Podpora

Open search

Jak najít ztracený mobil?

Violin_KA Moderator
Moderator

Už jste někdy ztratili telefon? A víte, že díky moderním technologiím máte možnost ho najít dříve než kdy předtím? U telefonů Samsung existuje pro jejich rychlé nalezení praktická funkce Find My Mobile. Díky ní můžete vzdáleně ovládat svůj telefon, ať už je kdekoliv a zároveň máte neustálý přehled o jeho pozici. Co všechno můžete díky vzdálenému přístupu vědět? A na co všechno můžete tuto funkci využít? Pokud vás to zajímá, rozhodně čtěte dál!

 

 

01.jpg

Jak si zapnu vzdálený přístup?

 

Abyste měli možnost snadno a rychle najít svůj ztracený mobil, je potřeba nejprve v jeho Nastavení zapnout Dálkové ovládání. Tuto možnost najdete v sekci Biometrika a zabezpečení a v podsekci Najít moje mobilní zařízení. Dálkové ovládání vám umožní vzdáleně ovládat vaše zařízení pomocí účtu Samsung account přes internetový prohlížeč na adrese www.findmymobile.samsung.com.

 

Přihlášení do účtu Samsung account

 

Pokud ještě nemáte účet Samsung account, pro možnost vzdáleně ovládat svůj telefon je nutné si ho založit. Pokud si neradi zakládáte nové účty, můžete být v tomto případě v klidu. S telefonem Samsung totiž využijete účet Samsung account i pro množství dalších aplikací a navíc spolu s ním získáte 15GB úložiště na Samsung Cloud. Účet můžete využít také pro ovládání aplikací Samsung Health, Bixby, Samsung Pass nebo Zabezpečené složky.

 

 

Co zjistím hned po přihlášení?

 

Pokud máte zapnutou Službu Google pro zjišťování polohy, kterou nastavíte na stejném místě jako Dálkové ovládání, ihned po přihlášení do Find my mobile uvidíte mapu s přesným umístěním vašeho telefonu. Dále se vám zobrazí typ vašeho zařízení, aktuální stav baterie, i to, zda máte zapnutou funkci dálkového ovládání, jejíž nastavení jsme popisovali výše.

 

02.JPG

 

 

Zjistíte také všechny možnosti ovládání svého smartphonu, které můžete při vzdáleném přístupu využít. Navíc si, po jejím rozkliknutí, u každé z nich přečtete, jak přesně funguje. Nemusíte se tak bát, že kliknete-li například na možnost Smazat data, okamžitě se vám vše v telefonu smaže a nebude cesty zpět. Nejprve se vám vždy zobrazí potvrzovací okno s popisem a tlačítky, kterými svou volbu potvrdíte nebo naopak vyvrátíte.

A jaké jsou vaše možnosti vzdáleného ovládání telefonu?

 

Zavolejte si!

 

První užitečnou funkcí, kterou doporučujeme využít, pokud jste někde v dosahu svého zařízení, ale nemůžete ho za žádnou cenu najít, je funkce Vyzvánění. Tato funkce funguje lépe, než když vám zavolá někdo z vašich přátel. V tomto případě bude totiž váš telefon zvonit celou minutu maximální hlasitostí, a to i když máte vypnutý zvuk.

 

Zjistím, kdo mi volal?

Nezmeškáte žádný hovor, i když nemáte svůj telefon. Se vzdáleným přístupem si můžete i vzdáleně zjistit, kdo vám volal, a vyřešit tak své pracovní a jiné povinnosti. Pokud zvolíte možnost Načíst hovory/zprávy, tak se podíváte až na 50 posledních hovorů a zpráv.

 

Plná kontrola nad vašimi daty

 

Máte obavu, že vám někdo spolu s telefonem ukradne vaši identitu, rozešle vaše tajné fotografie do médií a zkopíruje vaše patenty na ty nejlepší vynálezy? Se vzdáleným přístupem nemusíte mít obavy. Bez problému můžete využít funkci Smazat data, která bezpečně vymaže všechna data v telefonu. Pokud jste si své důležité soubory zapomněli předtím zazálohovat, můžete to udělat přes vzdálený přístup.

