Podpora

Open search

Galaxy Tab: Naše tablety jsou ideální pro top manažery i malé děti

Community Manager

Tabletů nemáme v nabídce zdaleka tolik jako telefonů, ale každý z modelů stojí za to. Chytrá zařízení s velkými obrazovkami se postarají o zábavu pro celou rodinu, ale stejně dobře na nich můžete efektivně pracovat na firemní prezentaci a vyřizovat důležité e-maily.

Seznámíme vás se dvěma modely řady Galaxy Tab A, které díky speciálnímu dětskému režimu Kids Home poslouží nejen dospělým, ale také nejmenším dětem, a dvěma zástupci řady Galaxy Tab S, jež představují profesionální pracovní nástroje s vysokým výkonem a špičkovým designem i funkcemi.

 

Galaxy Tab A 8.0 – Tablet pro celou rodinuA8_a.jpg

 

Pořádný tablet má v domácnosti spoustu využití. Prohlížejte na něm rodinné fotky, sledujte filmy na zadním sedadle auta nebo ve vlaku, užijte si online obsah z YouTube a dalších zdrojů na pořádné úhlopříčce, piště sdílené nákupní seznamy, organizujte v kalendáři rodinné návštěvy a výlety… nebo nechte děti, aby se pod vaším dohledem učily nové věci a kreativně se vyřádily. Při používání tabletu se můžete efektivně střídat, takže si jeho praktickou velkou úhlopříčku užijí všichni.

 

V kategorii „rodinných“ tabletů (i když samozřejmě dokonale poslouží i jedinému uživateli) vám doporučujeme dva povedené modely řady Galaxy Tab A: menší Galaxy Tab A 8.0 a větší a lépe vybavený Galaxy Tab A 10.1.

 

Galaxy Tab A 8.0 (2019) rozhodně nevypadá jako „základní“ model. Láká na elegantní design, kterého jsme dosáhli tak, že jsme se zbavili fyzického tlačítka Domů a logo umístili na zadní stranu. Vzhled nenarušují ani reproduktory, i když součástí výbavy samozřejmě jsou, a to dokonce duální. Navíc tablet váží jen 345 gramů, takže i malé děti ho unesou a dospělí ho můžou bez problémů držet v jedné ruce, aniž by se unavila.

 

07_CZ.jpg

 

Rozhraní One UI, které znáte z našich smartphonů, vám na 8" TFT obrazovce nabídne přehledné a intuitivní ovládání. Účet Samsung Account vám pak umožní sdílet s dalšími členy rodiny například položky z kalendáře a galerie nebo poznámky. Zároveň si samozřejmě můžete některá data nechat pro sebe na svém vlastním účtu.

 

Na tabletovou práci i zábavu pak budete mít vždy dost výkonu díky kombinaci 2 GB RAM a více než dostatečné interní paměti o velikosti 32 GB, kterou navíc můžete rozšířit až o 512 GB pomocí paměťové karty. Luxusní je také výdrž díky baterii s kapacitou 5 100 mAh – vůbec nebudete muset řešit, jestli je v autobuse či vlaku dostupná elektrická zásuvka.

 

Galaxy Tab A 10.1 – Mnohem víc než jen větší úhlopříčkaA10_a.jpg

 

Ne že by nestačilo, kdybychom prostě nabízeli stejný tablet ve více rozměrech. Tab A 10.1 jde ale ve výbavě mnohem, mnohem dál.

 

Jeho 10,1" displej má výrazně větší rozlišení, takže i když je větší, je zároveň jemnější. Výkonnější je také procesor a grafický akcelerátor, takže i dospělí uživatelé si na tabletu užijí graficky náročnější hry. Lepší fotoaparát najdete vepředu i vzadu, Bluetooth je na tabletu zastoupeno v novější verzi 5.0 a modernější je také konektor USB, konkrétně jde o typ USB-C.

