Podpora

Open search

Jaké online úložiště vybrat? Samsung Cloud dává zdarma 15 GB

Violin_KA Moderator
Moderator

Když se porouchá starý telefon plný vašich fotografií, kontaktů, aplikací nebo dokonale upravených nastavení, máte dvě možnosti. Můžete si zoufat a trápit se tím, o co všechno jste přišli a jak složité bude všechno znovu upravit, vytvořit a nastavit… Nebo si všechna důležitá data jednoduše obnovíte ze zálohy v cloudovém úložišti, kam se pravidelně a automaticky ukládala. U telefonů Galaxy máte k tomuto účelu exkluzivně k dispozici Samsung Cloud, který zdarma nabízí více místa než DropBox nebo OneDrive – a je dokonce výhodnější než placená verze Disku Google.

 

Jak získat Samsung Cloud? Vždyť už ho máte!

 

Zálohujte své data odkudkoli.png

 

Je to jednoduché. Když máte mobilní telefon Samsung Galaxy, tak máte i Samsung Cloud. Nemusíte za něj platit, nemusíte ani instalovat žádnou další aplikaci. Jednoduše otevřete nastavení smartphonu, klepněte na volbu „Cloud a účty“ a následně na „Samsung Cloud“, kde se přihlásíte svým účtem Samsung – ten si případně během pár okamžiků bezplatně vytvoříte. A je to, vaše cloudové úložiště zdarma je aktivní!

 

Od toho okamžiku budete mít dispozici 15 GB místa pro ukládání, synchronizování a zálohování. A právě posledně jmenovanou funkcí doporučujeme začít. Že nevíte, jak zálohovat telefon? V nabídce Samsung Cloud buď sjeďte dolů na záložku „Záloha a obnovení“ a proveďte manuální zálohu stisknutím tlačítka „Zálohovat“, nebo vpravo nahoře klepněte na tři tečky a nastavte si automatické zálohování.

 

Kdykoliv pak budete potřebovat obnovit nastavení telefonu, kontakty i soubory, stačí se k Samsung Cloud přihlásit a zvolit možnost obnovení dat. Ta jsou totiž spolehlivě uskladněna v online úložišti, takže vůbec nezáleží na tom, co se s vaším smartphonem stalo. Přenos dat do nového telefonu bude hračka.

 

Co ještě umí?

 

Přístup k Samsung Cloud je možný i z prohlížeče.JPG

 

Rychlá obnova dat není jedinou výhodou Samsung Cloud. Ten je totiž nejen záchranou pro nejhorší situace, ale především je to online disk pro vaše soubory. Lze přes něj například synchronizovat fotografie. Co to znamená? Když na dovolené pořídíte parádní momentky svým telefonem, tak je budete mít i ve svém tabletu, až je na něm budete ukazovat přátelům nebo rodině po návratu domů. Automaticky a bez nepraktického kopírování.

 

Stejně tak do svého online úložiště můžete z vašeho mobilu či tabletu nahrát jakýkoliv soubor, ke kterému chcete mít přístup odkudkoliv. Třeba i z cizího počítače. Samsung Cloud totiž není omezený na zařízení, která s ním spojíte. Dostanete se k němu i přes webové rozhraní na adrese https://support.samsungcloud.com. Odsud můžete své soubory spravovat i stahovat.

 

Co se vejde na Samsung Cloud – a můžu mít víc?

 Snímky uložené v jednom zařízení zobrazíte okamžitě v jiném.jpg

 

Jeden byte – nebo také bajt – je jednotka množství dat v počítačích, mobilních telefonech a podobných přístrojích. Každá aplikace, fotografie, video má určitou velikost, která se v bytech udává. Gigabyte (značka GB) pak tvoří dokonce miliarda bytů. Samsung Cloud vám gigabytů dává hned 15. To je například dost místa na přibližně 3 000 písniček ve formátu MP3. Nebo tři pětigigabytové filmy ve špičkovém Full HD rozlišení. Anebo opravdu, ale opravdu hodně milionů stránek textových dokumentů nebo e-booků. Prostě a jednoduše: Jak své úložiště využijete, je pouze na vás.

 

A kdyby vám snad nestačilo 15 gigabytů, Samsung Cloud umožňuje i navýšení kapacity. To je sice zpoplatněno, ale 50 GB vás vyjde jen na 26 korun měsíčně. A dokonce 200 GB (čtyřicet Full HD filmů!) získáte za měsíční poplatek 79 korun. Ze srovnání s bezplatnými i placenými službami tak vychází velice výhodně – Samsung Cloud nabízí hodně místa zdarma i skvělý poměr ceny a výkonu u placených variant.

