Podpora

Open search

Galaxy Watch Active – Elegance pro každého

Community Manager

Jednoduchá elegance

Sportovní hodinky často bývají robustní – masivně pogumované, silné a široké. Podobné hodinky samozřejmě mají na světě svoje místo, designérům Galaxy Watch Active šlo nicméně o něco jiného. Společnost Samsung vytvořila hodinky, které dokonale sledují vaše sportovní výkony a aktivně vám pomáhají udržovat zdravý životní styl, ale zároveň jsou všestranné, elegantní a v případě potřeby nenápadné.

Samotné pouzdro hodinek je tenké a luxusní, pyšnící se 1,1" Super AMOLED displejem. Aby vaše Galaxy Watch Active dokonale zapadly do vašeho životního stylu, můžete vybírat ze čtyř barev pouzdra.

Asi nejsportovnější, ale zároveň velmi univerzální variantou je černá. Nadčasovou eleganci zastupují klasická stříbrná a moderní růžovo-zlatá, již nejspíš ocení hlavně dámy. Nádhernou a originální specialitou je pak zelená varianta, která nesměřuje do vojenských ani přírodních zelených odstínů, ale spíš do stylové petrolejové barvy.

 

Přizpůsobte je obrazu svému

barvy.jpgSportovní, elegantní, společenský, rafinovaný. Vždy originální vzhled.

 

Už základní výběr je bohatý a všechny čtyři zmíněné varianty okouzlí vaše okolí jak při sportovních aktivitách, tak ve formálním prostředí. Na své si ale přijdou i uživatelé, kteří hledají výrazný a opravdu unikátní design. V prodeji jsou také další barevné varianty řemínků, takže pokud zaujmout žlutým či oranžovým páskem, není to nejmenší problém.

Ruku v ruce s designem pouzdra a pásku jde ciferník. Ten můžete snadno měnit v závislosti na tom, kam právě jdete a co od hodinek očekáváte. Mohou zobrazovat digitální čas nebo ryze sportovní údaje, jako je počet kroků či tepová frekvence, a to ve výrazných kontrastních barvách, které dobře uvidíte při odpolední běhu. Pak se můžete doma osprchovat, obléknout si košili a sako a přepnout na luxusní „ručičkový“ ciferník, který věrně imituje klasické a elegantní náramkové hodinky, jež se hodí na společenské akce.

Celým hodinkovým systémem vás pak provází jednoduché a intuitivní rozhraní One UI, které můžete znát z nejlepších a nejnovějších smartphonů Galaxy. Vše máte na dosah prstu, všechny informace jsou přehledně zobrazené, bez rušivých nebo nepřehledných prvků. Nic vám tak nebrání využít hodinky opravdu naplno.

 

Trenér na vašem zápěstí

sport.jpgGalaxy Watch Active poslouží skvěle při běhání i relaxaci.

 

Galaxy Watch Active jsou sice elegantní a obstojí i ve formálním prostředí, jenže nablýskané luxusní hodinky jsou ve skutečnosti pořádně drsné. Nabízejí voděodolnost 5 ATM a odolnost splňující vojenskou certifikaci MIL-STD-810G. Jméno Active odkazuje na aktivní životní styl a opravdu se nemusíte bát využít hodinky k tomu, k čemu byly stvořené – budou vaším celodenním (a celonočním) trenérem. Název ale odkazuje ještě k další funkci. Sledovacích hodinek a náramků je spoustu, jenže Galaxy Watch Active vám přímo aktivně radí, jak zůstat ve formě a zlepšovat se.

Hodinky jsou plné chytrých senzorů a nabízejí také modul GPS. Velmi přesně a spolehlivě měří sedm druhů aktivit, a to jak při vašem běžném denním fungování (chůze, příjem kalorií apod.), tak při sportovních výkonech například ve fitness centru.

Nechte Watch Active, aby pracovaly automaticky, nebo sledujete své výkony ručně. Stanovte si cíle, kterých chcete dosáhnout, a uvidíte, jak vás to motivuje k překonávání sebe sama. Na zápěstí budete mít trenéra, který nikdy nespí a který vám pomůže dostat se do formy.

 

Komplexní péče o zdraví

spánek.jpgKvalitní spánek je velmi důležitý. Galaxy Watch Active vám kvalitu spánku dokáží detailně změřit a vyhodnotit

 

Správná a vhodně složená strava a dostatečné množství zdravého pohybu jsou základ, ale lidské tělo a lidská mysl jsou velmi komplexní a vyžadují také odpočinek a celkovou pohodu.

