Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Community Blog

Novinky a tipy o Samsung produktech

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Nový Galaxy S10+: Co nás na něm baví?

KristynaB
Hotshot
Možnosti

Autor: Viktória Vargová

 

Perfektní ergonomie, která funguje v reálném životě, nejen v reklamě

 

Ergonomie, design, špičková konstrukce - Galaxy S10Ergonomie, design, špičková konstrukce - Galaxy S10

 

Galaxy S10+ si přímo žádá o dotek. I když se vám na první pohled bude zdát možná příliš velký, nenechejte se oklamat. Propracovanou konstrukcí a perfektní ergonomií se designérům společnosti Samsung podařilo vytvořit proporčně ideální telefon, který vám dokonale padne do ruky. A nejsou to jen prázdné reklamní řeči.

 

„Pocit z telefonu je fantastický. Opravdu působí luxusně a prémiově. Telefon budí zájem snad u všech mých kolegů a kamarádů.“ – Ondřej V., recenze ze Samsung FB skupiny Galaxy Hero

 

Jakmile Galaxy S10+ uchopíte, budete mile překvapeni jeho lehkým tělem. Přestože váží 175 g, jednoduše to neucítíte. Navzdory rozsáhlému displeji nepůsobí robustně, ani nemotorně. Perfektně se zahnízdí ve vašich dlaních i ve vaší kapse. Punc luxusu a prémiovosti je zřejmý hned na první pohled – hyperbarevný impozantní displej v kombinaci s celoskleněným telefonem budí pozornost, kdekoli se objeví. Atributy vysněného telefonu? Checked!

 

Nejkrásnější displej na trhu. Bez pardonu

 

Ať si vyberete úhlopříčku jakou budete chtít, vždy  získáte zcela špičkový displejAť si vyberete úhlopříčku jakou budete chtít, vždy získáte zcela špičkový displej

 

Lokální podsvícení displej, které bylo do teď výsadou jen smart televizí, je na 6,4“ Quad HD+ Dynamic AMOLED Infinity-O displeji realitou. Rekordní barevná věrnost (0,4 JNCD), kontrast 2 000 000:1 a maximální jas na úrovni až 1 200 nitů pasuje displej Galaxy S10+ za jeden z nejkrásnějších a nejlepších na trhu.

 

Podání barev je díky dynamickému mapování tónů ohromně živé a realistické. Zároveň však není přesaturované jako u starších mobilů. Anebo si můžete už i tak parádní FHD rozlišení (2280 x 1080) můžete přepnout na WQHD+ (3040 x 1440). A když se k tomu přidá 100% barevný gamut prostoru RGB pro digitální filmovou projekci DCI-P3 (Digital Camera Initiative), získáte opravdu prvotřídní obraz.

 

Stvořený pro natáčení i vlogging

 

Sestava fotoaparátů je u Galaxy S10+ vskutku impoznatní.  Nejenom počtem, ale především kvalitouSestava fotoaparátů je u Galaxy S10+ vskutku impoznatní. Nejenom počtem, ale především kvalitou

 

Buďte režisérem svého života a natáčejte videa jako s profesionální steady kamerou. Galaxy S10+ je totiž vybavený extra stabilizací obrazu. Takže nebudete potřebovat žádné přídavné stojany, i když budete pobíhat jako Jason Bourne a točit přitom video v 4K UHD kvalitě. Všichni skateboardisti, parkuristi či milovníci tance si videa se smartphone Galaxy S10+ užijí na maximum. A nebojte se, místa na uložení budete mít víc než dost – 1,5 TB by vám mělo stačit, ne?

 

Mám jednu ruku dlouhou s One UI

 

One UI rozhraní kombinuje moderní vzhled s intuitivním ovládánímOne UI rozhraní kombinuje moderní vzhled s intuitivním ovládáním

 

Ovládání telefonu s větším displejem může být někdy opravdu výzva. To však neplatí pro Galaxy S10+. Děkovat za to můžeme především poslední aktualizaci uživatelského rozhraní One UI, které přineslo nejen větší ikony, ale také intuitivnější a přirozenější ovládání jednou rukou. Navíc si můžete nastavit svoje individuální ovládání gesty, pracovat s několika aplikacemi na jedné obrazovce či nastavit pop up okna s přicházejícími zprávami. Velký rozdíl spočívá

v malých detailech…

 

„Telefon lze probudit dvojitým poklepáním na displej. Skvělé a návykové.“ – Ondřej V., recenze ze Samsung FB skupiny Galaxy Hero

 

Umělá inteligence jako strážce energie

 

Galaxy S10 se postupně učí vaše návyky. A bude vám vycházet vstřícGalaxy S10 se postupně učí vaše návyky. A bude vám vycházet vstříc

 

AI Engine se nejenže stará o optimální využívání baterie či procesoru, ale stráží dokonce takové maličkosti, jako je teplota zařízení. Umělá inteligence nepřetržitě analyzuje data o tom, jak používáte aplikace a programy na vašem smartphonu a podle toho šetří systémové zdroje i energii baterie. Aplikace, které nepoužíváte, AI postupně omezí, aby zbytečně nepožírali kapacitu vašeho Galaxy S10+. A to se vždy hodí.

