Podpora

Open search

Byl jsem na představení QLED TV 2018 - příště můžeš jet i TY!

Violin_KA Moderator
Moderator

Ahoj všem,

měl jsem tu možnost zúčastnit se představení nových modelů QLED TV pro rok 2018 a chtěl bych se s Vámi podělit o své zážitky :robothappy:. Akce probíhala v Praze, v Hauch Gallery a uváděli ji Lucie Výborná a Matej "Sajfa" Cifra.20180515_191756-min.jpg

Hned na začátek nás Samsung mile překvapil, a to v podobě vystoupení dvou půvabných a hlavně šikovných tanečnic.

vbbg.jpg

Poté pronesl několik slov sám prezident a jednatel společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. Seung Joo Shin. Představil hlavní přednosti nové řady a vysvětlil, kolik práce a úsilí je potřeba, aby něco tak velkolepého mohlo vzniknout. Především tedy poděkoval za své výkony kolegům a všem ostatním, kteří se na projektu podíleli.

20180515_194803-min.jpg

Dále byl představen ambasador pro novou řadu televizorů QLED fotograf Tomáš Třeštík, který pro ni vytvořil sérii fotografií newyorských scenérií. Ty budou k dispozici v nabídce pozadí vypnutého televizoru - v režimu Ambient.

20180515_195142.jpg

Galerie byla rozdělena na jednotlivé "obývací pokoje", kde každý plnil jiný účel. První z nich se věnoval režimu Ambient.

20180515_200547-min.jpgSpolu s One Invibisble Connection, tedy jedním tenkým kabelem pro všechno, vypadá obývací stěna naprosto úchvatně. Jsem trošku skeptik, co se týče nových technologií, protože ne vždy je tomu tak, jak se prezentuje. Upřímně ale musím říct, že kdybych nevěděl o režimu Ambient, nejspíš bych si myslel, že se jedná opravdu moderní obraz . Byl jsem velice překvapen, jak se Samsungu podařilo dotáhnout tenhle režim k dokonalosti.

Ambient.jpgVyzkoušel jsem si také, jak režim Ambient funguje. Je to opravdu jednoduché. V aplikaci SmartThings na svém telefonu vyfotíte TV a aplikace následně dopočítá rastr tak, aby dokonale splynula s vašim interiérem. Vytvořil jsem si i koláž z mých osobních fotografií přímo v aplikaci, kde jsem ocenil možnost ořezu jednotlivých fotek. Následně jsem finální tvorbu poslal do QLED TV a během pár vteřin byla na obrazovce má minulost :robothappy:.

V dalším pokoji na televizích běželo krásné demo ve 4K rozlišení, kde nejrůznější scénérie dokazovaly schopnost zobrazení 100% objemu barev, díky řešení Q HDR Elite využívající technologii HDR10+. Musím dodat, že to byl nejžívější a nejostřejší obraz, co jsem kdy viděl. Přechody byly opravdu jemné a obraz byl dokonalý ze všech pozorovacích úhlů, které jsem zkoušel.

test.jpg

V horní časti pro nás byl připraven další pokoj s dvěma TV vedle sebe. Jednalo se o starší model vs. právě představený QLED. Účel byl prostý - formou 4 reflektorů (vepředu i vzadu) namířených na TV simulovat sluneční paprsky a ukázat tak rozdíl řešení Q Contrast. Posuďte sami :robotwink:.

20180515_203316-min.jpg20180515_213432-min.jpg

Skvělá novinka pro příznivce prosvícených a jasných prostorů jako já, kteří nevyužívají rolety a žaluzie :robottongue:. Právě díky přímému zadnímu podsvícení Direct Full Array Elite a antireflexnímu filtru Ultra Black Elite si budete moci konečně vychutnat dokonalý zážitek i za jasného dne :robothappy:.

Součástí akce byl samozřejmě i výtečný raut a molekulární gastronomie, v doprovodu Tomáše Kubíčka. Přece jenom jsem gurmán a tak bych to nebyl já, kdybych neochutnal :mantongue:

BeFunky-collage.jpg

Tímto článkem bych Vám zároveň chtěl nastínit, jaké výhody čekají na ty z Vás, kteří budou naši Community směřovat správným směrem. Na příští akci totiž vezmeme superusery s sebou!!! Tak co vy na to? Kdo bude první? :robotwink:

Dotazy, jak se stát superuserem a jaké výhody přináší, můžete řešit zde.

(Fotografie v plné velikosti naleznete zde)

1 Poznámka
First Poster

Tož pěkné to máte, akorát stále cenově nedostupné pro nás, co dělají ve fabrice za pár šlupek. Ambient nádhera, ale nedovedu si představit, jak to dopočítá složitější tapetu.