Samsung Galaxy Watch Active nejsou jen sportovní hodinky, nýbrž hodinky lifestylové. Ne nadarmo jsme také říkali, že se kromě fitka hodí i na pracovní schůzky a jakékoli běžné denní aktivity. Zatímco při cvičení si v ideálním případě spíš vyčistíte hlavu, přes den můžete čelit i velkému stresu. Vestavěný monitor srdečního tepu vás upozorní na abnormální hodnoty (tedy vysoký tep, když zrovna necvičíte nebo neběžíte).

Jak se stresu zbavit? Nemusíte nutně věřit na alternativní medicínu – je prokázané, že dechová cvičení nebo krátká meditace pomůže. Už proto, že přijdete na jiné myšlenky a prostě a jednoduše se „uklidníte“. Hodinky vás mohou těmito procesy provést. Sice se ta známá fráze používá naopak, ale v tomto případě platí „zdravý duch, zdravé tělo“.

V noci pak hodinky pečlivě sledují vaši spánkovou aktivitu. Naučí vás probouzet se v ideální fázi, abyste měli energii na celý den. Pokud se vám podaří vybudovat zdravý a pravidelný spánkový cyklus, budete mnohem čilejší a odpočatější, ale také veselejší a zdravější.

 

Život není jen práce, ale také zábava

aplikace.jpgVyberte si oblíbené aplikace, doinstalujte další, které vás zaujmou. Galaxy Watch Active si můžete přizpůsobit zcela dle vlastního vkusu.

 

 

Watch Active samozřejmě podporují instalaci dodatečných aplikací, které pro ně na míru vytvořili profesionální vývojáři. Kromě přehršle sportovních aplikací, jež samozřejmě umí komunikovat s mobilním telefonem a sbírat podrobné statistiky o vašich výkonech, si můžete dopřát i zábavu.

Vyzkoušejte třeba hodinkovou verzi populárního Spotify a ovládejte přehrávání svých oblíbených písniček a playlistů přímo ze zápěstí.

 

Dokonalý společník pro váš telefon

Bezdrátové_nabíjení.jpgBezdrátové nabíjení je pohodlné a velmi návykové

 

Hodinky podporují NFC a se smartphonem komunikují přes moderní Bluetooth 4.2. Kromě standardního zrcadlení oznámení z telefonu můžete také pohodlně komunikovat se svým okolím, aniž byste museli mobil brát do ruky.

Pomocí převodu hlasu na text můžete posílat zprávy. Případně máte k dispozici intuitivní klávesnici nebo sadu emotikonů.

Nemusíte se přitom obávat o výdrž. Na jedno nabití zvládnout hodinky měřit a sledovat vaši aktivitu déle než 45 hodin. Navíc podporují pohodlné bezdrátové nabíjení, takže když už jim přece jen dojde energie, stačí, když je položíte na bezdrátovou nabíječku, powerbanku nebo třeba na svůj nový Galaxy S10. Brzy budou opět v plné formě.

 

Jaké sportovní aktivity svými chytrými hodinkami nejraději měříte vy? Podělte se s námi v komentářích.

3 Poznámky
Superuser I
Superuser I

Živě vypadají úžasně. Když jsem měl na ruce S3 Frontier, šel jsem se na novinku Watch Active podívat do Sasmsung prodejny. Chvíli jsem si s nimi hrál a usoudil, že absence otočné lunety by se dala po chvilce odpustit. Displej je sice o něco menší, ale zase nemá "rámeček", takže využitelná plocha je příjemná a celkově působí hodinky velice elegantně. Letos Samsung boduje s telefony ve všech kategoriích, tak i v příslušenství. 

Apprentice

Ty vypadají asi nejlépe. Obecně je dnes problém, že se vše staví jen na sport a aktivitu a na eleganci a styl se dost kašle (aby to člověk mohl bez studu nosit a nevypadal jak dítě nebo po ranním joggingu). Tyto hodinky s nějakým koženým nebo kovovým řemínkem by jediné z nabídky asi šly  

First Poster

Ja jsem zvedavej na Watch Active 2. Pry budou predstaveny spolu s Note 10. Zajimaji me hlavne senzory, takze se tesim na EKG. No a otocny cifernik chci urcite, dotykovy nebude ono. I fyzicke home button mi na smartphonech chybi.