 

Bixby Routines vás pozná lépe než vaše máma

 

Bixby vám pomůže s nastavením telefonu, ale také třeba s vyhledáváním. Vše přesně tak, jak vám přesně vyhovujeBixby vám pomůže s nastavením telefonu, ale také třeba s vyhledáváním. Vše přesně tak, jak vám přesně vyhovuje

 

Chybí vám virtuální asistent? Bixby Routines dokonce ani nic říkat nemusíte a přesto bude vědět, co v danou chvíli potřebujete. Postupně se totiž sledováním vašich návyků naučí předpovídat vaše chování. Před spánkem automaticky zapne noční režim, když vám dochází baterie, vypne všechny nepotřebné aplikace či vám přehraje oblíbený song ráno po nastoupení do auta.

 

Blue Light District. Noční party s telefonem bez poškození očí

 

Dynamic AMOLED zásadně snižuje vyzařování modrého světla. A to bez změny barevného spektraDynamic AMOLED zásadně snižuje vyzařování modrého světla. A to bez změny barevného spektra

 

Také patříte mezi ty noční sovy, které do půlnoci třeští oči na svůj oblíbený seriál na telefonu? Právě pro obdobné noční mobilní party Samsung vytvořil speciální tekutou složku, která je součástí Dynamic AMOLED displeje. Dokáže až o neuvěřitelných 42 % snížit vyzařování škodlivého modrého světla bez toho, aby měnila barvy na displeji. Navíc je displej ošetřený speciální technologií Eye Comfort, certifikovanou německou TÜV Rheinland, která chrání vaše oči před únavou a poškozením. Váš zrak vám poděkuje!

 

Prst na to!

 

Ultrazvukový snímač prstů je integrovaný přímo v displeji. Oproti optické čtečce otisku prstů je daleko bezpečnějšíUltrazvukový snímač prstů je integrovaný přímo v displeji. Oproti optické čtečce otisku prstů je daleko bezpečnější

 

Zvukové vlny a krevní oběh. Tyto dva elementy pohání inovativní ultrasonický snímač otisků prstů. Samozřejmě, je bezpečnější a rychlejší než optický senzor, ale přiznejme si – to, co je na něm nejlepší, je jeho futuristický vzhled. Stačí se dotknout prstem obrazovky a objeví se cool efekt – jako byste rozčeřili hladinu svého displeje.

 

Funguje, i když je váš prst mokrý. A ne, nepředpokládáme, že byste byli hlavním hrdinou některého z mafiánských filmů režiséra Scorseseho, ale ani vaším uříznutým prstem by váš Galaxy S10+ nemohli odemknout. Chyběla by v něm totiž cirkulace krve, která je jednou z podmínek, aby prst prošel skenerem. Tomu se říká bezpečnost až na krev!

 

Mikrosoundbar v dlaních

 

Vylepšený zvukový výstup, 3,5mm jack, kvalitní stereoreproduktory. Tohle chcete.Vylepšený zvukový výstup, 3,5mm jack, kvalitní stereoreproduktory. Tohle chcete.

 

Může smartphone překvapit delikátně vyladěným zvukem? Ano! Zvuková složka je přímo geniální. Reproduktory, kalibrované zvukovými experty ze společnosti AKG budou lahodit vašim ušním bubínkům. Nejenže dokážou vyčarovat neuvěřitelně hlasité audio, ale každý jeden tón je křišťálově čistý, neduní a neruší ho žádné vedlejší šumy. Galaxy S10+ podporuje systém Dolby Atmos s prostorovým zvukem, který si vychutnáte zejména při sledování filmů. A víte, že díky Bluetooth 5.0 můžete využít duální audio a streamovat hudbu z dvou zařízení současně? A co na zvukovou stránku telefonu říká jeho samotní majitelé?