 

Hlavní překvapení nicméně skrývá samotný design. Zvětšila se úhlopříčka, zvětšila se i kapacita baterie (na 6 150 mAh), ale rámečky kolem displeje jsou menší a hliníkové tělo je tenké jen neuvěřitelných 7,5 mm, tedy ještě o půl milimetru tenčí než u menšího modelu. Přesto se do něj vešly i stereoreproduktory s podporou Dolby Atmos.A10_b.jpg

 

Poslední zásadní výhoda se skrývá v názvu – Tab A 10.1 se prodává nejen ve verzi s Wi-Fi, ale také LTE, takže si i na cestách můžete užít superrychlý mobilní internet.

 

Kids Home: Chytrá dětská zábava pod vaším dohledemKids_Home_c.jpg

 

Když mají děti na tabletu bezpečné prostředí a používají ho pod vaším dozorem a podle vašich pravidel, může je efektivně bavit, učit i kreativně rozvíjet. Proto jsme vytvořili dětské rozhraní Kids Home neboli Dětský dům.

 

Spustíte ho snadno kliknutím na vyhrazené tlačítko v panelu nástrojů. Do aplikace a z ní se dostanete pomocí stejného hesla (nebo třeba otisku prstu), jaký používáte k odemknutí telefonu, což je zaprvé jednoduché pro vás a zadruhé to představuje nepřekonatelnou bezpečnou bariéru pro vaše malé hackery. Nehrozí, že by děti prostředí omylem vypnuly, vymazaly vám polovinu dat a koupili jedním kliknutím na Amazonu či eBayi něco za pět tisíc dolarů.Kids_Home_a.jpg

 

Dětem například můžete nastavit maximální dobu, po kterou mohou hrát mobilní hry, a povolíte jim přístup jen ke konkrétním kontaktům, aplikacím a médiím. Klidně mějte na tabletu akční střílečky, hororový seriál a zmíněné nákupní aplikace. Děti se dostanou třeba jen k pohádkám.

 

A co na ně v Dětském domě čeká? Hlavními průvodci vašich ratolestí se stane čtveřice kreslených postaviček: stylař Crocro, kuchař Cooki, zpěvačka a hudebnice Lisa a kreativec Bobby.

 

Kids_Home_b.jpg

 

Například s Lisou se můžou nejmenší děti naučit rozpoznávat zvuky zvířátek, hudebních nástrojů či dopravních prostředků. S Bobbym si vyhrají díky možnosti malovat do skicáku, omalovávat, vyškrabávat obrázky nebo kreslit do písku. Crocra můžou oblékat, ale také se o něj musí starat – například ho umýt a vyčistit mu zuby –, takže si efektivně budují své vlastní hygienické návyky… A to je jen zlomek zábavného (ale také kreativního a edukativního) obsahu, který Kids Home nabízí. Děti také můžete pustit na internet; samozřejmě na vámi vybrané a povolené webové stránky. Mohou i fotit a vylepšovat své snímky celou řadou různých nálepek.

 

Speciální kategorii pak představují zábavné hry LEGO, které u zvědavých dětí hravě probudí zájem o matematiku a jiné vědy.

 

Galaxy Tab S5e – Elegantní pomocník i bavičS5e_a.jpg

 

Řada Galaxy S patří spolu s Galaxy Note na špičku naší telefonní nabídky, a u tabletů je to stejné. Už z designu, který ohromuje tenkými rámečky, tloušťkou pouhých 5,5 mm a hmotností jen cca 400 gramů, je jasné, že máte v ruce prémiové zařízení. Unibody tělo z leštěného kovu s luxusní povrchovou úpravou to jen potvrzuje. Pracujte, bavte se, ovládejte chytrou domácnost… a klidně i na chvíli odložte telefon.

 

Dominantou je pochopitelně 10,5" displej, který je postavený na naší legendární technologii sAMOLED, takže nabízí úchvatný kontrast, nádherné barvy i optimální úroveň jasu. Sledování filmů a hraní her je na Galaxy Tab S5e opravdu působivý zážitek. Ten ještě umocňují ne dva, ale hned čtyři reproduktory vyladěné od AKG a doplněné o 3D prostorový zvuk Dolby Atmos.

