Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Community Blog

Novinky a tipy o Samsung produktech

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Nezapomněli jste na něco? Se Samsung Reminder to nehrozí, připomíná podle času i místa

vvllaaddaa
Moderator
Moderator
Možnosti

Věděli jste, že váš mobilní telefon nahradí i kapesník? Ne, nemějte obavy, při rýmě ne. Ale jako ochrana proti zapomínání. Už si nemusíte dělat uzlíček na kapesníku. A na rozdíl od něj vám telefon přece jen ukáže více informací. Obyčejný uzel navíc z kapsy nepozná, když jste dorazili na předem určené místo, a nepřipomene vám úkoly s ním spojené. Ale aplikace Samsung Reminder ano. Podívejte se, co ještě umí.

 

Připomeňte mi, kde Reminder najdu?

 

Stačí spustit Galaxy Apps, zadat “Reminder” a aplikaci nainstalovat – nebo dokonce jen spustit, protože v novém přístroji by už měla být nainstalovaná. Při první aktivaci vám pak sama nabídne vytvoření ikony na ploše telefonu. Pak už vám v jejím pravidelném používání nic nebrání.

 

01.png

 

 

Připomíná, kdy a kde je to potřeba

 

Jak funguje vytváření běžných upomínek, to určitě tušíte. A pokud snad ne, zjistíte to hned po spuštění Reminderu. Klepnete na tlačítko “Napište připomenutí”, napíšete, co je potřeba, a nastavíte si čas, kdy se má upomínka zobrazit. Za hodinu, v přesnou dobu, v konkrétní den… Prostě jak potřebujete. Jednoduché, co říkáte? A stejně jednoduché jsou i další funkce.

 

Navíc k nastavení času totiž v Reminderu můžete určit i místo, kde se vám připomenutí ukáže. A to jak po příjezdu, tak v okamžiku, kdy odejdete. Nastavíte tak lokalitu, kde se právě teď nacházíte. Nebo si uložíte často používané destinace – Domů a Práce. Samozřejmě nechybí ani možnost vybrat konkrétní místo na mapě.

 

02.png

 

 

Připomíná na cestách i na nákupu

 

Někdy se v práci zdržíte déle, než byste chtěli. Takže nechat si připomenout nákup v 17:00 je k ničemu. Mnohem užitečnější je říct Reminderu, aby vám upomínku ukázal, až budete vystupovat na zastávce u obchodu bez ohledu na čas. A když je řeč o nakupování, v aplikaci si snadno vytvoříte i praktický seznam. A to nejen nákupní, ale například i úkolů, které je potřeba splnit.

 

Nebo možná ještě nevíte, kdy přesně vyrazíte na návštěvu za přáteli do jiného města. Ale rozhodně nechcete přijet s prázdnou. Tak si prostě necháte připomenout nákup čokolády a květin po příjezdu na místo. Takže sladkosti cestou nezměknou a kytice nezvadnou. A ještě upomínku uložíte i s doprovodným obrázkem, protože v Reminderu si k upomínce můžete přidat i snímek z galerie.

 

03.png

 

 

 

Připomíná pravidelně a neustále

 

Reminder umí spolupracovat i s dalšími funkcemi vašeho telefonu Galaxy. Už dříve vytvořenou poznámku v Samsung Notes si můžete do Reminderu jednoduše poslat, takže ji nemusíte ručně přepisovat do nové upomínky. Uživatele smartphonů řady Note pak potěší skutečnost, že to platí i pro poznámky psané nebo kreslené perem S Pen.

 

Jakoukoliv upomínku z Reminderu navíc můžete umístit na Always on Display. Takže se vám připomene při každém pohledu na obrazovku telefonu, nejen při splnění časové či místní podmínky. Naprostou samozřejmostí je pak nastavení opakování upomínek. Ani byste nevěřili, jak je pro ty z nás, kdo neustále zapomínají i na naprosto pravidelné tréninky a schůzky, taková zdánlivě obyčejná možnost užitečná.

 

04.jpg

 

 

Takže si zapamatujte…

 

Ať už potřebujete šikovnou aplikaci pro běžné připomínky a seznamy úkolů, nebo nad nimi chcete mít ještě větší kontrolu a možnost navázat je nejen na datum a čas, ale i příjezd nebo odjezd z konkrétního místa, vyzkoušejte Samsung Reminder. S naší aplikaci je prostě nemožné na něco zapomenout. Vlastně na jednu věc zapomenout můžete – na uzly na kapesníku!

 

05.jpg

 

25 Poznámky
jv18
Big Cheese
Možnosti

Moje nejpoužívanější aplikace v telefonu, co si nenapíšu totiž zapomenu! Z osobní zkušenosti můžu potvrdit, že upomínání podle polohy funguje naprosto spolehlivě, což se mi u jiných aplikací i na jiném os nestávalo. Na Note 9 navíc můžu přidat do Reminderu psané poznámky ze Samsung Notes, využívám tuhle možnost pravidelně. Následující připomenutí vidím na levé obrazovce Bixby Home, kde mám Reminder připnutý zcela nahoře. Bez Reminderu od Samsungu už si nedokážu používání telefonu vůbec představit :smiling-face:

Libb
MegaStar
Možnosti

@jv18jak tam dáváš ty poznámky?

 

Já bych ještě doplnil, že Galaxy Watch dodají Reminderu steroidy - "Hi Bixby!... :smiling-face: "

jv18
Big Cheese
Možnosti

V Samsung Notes něco napíšu, uložím, otevřu uloženou poznámku, tři tečky a Odeslat do Reminder. Dole potom můžeš ihned nastavit podmínky připomenutí.

AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

 :thumbs-up-sign-emoji-modifier-fitzpatrick-type: Super, mě se líbí možnost nastavit upozornění, když přijdu na dané místo bez ohledu na čas a také to, že mohu jakoukoliv upomínku z Reminderu umístit na Always on Display.

Libb
MegaStar
Možnosti

@jv18jo takhle, já čekal opačný směr :smiling-face:

@AndroidGurujo jo, hození na AoD je super věc.

 

BTW všimli jste si, že se tam zobrazuje i nepřijatý hovor?

jv18
Big Cheese
Možnosti

@Libb myslíš takhle, že si to tam můžu ručně dát? Nebo nějaká jiná vychytávka?Screenshot_20181211-101831_Samsung Experience Home.jpg

Libb
MegaStar
Možnosti

@jv18mně to někdy zobrazí zmeškaný hovor samo na AoD, asi abych na to nezapomněl. Zkusím zjistit jak přesně to (ne)funguje

jv18
Big Cheese
Možnosti

Aha, tak o tom nic nevím, možná to bude tím, že nemívám zmeškané hovory :smiling-face:

AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

@Libb počkej, na AoD to zmeškané hovory zobrazuje vždy :smiling-face: Stejně tak zprávy, whats app, e-maily, upomínky apod.

jv18
Big Cheese
Možnosti

@AndroidGuru to samozřejmě ano, ikonky jsou tam vždy, ale @Libb třeba přijde s nějakou další vychytávkou, nechme se překvapit.

jv18
Big Cheese
Možnosti

@Libb myslíš tohle?Screenshot_20181212-064420_Photos.jpg

Libb
MegaStar
Možnosti

@jv18to je myslím ono. Prostě mě to připomene důrazněji, že jsem něco zazdil, ne jen ikonka nepřijatého hovoru.

jv18
Big Cheese
Možnosti
já jsem to na AOD dostal ve dvou krocích. Nejdříve z lišty přidat do Reminderu a následně v něm přidat na AOD, takže žádná rychlá akce, ale pokud by to šlo nějak jinak, byla by to skvělá věc. Dále se dají připnout i SMS zprávy.
Jožo
Explorer
Možnosti

Aplikaci používám už dlouhou dobu a neumím si představit můj pracovní i osobní život bez této šikovné aplikace. Možnost přidáni poznámek ze Samsung Notes funguje i na SG S9+ skvěle. I upomínání podle polohy funguje naprosto spolehlivě. Jednotlivá upozornění lze přidat i na AOD, takže je máte na očích. Aplikace funguje skvěle a spolehlivo.

ZephyrCZ
Explorer
Možnosti

Je pravda, že připomínání dle místa, je pro mě kolikrát více užitečné než dle času. Tohle je veliká vychytávka...

Jožo
Explorer
Možnosti

Umí to i Google Keep.

jv18
Big Cheese
Možnosti

@Jožo ano, máš samozřejmě pravdu, ale není  na něho takový spoleh jak na Reminders. Keep občas na dané poloze nepřipomene, se Samsung apkou se mi to zatím nikdy nestalo a funguje na 100%.

Diegocz
First Poster
Možnosti
Kde najdu aplikaci... Nemá někdo instalaci?
AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Dobrý den @Diegocz,

 

stačí spustit Galaxy Apps, zadat “Reminder” a aplikaci nainstalovat – nebo dokonce jen spustit, protože v novém přístroji by už měla být nainstalovaná.

 

Diegocz
First Poster
Možnosti
Děkuji za odpověď... A mám A11 v telefonu ji nemám a ani na galaxy store js nenašel
AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Zkuste v Galaxy Store napsat tedy Reminder Samsung - mě to tam našlo:

 

Screenshot_20210105-102500_Galaxy Store.jpg

 

Diegocz
First Poster
Možnosti
Zkoušel jsem a nic tam není... Může být verzi Androidu?

Screenshot_20210105-171715_Galaxy Store.jpg

AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Aha, já to tam mám..... Obecně platí, že když se tam konkrétní aplikace nezobrazí na daném telefonu, není aplikace pro tento typ telefonu podporována. Já mám Galaxy Fold a Android 10. Teoreticky to tedy může být i verzí Androidu. Až budu mít verzi 11, dám vědět.

 

 

mordekai
First Poster
Možnosti
Do not text her
skejpa
Pathfinder
Možnosti

Zdravím. Aplikace reminder měla v nastavení možnost upozornit na odmítnuté hovory.

(https://www.youtube.com/watch?v=465ei7_VPsg)

Bohužel, já to tam v aktuální verzi nikde nevidím. Je to proto, že už to ta aplikace neumí ? Nebo se to musí nastavit jinak ?

Díky