 

„Telefon má několikanásobně vylepšený zvukový výstup z jacku, který vám rozhodně Bluetooth připojení sluchátek nemůže nabídnout. Kvalitní podání zvukového přednesu je znatelné i s velkými sluchátky, které mají vysokou impedanci. Na tom Samsung hodně zamakal. Stejně tak se i kvalitnějšího zpracování dočkaly stereoreproduktory na telefonu. Zejména pak oceňuji, že zvuk vychází z reproduktoru pro telefonické hovory. Lze si tak přehrávat došlé hlasové zprávy na nízkou hlasitost, kdy si jen telefon přiložíte k uchu a zvuky budete slyšet jen vy, ne vaše okolí. Naopak při „ohuleném“ zvuku na maximu, kdy posloucháte své oblíbené tracky, můžeme telefon hravě srovnat s malými přenosnými repráčky,“ DJ TiGi aka Jiří Tregner, spokojený majitel Galaxy S10+

 

Věděli jste že?

  • Smartphone si zachoval 3,5mm vstup pro zapojení všech druhů sluchátek, takže se nemusíte omezovat. Děkujeme, Samsung!
  • Z foťáku rovnou na Instáč – aplikace Instagram je nyní přímo integrovaná do fotoaparátu v telefonu, takže ihned po vyfocení můžete svoje selfie rovnou publikovat.
  • Boční tlačítko Bixby nyní můžete úplně zrušit a nahradit něčím, co potřebujete mít hned po ruce.
  • Kontakty a data ze starého telefonu si za pár minut a pohodlně přetáhnete pomocí praktické aplikace Smart Switch.
  • Na zadní straně objevíte kyslíkový senzor a měřič srdcového tepu.
  • Multitasking získá nový rozměr – můžete spustit více aplikací v rozděleném zobrazení na displeji.
  • Telefon má jeden z nejcoolovějších LED obalů na trhu – režim s noční hvězdnou oblohou z vás samotných udělá hvězdu!
A které funkce milujete na svém Galaxy S10+ vy?
Štítky (3)
9 Poznámky
Libb
MegaStar
Možnosti

To o testování průchodu krve prstem jsem nevěděl, Cool :smiling-face:

jv18
Big Cheese
Možnosti

No to já taky ne, ale jak vyzkoušet, jestli to funguje :face-with-tears-of-joy:

Libb
MegaStar
Možnosti

Jeden nápad bych měl, ale testerovi se to nebude líbit :winking-face:

jv18
Big Cheese
Možnosti

Možná by nebylo od věci to vyzkoušet. Koluje video, kde to někdo otevřel otiskem z 3D tiskárny.  Nemám obavy o svoje soukromí, ale zajímá mě úroveň zabezpečení. 

CaddyRB
Apprentice
Možnosti

Nejkrásnější displej na trhu. Bez pardonu.
Jo, ale s dírou. Takže tahle generace je pro mě bohužel mrtvá, byť jinak je naprosto super. A za jack pochvala, škoda, že u Note už nevydrží, což nevěstí do budoucna nic dobrého...

Libb
MegaStar
Možnosti

@CaddyRBna tu díru jsem si zvykal celkem dlouho, ale nakonec u mě převládají kladné pocity. Hlavně poté, co se objevily aplikace, které to umí využít, v mém případě Energy ring, který ukazuje stav baterie.

CaddyRB
Apprentice
Možnosti

@Libb: To už mi přijde jako taková „z nouze cnost“, kdyby to tam nebylo, není třeba si zvykat a vymýšlet aplikace, které to spíše ještě zvýrazní a využijí jako záměr (či tapety s Kimem držícího dalkohled) :smiling-face: Hlavně tohle je třeba zajimavé využití (či spíše krytí), ale stejně jen pro hlavní plochu, jakmile člověk s telefonem něco dělá, v obraze to překáží. Je to pro mě podobné jako kursor myši ve videu, nevydržím to tani půl vteřiny... Takže za mě jasný Note 9 a uvidíme, co bude v budoucnu...

Libb
MegaStar
Možnosti

@CaddyRBtím jsem samozřejmě myslel, že to a) nevnímám, b) považuju za užitečné. Displej je opravdu větší, ve videu výřez není, pokud vyloženě nechceš atd.

Co mě štve, že chování proximity senzoru, což souvisí s displejem přes skoro celé tělo.

CaddyRB
Apprentice
Možnosti

Jo, to je jasné, že to každý vnímá jinak a jak se u nás říká: „zvyknout se dá i na rakev“ :smiling-face: Ale já si právě dobře nezvykám a takové věci mi pak každodenně kazí dojem. Takže dokud to nezbyde jako jediná možnost, nic s jakýmkoli výřezem si nepořídím (jo, dříve jsem si to říkal i u nevýměnných baterek a jak to dopadlo...ale Samsung má u mě body v tom, že ty negativní věci většinou zavádí mezi posledními...)