 

I řada Tab S samozřejmě nabízí praktické sdílení vybraného obsahu se členy rodiny, Tab S5e ale láká také na pokročilé funkce, jako je synchronizace s vaším smartphonem Galaxy. Přes tablet pohodlně vyřídíte telefonní hovor nebo odpovíte na naléhavé SMS.

 

09_CMC_PC.jpg

 

Na špičkové úrovni je hardware. Vybírat můžete mezi kombinací luxusních 4 GB RAM a 64GB úložiště, nebo ještě luxusnějšími 6 GB RAM a 128GB pamětí. Baterie s kapacitou 7 040 mAh vydrží až 14,5 hodiny sledování videa, a když už jí přece jen dojde dech, oceníte podporu rychlého nabíjení. Pomyslnou třešničkou na dortu je pokročilé (ale pohodlné) zabezpečení. Tablet můžete odemykat například rozpoznáním obličeje nebo přes snímač otisků prstů, který je prakticky zabudovaný v napájecím tlačítku.

 

Galaxy Tab S6 – Výkonný dříč a kreativecS6_a.jpg

 

Tab S6 je v současnosti náš nejlepší tablet. Část výbavy je podobná modelu Tab S5e: sAMOLED obrazovka s úhlopříčkou 10,5" (v tomto případě s WQXGA rozlišením 2 560 × 1 600 px), nádherně tenké rámečky, čtveřice reproduktorů a baterie se stejnou kapacitou a luxusní výdrží až 15 hodin přehrávání videa. I Tab S6 samozřejmě můžete spárovat se svým smartphonem Galaxy a synchronizovat vybraná oznámení.

 

Díky kombinaci 6 GB RAM a 128GB interního úložiště (rozšiřitelného) máte jistotu, že tablet bude stíhat vše, co po něm chcete, a nabídne dostatek prostoru na veškerá data. Superrychlou Wi-Fi (stahování až 867 Mb/s a nahrávání až 1,2 Gb/s) oceníte jak při streamování videí, tak při práci. Čtečka otisků prstů je samozřejmě také přítomna, ale tentokrát je zabudovaná přímo do displeje, takže tablet můžete pohodlně odemknout, i když je položený na stole nebo upevněný v držáku.

 

09.jpg

 

To, co dělá z Tab S6 unikát, pak najdete na zadní straně – chytré pero S Pen. Je mimořádně přesné (rozpozná až 4 096 úrovní tlaku) a můžete s ním pohodlně a čitelně psát poznámky, kreslit a malovat, a nově také ovládat tablet na dálku. Pero s ním komunikuje přes Bluetooth a slouží mimo jiné k ovládání prezentací, přehrávání videa a kontrole dalších funkcí pomocí jednoduchých gest. Budete si jej pochvalovat také při komplexnější práci, jako je úprava videí v předinstalovaném profesionálním softwaru Adobe Premiere Rush pro Samsung. Záznamy z duálního 13+5Mpx zadního fotoaparátu tak hravě vyladíte k dokonalosti.

 

03.jpg

 

Zdaleka přitom nejde jen o zábavu. Tab S6 je mocný pracovní nástroj, který vám například usnadní organizaci díky prvotřídnímu řešení práce ve více oknech. Současně můžete používat například e-maily a poznámky, ale vaší představivosti se meze nekladnou. Pokud k tabletu dokoupíte klávesnici BookCover, budete moci naplno využít také zabudované řešení Samsung DeX a svůj Tab S6 vlastně proměníte v notebook. Získáte klasické „počítačové“ prostředí s okny, hlavním panelem, plochou a dalšími známými prvky. Také si můžete rozšířit pracovní plochu připojením většího monitoru přes HDMI.

 

Za zmínku pak ještě stojí, že Tab S6 ani přes spoustu přidaných funkcí a vylepšení nijak zásadně nenarostl: tloušťka činí jen 5,7 mm a hmotnost pouhých 420 gramů. Na výběr máte ze dvou stylových barev, ve kterých je kromě samotného tabletu vyvedené i pero S Pen.