 

03.JPG

 

Dokonce si můžete vybrat konkrétní složku, jejíž zálohu potřebujete a nemusíte čekat, až se vám vytvoří záloha celého telefonu. Pokud chcete ve svém telefonu resetovat všechna nastavení a smazat data, můžete ze vzdáleného přístupu také využít možnost Obnovit tovární data. Ta smaže všechna data v telefonu a na SD kartě i všechna vaše nastavení.

 

Odemknout nebo zamknout?

 

Pokud nemáte zrovna skvělou paměť a zapomněli jste všechny způsoby, jak odemknout svůj telefon, můžete ho odemknout přes vzdálený přístup. Po přihlášení do vašeho účtu Samsung account můžete zrušit znak, PIN kód, heslo i biometriku na svém zařízení a v klidu si nastavit nové zabezpečovací prvky.

 

05.JPG

 

Máte-li obavy, že je váš telefon v nesprávných rukou, můžete svůj ho na dálku i zamknout. Dokonce máte několik možností. Buď můžete vzdáleně zamknout funkci Samsung Pass, která vypne biometrické ověření. Nebo můžete zamknout vypínací tlačítko, aby nikdo nemohl váš telefon vypnout bez vašeho svolení. A také je možné díky této funkci na zamykací obrazovce zobrazit zprávu o nouzových kontaktech.

 

Baterie se vám nevybije!

 

06.JPG

 

 

Díky vzdálenému přístupu můžete využít i speciální možnost Prodloužení životnosti vaší baterie. Váš telefon pomocí Ultra nebo Maximálního úsporného režimu vydrží opravdu dlouho, protože se jeho schopnosti minimalizují na příjem signálu a základní ovládací možnosti. Po znovunalezení vašeho zařízení se jednoduše přihlásíte pomocí vašeho účtu Samsung account. Tuto možnost najdete v rolovacím menu v pravém horním rohu a po přihlášení bude váš smartphone fungovat opět na plný výkon.

 

A co když telefon nenajdu?

 

07.JPG

 

V tom případě vám doporučujeme pořídit nový mobil, protože život bez těchto technologií by byl v dnešní době velmi náročný. Podívejte se na to z té pozitivní stránky. Můžete si pořídit novější model telefonu a získat tak více možností, než s vaším předchozím zařízením. Pokud hledáte finančně nenáročnou variantu, doporučujeme řadu Galaxy J. Chcete-li stylovější smartphone, můžete zkusit například řadu Galaxy A. Jste-li fanoušky fotografie, jsou jako pro vás stvořené Galaxy A7 nebo A9. A pokud hledáte opravdu výjimečné zařízení, pak hledáte Galaxy Note9, se kterým stoprocentně na svůj ztracený telefon jistě brzy zapomenete.

 

5 Poznámky
Hotshot

Jako vždy moc pěkný a užitečný článek, díky za něj! Do teď jsem spoléhal pouze na Google, ale tohle určitě vyzkouším. Jen bych dodal, že je vhodné mít nastaveno na telefonu, aby se při jeho zamknutí nedala vypnout WiFi nebo mobilní data z oznamovací roletky, potom by tohle vše nemělo smysl. Screenshot_20181130-134752_Settings.jpgScreenshot_20181130-134651_Settings.jpg

Hotshot

Ještě jsem zapomněl napsat, že by podle mě nebylo špatné vypnout možnost Autom. výrobní nastavení. Po 15 neúspěšných pokusech se telefon vymaže do továrního nastavení a ztrácíte možnost jej monitorovat, ale může vám problémy způsobit i dítě, které se k telefonu dostane, ostatně to se tu tuším stalo nedávno majitelce S8.

Superuser II
Superuser II

 Stalo se to letos manželce v Itálii. Asi po 3 hodinách si všimla že nemá mobil. Tímto způsobem jsme ho našli. Byl 4 km od nás v trávě a naštěstí si ho nikdo nevšiml. Byl to neskutečně super pocit, když jsme ho pomocí této funkce našli a trochu geocaching zároveň 

Hotshot

@AndroidGuru tak to je názorný příklad toho, jaký užitečný nástroj se v Samsung telefonech ukrývá! 

Explorer

Já jsem zase byl svědkem zapomenutého hesla k telefonu. Otisk prstů nebyl registrován, heslo nefungovalo (byť prý bylo zadáváno na sto procent správně ). Až tahle služba pomohla, protože odstranit heslo z mobilu na dálku a dodat tam nové, když člověk zapomene, jinak ani udělat nejde. Takže skvělé a díky za tuhle službu...