Podpora

Open search

Hraní na mobilu: Víte, co všechno umí Game Launcher ve vašem telefonu?

Violin_KA Moderator
Moderator

Možná si čas od času při čekání zahrajete Candy Crush. Nebo osm hodin denně (přinejmenším!) válcujete nepřátele ve Fortnite. Určitě ale sami dobře víte, že na chytrých telefonech Samsung Galaxy si užijete i mobilní hry. Ale věděli jste, že v nich najdete nástroje Game Launcher a Game Tools, které vaše hraní posunou na ještě vyšší úroveň? Podívejte se, k čemu jsou dobré.

 

Game Launcher nepotřebujete. Ale určitě chcete!

 

01.JPG

 

Možná si říkáte, k čemu nějaký Game Launcher vůbec je. Vždyť mobilní hry ve svém telefonu spustíte jako každou jinou aplikaci. Klepnete na ikonu, chvíli hrajete, pak hru zavřete. A na takovém postupu samozřejmě není nic špatného.

 

Jenže nemáte možnost omezit otravné notifikace. Nepořídíte screenshot nebo video jediným tlačítkem. Nebudete mít přehled o herních statistikách. Nemáte všechny hry přístupné na jednom místě. Nezamknete ovládací lištu, takže omylem stisknuté domovské tlačítko vás v nejméně vhodný okamžik škodolibě přesune na hlavní obrazovku. A nenastavíte si hru na maximální výkon – nebo ji naopak nepřepnete do úsporného režimu.

 

Ale s Game Launcherem a možnostmi Game Tools to všechno jde. A ještě mnohem víc.

 

 

02.jpg

Nejdřív úklid, potom zábava

 

Podívejte se na svůj telefon. Je tam hodně ikonek? Pokud ne, gratulujeme k nevídané disciplíně a smyslu pro pořádek! Ale pokud jste jako většina z nás, úplně perfektní systém v nich nemáte. Aplikace jsou rozházené na různých plochách a nějaký řád v nich těžko hledat.

 

Právě zde poprvé pomůže Game Launcher. Ikony všech her totiž umí automaticky přesunout pod své tlačítko. Takže vám usnadní úklid plochy telefonu a současně budete mít veškerou zábavu rychle na dosah.

 

 

 

 

 

 

 

03.jpg

Game Launcher vám to všechno spočítá

 

Ale nebojte, kritizovat vás nebude. Jen vám ukáže spoustu čísel. Protože kromě toho, že slouží jako ovládací centrála vašich her, najdete v Game Launcheru spoustu

 

zajímavých informací. Třeba více detailů o nainstalovaných hrách – o počtu aktivních hráčů, o podobných hrách, nebo třeba odkazy na gameplay videa. Stejně tak v Game Launcheru naleznete osobní statistiky. Tedy jaké hry hrajete, jak často a jak moc (nebo málo!). Kromě toho se podíváte například na spotřebovaná mobilní data. Nebo získáte inspiraci v seznamech nejoblíbenějších, nejnovějších a nejnávykovějších her.

 

Případně zde jedním tlačítkem hromadně vypnete zvuky ve všech hrách. A můžete si zvolit, jestli chcete pro hraní využít maximální výkon svého telefonu i za cenu vyšší spotřeby energie, nebo naopak šetřit baterii, abyste mohli hrát co nejdéle. A to buď celkově pro všechny, nebo jednotlivě pro každou nainstalovanou hru.

 

 

Hraju. Nerušit!

Konečně to nejdůležitější – hraní! Zde už ke slovu přichází nástroje Game Tools. Předem je nutné říct, že s pohybem, mířením nebo přemýšlením vám nepomohou. Ale to neznamená, že by nemohly být užitečné. Přístup k nim získáte vytažením klasické ovládací lišty s domovským tlačítkem. Na té se objeví nové funkce – a jednou z nich je tlačítko Game Tools.

 

Game Tools se postarají například o to, aby vás od hraní takřka nic nevyrušovalo. Například omezíte notifikace. Takže zprávy z WhatsAppu a Messengeru vás nebudou otravovat a příchozí hovor se vám neukáže v obrovském okně přes třetinu obrazovky, ale jen jako drobný grafický prvek.

 

04.jpg

 

Podobně praktický je pak místní panel. Do něj umístíte až čtyři aplikace pro rychlé spuštění. Ty se následně aktivují v menším okně, jehož velikost i polohu si sami upravíte podle potřeby. Aplikaci lze dokonce minimalizovat do malé ikony, aby vás nijak nerušila, ale přesto jste ji měli neustále na dosah.

 

05.jpg

 

 Přes Game Tools také vypnete navigační lištu (takže už nikdy kvůli nechtěnému dotyku neskončíte na hlavní obrazovce telefonu!) nebo bez přerušení spuštěné hry uzamknete obrazovku. Důležité upozornění: Ve hrách, kde i bez vašeho dozoru bude vaše městečko růst, poddaní vydělávat a vědátoři vynalézat, je to velice praktická funkce… Ale v online střílečkách s desítkami krvežíznivých protivníků s ní zacházejte přeci jen opatrněji!

 

06.jpg

 

 

Nahrávejte gameplay i svoje reakce!

 

Všechny telefony s operačním systémem Android dovedou udělat snímek obrazovky současným stisknutím tlačítek snížení hlasitosti a vypnutí/zapnutí. Jenže když chcete udělat screenshot strhující akce nebo působivé herní scény, je to pomalé a nepraktické. Naštěstí díky Game Tools máte mnohem rychlejší způsob vyfocení obrazovky.