 

Nastavení je velmi jednoduché a rychlé.JPG

 

Pokud zvolíte placený plán, 1 GB místa v Samsung Cloud vás vyjde na 52 haléřů u 50GB varianty, při objednání 200GB úložiště zaplatíte jen 39 haléřů za gigabyte. U srovnatelné služby Google Disk se 100 GB místa vás přitom jeden gigabyte vyjde na 59 haléřů. Při předplacení ještě větší kapacity se sice dostanete na nižší cenu za 1 GB, jenže měsíčně zaplatíte výrazně vyšší částku. Například 300 korun za měsíc za 1 000 GB na Google Disku nebo dokonce 600 Kč u kapacity 2 000 GB v DropBoxu. A pak je samozřejmě důležitá otázka, jestli za takovou cenu vůbec potřebujete v cloudu víc místa, než máte sami v telefonu nebo počítači.

 

OneDrive, Google Disk, DropBox nebo Samsung Cloud?

 

V bezpečí absolutně vše. Hovory, nastavení, fotografie, soubory..jpg

 

Samsung Cloud samozřejmě není jediné online úložiště na trhu. Každý uživatel telefonu s operačním systémem Android má současně i účet Google. S tím se pojí přístup na Disk Google, také 15GB cloudové úložiště zdarma. Při jeho navýšení na 100 GB však už zaplatíte 59,99 korun měsíčně (při ročním předplatném jen 599,99), za 1 000 GB dokonce 299,99 korun (2999,99 ročně).

 

Oblíbenou aplikací pro přenos a synchronizaci dat je také DropBox. V bezplatném základu vám poskytne 2 GB. Pro navýšení na 1 000 GB pak zaplatíte 9,99 eur měsíčně (99 eur při zakoupení ročního plánu), tedy částku okolo 250 korun (při kurzech z listopadu 2018).

 

Další alternativou je OneDrive od společnosti Microsoft. Nicméně ten bez poplatků nabízí pouze 5 GB prostoru v cloudu. 50 GB měsíčně vás vyjde 49,99 korun, tedy téměř dvojnásobek ceny Samsung Cloud se stejnou kapacitou.

 

Srovnání ukazuje výhodné ceny Samsung Cloud řešení.png

 

Pokud vám tedy jde o online disk zdarma, Samsung Cloud a Disk Google nabízí v základu shodně 15 GB prostoru. Jestli vyžadujete více místa, 200GB úložiště Samsung Cloud za 79 Kč měsíčně nabízí lepší poměr ceny a kapacity než 100GB verze Disku Google za 59,99 korun. Při požadavku na ještě rozsáhlejší online disk pak už musíte počítat s tím, že zaplatíte výrazně vyšší částky.

 

Samsung Cloud tedy nabízí dostatek místa pro vaše soubory za velmi příznivé ceny. Přináší ale také vlastnost, kterou v podobně komplexním provedení konkurenční platformy nenabízejí - dokonalou zálohu vašeho telefonu. Nastavení, hovory, SMS zprávy, fotografie, vlastní soubory, historie prohlížení internetu, ale také například oblíbenou tapetu na ploše...

 

Veškerá vaše data v bezpečí.png

 

4 Poznámky
Hotshot

 Moc pěkně sepsáno! Samsung Cloud je další přidaná hodnota od výrobce telefonu a ceny za data navíc jsou rozumné. Osobně využívám službu zatím pouze na zálohování zařízení. Fotky a videa ukládám na jiné bezplatné úložiště s neomezeneou kapacitou a pracovní záležitosti mám zase v další službě, kvůli synchronizaci složek s PC.  

Explorer

Cena za 200 GB je opravdu velmi výhodná. Navíc, kromě fotografií se do Cloudu zálohuje celé nastavení telefonu, takže přechod na nový model je poté hračkou...

First Poster

souhlas

First Poster

 Bezva článek, děkujeme! Super, že Samsung konečně vytvořil webové rozhraní a dává tak celá služba smysl i konkurence schopnost. Ještě by se v článku hodilo dodat, že v rámci Samsung promo bonusu (já mám s9+)  získáte 100 GB na Onedrive od Microsoftu zdarma. Sice je to zdarma pouze na dva roky, ale dohromady tedy získáte 105 GB (100 bonus+5 základ).