Podpora

Open search

Cestování se Samsungem: Pohodlí, praktičnost i elegance

Community Manager

Ať už vlastníte některý z našich top smartphonů z řady Galaxy S10 či Galaxy Note, nebo jste si vybrali stále skvělé modely Galaxy A, jedna věc je jistá – při cestování za prací i na dovolenou se stanou vašimi nerozlučnými společníky.

 

Potřebujete inspiraci, kam se vydat, a následně poradit s trasou? Nedokážete se s místním číšníkem domluvit, že určitě nechcete šneky, nýbrž kuře či steak, hlavně aby to nemělo ulitu? Nejste ve vedru schopní rychle spočítat, kolik že vás při kurzu 23,476 Kč bude stát ten suvenýr s cenovkou 14,79 v cizí měně? Bolí vás nohy, tak si chcete na večerní návrat do hotelu zavolat Uber?

 

To všechno a mnohem, mnohem, mnohem více dnes chytré telefony zvládnou a vůbec se u toho nezapotí (a to ani v Africe).

 

Navíc vám smartphony Galaxy efektivně nahradí fotoaparát. S perfektním zaznamenáním krásných vzpomínek z dovolené si takový Galaxy S10+ poradí hravě, ať už budete fotit ve dne, nebo v noci, na sluníčku, či v dešti, nebo místo momentek pořídíte rovnou video. Pokud hledáte tipy, jak si z dovolené přivézt dokonalou věčnou památku, podívejte se na článek, kde se superschopnostem našich fotomobilů věnujeme podrobněji.

 

Telefony ale z principu nemůžou dokázat všechno. Stejně jako u počítači oceníte monitor a klávesnici, i ke smartphonu se hodí pořídit vhodné příslušenství.

 

Nutné není, ale pomůže

Se základními doplňky to není komplikované. Pokud vás čeká hodně cestování, mohli byste zvážit pořízení krytu, pouzdra nebo ochranné folie na displej, a to i v případě, že je normálně na telefonu nechcete. Navíc dávno neplatí, že kryt musí zkazit design mobilu. Ke smartphonům Galaxy S10 si můžete pořídit například pouzdro s designem MARVEL, které dokonce umí změnit barevný motiv, ikony a zamykací obrazovku tak, aby odpovídaly stylu vašeho oblíbeného superhrdiny.

 

Marvel_kryty_S10.jpgOriginální Marvel kryty jsou nejenom praktické, ale také nesmírně elegantní, dokáží totiž změnit i prostředí vašeho Galaxy S10. Captain America, Iron Man, nebo Spider-Man?

A mimochodem, i kdyby vám smartphone při focení slonů nebo šikmé věže v Pise upadl a rozbil se, není vše ztraceno – v České republice i v té nejexotičtější zahraniční destinaci ho může chránit pojištění Samsung Care+.

 

Zvážit také můžete nákup zařízení, jež nejsou nutností, ale dokážou vám hodně zpříjemnit život – například chytré hodinky Galaxy Watch Active a další wearables ocení sportovci i top manažeři, a to nejen při běžné každodenní práci, ale také právě na dovolené. Až si večer objednáte na pokoj zmrzlinu, budete mít hned menší výčitky, když vám hodinky nejdřív ze zápěstí prozradí, že jste na túře nebo při procházce městem spálili takové množství kalorií, že si možná zasloužíte i přídavek.

 

Každopádně i když jsou telefony dnes spíše geniální než chytré a leccos zvládnou samy o sobě, bez dvou následujících doplňků si dovolenou nedokážeme představit.

 

S dobrými sluchátka uteče jakkoli dlouhá cesta jako voda

AKG_N700.jpgRušivé okolní zvuky už vás nebudou omezovat - jednoduše je vypněte. Sluchátka AKG N700 disponují funkcí potlačení okolního ruchu.

Skvostné displeje našich smartphonů Galaxy jsou jen dílkem celé multimediální skládačky. Vždycky pro nás byl prioritou také zvuk. Například špičkové modely rodiny Galaxy S10 jsou vybavené stereoreproduktory, na jejichž vývoji a kalibraci se podíleli experti z AKG a které nabídnou 3D Dolby Atmos audio – ideální na sledování filmů i poslech hudby.