 

Stačí vytáhnout ovládací lištu, kde máte kromě Game Tools navíc k dispozici ještě další tlačítko. Tomu v nastavení Game Tools přiřadíte funkci podle vlastního výběru – třeba pořízení screenshotu. Není potřeba se strefovat do dvou čudlíků na opačné straně telefonu najednou.

 

07.jpg

 

Rychlému zástupci přiřadíte i nahrávání gameplay videa. Do něj navíc můžete přidat i vlastní ikonu nebo současně nahrávat spuštěnou hru i sami sebe předním fotoaparátem. Takže diváky pobavíte nejen samotnou hrou, ale i vlastními reakcemi. A video je hned připravené pro upload třeba na YouTube.

 

Game over

08.JPG

 

Tak co, už spouštíte oblíbenou hru (samozřejmě přes Game Launcher)? Dejte nám vědět, co právě hrajete, a pochlubte se svými nahrávkami a screenshoty v komentářích!

 

11 Poznámky
Superuser II
Superuser II

 Přidávám tedy jeden screenshot 

 

IMG_20180902_203554_137.jpg

Explorer

@AndroidGuru Jak se Fortnite ovládá na dotykovém displeji? Je to OK, nebo by bylo lepší si pořídit nějaký  mobilní gamepad?

Superuser II
Superuser II

No, tak s hraním na PC se to nedá srovnávat a při prvních hrách mi to moc nešlo, ale postupně čím déle člověk tu hru hraje tak si zvykne a teď už mi to ovládání přijde v pohodě a ani bych o mobilním gamepadu neuvažoval.

 

Je také otázkou kdy a kde tu hru hrát. Většinou na mobilu něco hraji ve chvílích kdy mám pauzu a někde čekám - typicky mimo domov a tam většinou bych ten gamepad s sebou ani neměl. Gamepad bych si možná představil ve chvíli kdy bych byl doma, ale pak bych to asi připojil i k televizi. Ve výsledku ale raději pustím Xbox 

 

Každopádně na to že to je telefon tak kloubou dolu, grafika je skvělá a když si vzpomenu jak jsem hrál před cca 15?? lety na Nokii 3310 vrcholnou hru Space Impact tak to je neuvěřitelné.

Navigator

Wait, teď mě napadá, když máš TAB S4 @AndroidGuru, nemůžeš zkusit Fortnite tam s klávesnicí a myší přímo v Dexu? Prakticky tím budeš cheatovat, jen mě zajímá reálná zkušenost 

Superuser II
Superuser II

Vyzkouším, ale podle mě to nepůjde. 1 hru už takhle syn zkoušel a říkal že mu tam právě klávesnice nefungovala. Na Fortnite jsem to ale nezkoušel. Dám vědět.

Explorer

Já myslím že vlastně ani cheatovat nebude @adam_boss Na PC také mohou mít výhodu ti, kteří mají lepší HW výbavu, tak proč ne tady? Což mě napadá, že mám doma DeX Pad, takže zkusím...  

Superuser II
Superuser II

Tak vyzkoušeno Fortnite na TAB S4 a bohužel, přes klávesnici a myš to nefunguje. Už když se hra instalovala, tak mi na displeji vyskočila hláška "Některé hry fungují pouze na dotykových displejích. Pokud ovládací prvky myši v Samsung DeX nefungují, zkuste hrát v režimu tabletu" - viz screen

Screenshot_20181128-193347_Fortnite.jpgNěkteré hry fungují pouze na dotykových displejích. Pokud ovládací prvky myši v Samsung DeX nefungují, zkuste hrát v režimu tabletu

Dokonce, pokud jsem nechal klávesnici, tak mě to nepustilo hrát a na napsalo to: Input device chosen does not match. Please disconnect gamepad, mouse, or keyboard and restart Fortnite

1.jpgInput device chosen does not match. Please disconnect gamepad, mouse, or keyboard and restart Fortnite

Bez klávesnice hra funguje:
2.jpg

 

 

Zkoušel jsem i World of Tanks, kde může být fyzicky zapojená klávesnice, ale nereaguje na stisk kláves:

20181128_194012.jpgWorld of Tanks

Nicméně jsem na internetu nalezl informaci, že to je záměrně a údajně  má společnost Epic "obavy z udržení spravedlnosti."  Nechtějí, aby tito hráči s klávesnicí a myší šli proti hráčum s dotykovým ovládáním... 

Explorer

@AndroidGuru Díky za otestování a nafocení. Postoj Epic Games nicméně plně chápu. Člověk s klávesnicí a myší by měl obrovskou výhodu oproti všem kteří hrají na dotykovém displeji, kde je komfort ovládání a tedy i gameplaye o úroveň horší než kdyby člověk měl myš a WSAD kombo... 

Navigator

Tak jsem o víkendu mluvil s kamarády, co se Fornite věnuji progamingově a na serveru tedy běžně hrajete spolu s hráči, kteří hrají přes telefon i přes PS4. Tudíž nechápu, proč klávesnici a myš přes DeX zakázali. Hráči přes mobil mají teda obrovský handicap, když hrají proti těm na PC. 

Explorer

@adam_boss Je to pravda, také jsem to četl. Představa že to někdo hraje na mobilu a proti němu stojí PC hráč je lehce mimo. Otázka je, jestli například neexistují nějaké servery které sdružují pouze hráče na mobilních telefonech, pokud si toto hráč přeje. On je totiž dobrý hráč na PC ve velké výhodě oproti konzolovým hráčům (ovládání je prostě na PC pro tento typ her podstatně lepší), hráč na mobilu je v takovém případě bez šance. 

Superuser II
Superuser II

Tady jsem četl https://www.cultofmac.com/541463/fortnite-mobile-game-controller/ že na iPadu to ale také nejde....

 

Jinak souhlas, pokud proti mě budou hrát hráči na PC, tak nemám šanci...