Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

6 kroků, jak předejít nejčastějším problémům

(Téma vytvořeno: 26-06-2018 05:01 PM)
2416 Zobrazení
AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Aloha Communito,

připravil jsem pro vás pár kroků, které byste měli praktikovat, než začnete vůbec hledat a řešit váš potencionální problém, alias "Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?" :manhappy:. Věřím, že nám to všem ušetří spoustu času, který bychom mohli využít jinak.

 

Hodně štěstí ve světě Android, váš Guru.

 

P.S.: Zabralo mi to skoro půl hodiny, takže čekám do týdne 1k views, jinak vám všem vypnu internet :manlol::manlol::manlol:

 

AA.jpg

Krok č. 1 - Restartujte svůj telefon

  • Pro restart telefonu, podržte tlačítko napájení na pravé straně telefonu
  • Stiskněte Restartovat a potvrďte
  • Tahle možnost vypne všechny aplikace a procesy na pozadí a restartuje telefon. Doporučuji restartovat minimálně jednou týdně.
BB.jpg

Krok č. 2 - Zkontrolujte aktualizace software

  • Přejděte do Nastavení > Aktualizace sofware
  • Může se stát, že se aktualizace nenabídne automaticky, zde máte možnost stáhnout ji manuálně
  • Je zde také možnost nastavit si, kdy se má aktualizace provést
EE.jpg

Krok č. 3 - Aktualizace aplikací v Obchodě Play

  • Přejděte do aplikace Obchod Play
  • Stikněte vlevo nahoře 3 čárky a zvolte Moje aplikace a hry
  • Pomocí "Aktualizovat vše", získejte aktualní aktualizace pro všechny aplikace
DD.jpg

Krok č. 4 - Aktualizace aplikací v Galaxy Apps

  • Přejděte do aplikace Galaxy Apps
  • Vpravo nahoře 3 tečky a zvolte Moje aplikace a následně Aktualizovat
  • Zde aktualizujte všechny aplikace na nejnovější verzi, abyste předešli případným problémům
CC.jpg

Krok č. 5 - Optimalizujte své zařízení

  • Přejděte do Nastavení
  • Zvolte Údržba zařízení a stiskněte tlačítko OPTIMALIZOVAT
  • Proces zjistí potencionální malware a zároveň vyčistí uložiště a paměť RAM
FF.jpg

Krok č. 6 - Zkontrolujte uložný prostor a paměť RAM

  • Přejděte do Nastavení
  • Zvolte Údržba zařízení > Uložiště/Paměť
  • Aby Váš telefon fungoval co nejefektivněji, doporučuje se nechávat 10% volné paměti a úložného prostoru
5 Odpovědi
VitoScaletta
Pioneer
Možnosti

Mimulý týden mě tchýně informovala, že má rozbitý telefon, že ji nejde pustit foták, když chce otevřít aplikace, tak se neotevřou nebo jen zčerná display av šechno se seká.... A na dotaz, kdy naposled restartovala telefon mě řekla, že asi před 14 dny, kde se jí vybil :smiling-face: 

Tak teď má na ledničce lísteček, aby každý večer restartovala.

0 Like
JacobInDaHouse
Pathfinder
Možnosti

:manvery-happy::manlol: Dobrý návod, dle mě useless, ale když čtu příspěvek nade mnou, tak asi žiju v jiném světe a někomu tyhle základní věci opravdu nedochází...

0 Like
pkotrcka
Journeyman
Možnosti

Pridávam 1 view (teda 0,1%), ale dovolím si rýpnutie. Krok 5 predsa v podstate čiastočne rieši už krok 1 (Reštart). Takže asi by som ho nazval "Malware check" než "Optimalizácia".

 

Ale samozrejme neber to ako kritiku, návod super, s obrázkami (robím ako helpdesk, viem ako to chodí) a ja som len malý ušmudlaný Android užívateľ 🙂

0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

To úplně ne, ta optimalizace ještě promazává nepotřebné soubory, což reset nedělá.

V každém případě (se vším respektem) je zbytečné restartovat telefon denně. Když už máte potřebu dělat to jednou týdně, nemusíte ručně, ale jděte do Nastavení -> Obecná správa -> Obnovení -> Automatické restartování, kde se to dá nastavit (pro pořádek: já to zapnul jen kvůli ukázce)

Screenshot_20180709-211029_Device maintenance.jpg

 

 

 



Xiaomi 14 Ultra White + Photography Kit | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro


0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

Já ještě přidám tohle: když se vám telefon náhodou zasekne a vůbec se s vámi nebaví, stiskněte Volume Down + Power po dobu asi 10 sekund. Tohle je ekvivalent stisku tlačítka RESET na stolním počítači. Telefon naběhne znovu, data zůstávají nedotčená (samozřejmě kromě toho, co bylo zrovna otevřené, to se může poškodit - např. stahované soubory apod.)

 

Pokud se stane, že telefon nenabíhá, např. se zasekne na logu Samsung apod, můžete zkusit factory reset z recovery. To se dělá tak, že nejdřív vypnete telefon (dlouze držíte Power). Pak stisknete tuto kombinaci tlačítek v tomto pořadí: Volume Up + Bixby + Power. Držíte je všechny tak dlouho, dokud nenaběhne recovery. Pak se zobrazí nejspíš nápis ve smyslu "No command" - nepanikařte, počkejte asi 20 sekund a zobrazí se menu. (Pozn. Pokud byste stiskli Volume Down, dostanete se do download módu, který se používá pro flash systému. Pro běžné smrtelníky k ničemu. Utíká se resetem - 10 sekun držet Power + Volume Down)

Recovery se ovládá tlačítky Volume Up / Volume Down pro pohyb v menu a potvrzuje se tlačítkem Power. Najdete příkaz Wipe data/Factory reset a potvrdíte.

 

POZOR!!!! Toto je dost drastický způsob, jak obnovit telefon. Na rozdíl od vyvolání obnovení továrního nastavení z naběhnutého systému nedojde ke korektnímu odhlášení od Samsung účtu a od Google, takže po dalším naběhnutí bude telefon chtít název a heslo posledního použitého Google účtu!!! Pokud ho neznáte (ale to byste měli!), nedělejte to, není snadné se z toho dostat.



Xiaomi 14 Ultra White + Photography Kit | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro