Podpora

Open search

Lze se opravdu dnes obejít bez rootu? Určitě ano.

Superuser I
Superuser I

Tento článek jsem napsal přede dvěmi lety, kdy jsem na S7 poprvé zkusil žít bez rootu. Tehdy to mělo svá úskalí, dnes už drtivá většina věcí funguje hezky. Třeba se to bude hodit i jako zdroj nápadů, co S9 umí. Budu rád za případná doplnění.

Otravný zvuk při startu.
S rootem jde smazat soubor se zvukem
Na S9 žádný zvuk není:)
Zvuk po připojení nabíječky
S rootem jde smazat soubor se zvukem
Na S9 jdou zvuky vypnout v nastavení

Zvuk při focení
S rootem jde změnit konfiguraci tak, že se v menu aplikace ukáže položka na vypnutí zvuku
Bez rootu stačí stáhnout systémové zvuky. Fajnšmekři si to můžou nastavit v Taskeru

Reklamy na webu
S rootem změna host
Aplikace Internet podporuje Adblock :)
Reklamy v aplikacích
S rootem změna hosts
Bez rootu lokální VPN, našel jsem tento program a funguje (placené, $10/rok): Adguard

Změny vzhledu (kruhová baterka apod.)
S rootem např. přes xposed
Bez rootu asi ani ťuk. Na druhou stranu, tohle je malá přidaná hodnota za případné problémy se zárukou.

Indikace síťové aktivity v liště
S rootem přes xposed
Tahle apka je dost blízko:  Internet Speed Meter

Vypnutí bloatware
S rootem např. Titanum Backup - zmrazit, odinstalovat
Bez rootu aplikace Package Disabler Pro

Zálohování a obnovení aplikací a jejich dat
S rootem Titanium Backup
Bez rootu Helium

Varování o vysoké hlasitosti
S rootem xposed nebo flash custom ROM
Aplikace SamTweak. Nezapomeňte po změnách restartovat telefon

Detekce wakelocku - co mně žere baterii?
S rootem Wakelock detector
Bez rootu Wakelock Detector Light. Je to trošku složitější, ale funguje to. Článek o tom je zde: Wakelock detector Without Root a krásný návod, jak to rozchodit, je zde: Running Wakelock detector on Android 4.4 and abov

2 Poznámky
Pathfinder

Co zkušenosti Helium vs. Titanium Backup? Nějaké zásadní podstatné rozdíly? Nepřišel jsi, jak odstranit varování o zvýšení jasu, když máš zkušenosti s hlasitostí? Jinak je pravda, že root telefonu byl pro mě první volbou hned po koupi do doby, kdy vyšla S7. Od té doby už nerootuji, na to, kolik je s tím starostí a kolik zabere času najít doboru ROM, která na daný model vždy sedí, se to už nevyplácí. Je to spíš taková frajeřinka pro dobrý pocit, se to naučit, jak se to dělá a kdyby náhodou byla potřeba.  Nejlepší to snad bylo na S2, kde se dala dobře přetaktovat a měla výborný CyanogenMod.

Superuser I
Superuser I

Já se s TB moc nekamarádil, takže vlastně nevím. V každém případě ani jedno není rozumné používat moc natvrdo, protože některá nastavení můžou být závislá na verzi systému a po obnovení jinde to může blbnout. A naopak, pokud reinstalujete telefon, není dobré moc obnovovat, protože pak můžete obnovit i zdroj problémů

Helium funguje na těch pár (doslova 2) her, co hraju a co nemají ukládání online. Jinak silně doporučuju používat standardní zálohovací nástroje a ideálně nástroje té které aplikace.