V letadle, vlaku, ale koneckonců ani na zadním sedadle auta nicméně s hlasitou hudbou z reproduktorů nejspíš nepochodíte. O vašem hudebním vkusu nepochybujeme, leč ostatní cestující by mohli být vaším stereozvukem poněkud rozladění, takže to chce kvalitní sluchátka. My vám můžeme doporučit bezdrátová sluchátka N700NC – nikoli náhodou právě od AKG, jež je zárukou precizně vyladěného zvuku.

 

Letíte tisíce kilometrů na exotickou dovolenou? Pokud víte, že při dlouhém letu ani v první třídě nezamhouříte oka, určitě vás aspoň potěší, že nebudete muset sedět v tichu. Sluchátka nabídnou výdrž až 20 hodin na jedno nabití. To si mimochodem můžete zaletět koupit dnešní The New York Times přímo do redakce a ještě se vrátit zpátky do Prahy.

 

AKG_N700NC.jpgElegantní vzhled, perfektně vyladění zvuk, výdrž 20 hodin na jedno nabití, nebo možnost utlumit, či zvýraznit, okolní zvuky. Sluchátka AKG N700NC si zamilujete.

Nemůžeme garantovat, že ve vaší blízkosti nebude sedět nějaké rozkošné (a velmi hlasité) dítko s rezignovanými nebo příliš benevolentními rodiči, ale při cestování rozhodně oceníte, že sluchátka nabídnou potlačení okolních zvuků. Zvládají je ovšem také naopak zvýraznit, pokud to potřebujete třeba kvůli bezpečnosti při sportování ve městě.

 

Pokud je zrovna nemáte na hlavě, dají se sluchátka prakticky složit, takže v batohu ani v nekompromisně přeměřovaném příručním zavazadle nezaberou skoro žádné místo.

 

 

Jste na svůj mobil nároční? Nezapomeňte si powerbanku

Samsung_powebanka_U1200.jpgPowerbanka Samsung EB-U1200 dokáže nabíjet váš mobil bezdrátově. Ale i pomocí kabelu. Záleží na vás. Případně můžete nabíjet dvě zařízení současně.

Asi nemá smysl radit, ať si zabalíte nabíječku, tohle jednoduše všichni děláme automaticky. Každopádně pokud byste si ji zapomněli, což se může stát každému, nebudete mít problém sehnat náhradní – naše smartphony i tablety používají rozšířený a standardní konektor USB (buď v moderní variantě USB-C, nebo starší micro USB). Neznačkové nebo levné nabíječky sice zpravidla nenabídnou takovou spolehlivost a rychlost nabíjení jako naše originální, ale přežijete.

 

Ani sbalená nabíječka nicméně neřeší všechny problémy. Za výdrž našich smartphonů se sice rozhodně nestydíme, ale provoz na dovolené bývá extrémně náročný, ať už telefon používáte jako navigace s trvale rozzářeným displejem, nebo pořizujete stovky fotografií a videí. Když se nechcete zdržovat u elektrické zásuvky nebo – a to je častější – v okolí žádná není, pomůže powerbanka.

 

Pryč jsou doby, kdy byly nevzhledné, neúměrně těžké a neuměly nic kromě skladování trochy energie. Pokrok ve všech těchto oblastech dokonale ilustruje naše moderní powerbanka Samsung EB-U1200.

 

Samsung_powebanka_U1200_multi.jpgNabíječka Samsung EB-U1200 dokáže dobíjet více zařízení najednou. Třeba i vaše chytré hodinky.

Je kompaktní a elegantní, nabijete ji přes stejný rychlý USB-C konektor, který najdete na svém smartphonu, a s kapacitou 10 000 mAh vám může nabídnout i více než jedno kompletní dobití. Hlavně ale nabízí pokročilé funkce, které oceníte nejen vy, ale také vaši blízcí.

 

Konkrétně máme na mysli bezdrátové dobíjení. Položte svůj smartphone, vybrané modely hodinek Galaxy Watch nebo další zařízení s Qi kompatibilitou přímo na powerbanku… a rychlé nabíjení bez drátů může začít. Vaše blízké jsme pak zmínili proto, že powerbanka si poradí i s nabíjením dvou zařízení současně. Vaše drahá polovička si připojí smartphone kabelem, vy svůj Galaxy S10 položíte na elegantní vrchní stranu, a zatímco si v italské kavárně budete vychutnávat cappuccino a tiramisu, procenta na obou telefonech budou rychle naskakovat.

 

Jaké mobilní (i nemobilní) příslušenství si na dovolenou balíte vy? Budeme rádi, pokud se s námi o své tipy a názory podělíte v komentářích.