlastnosti. Nevím, jestli fotograf spolupracoval s autorem textu, ale pokud v jedné kapitole čtu, jak je důležité mít ten správný tep a hned v další vidím hodinky nasazené tak, že ten tep nemůžou měřit, tak se usměju.

Ale touhle debatou jen zbytečně shazujeme skvělé hodinky, takže za mě bych to rád ukončil. Nerad bych, aby nějakéý čtenář získal zbytečně pocit, že mají nějaké nedostatky.

Explorer

Určitě se nesnažím hájit fotografa @Libb, a máš pravdu, nefotil jsem to já. Ale řešil jsem pouze to, že mi přišlo zbytečné řešit kvalitu tepu senzoru, protože přes rukáv to nedá, jak správně píšeš, když na hodinkách na dané fotografii žádný měření tepu není viditelné. Kdyby to bylo naopak, neřekl bych nic proti a naopak s Tebou souhlasil...  

 

Ale jak správně píšeš. Jde především o to, že ty hodinky jsou báječná a důležité je, že je používáme ke své spokojenosti, než řešit rukáv, tep senzoru a paní.... #peace

Superuser I
Superuser I

A tak tu paní klidně řešit můžeme, ta vypadá celkem fajn

Explorer

@Libb Pokud budeš řešit tu paní, možná se Ti ten senzor srdečního tepu bude hodit.