Podpora

Open search

50 let Samsung inovací - Ohněte realitu se zakřivenými monitory

Community Manager

Půl století elektroniky

Když se úspěšná jihokorejská společnost po 30 letech podnikání v nejrůznějších oblastech, od loďařského průmyslu po zpracování bavlny, rozhodla v univerzitním městě Suwon v roce 1969 založit novou divizi na výrobu elektroniky Samsung Electronics, málokdo si zřejmě uvědomoval, o jak historicky zásadní krok se jedná. Od té doby se změnilo mnohé – z jedničky v Jižní Koreji se postupně stala jednička globální, jejíž výrobky nás obklopují na každém kroku. Cíle však zůstaly nadále stejné – být leaderem na trhu a určovat technologické trendy. Pojďme se spolu podívat, jak Samsung postupně utvářel a směřoval podobu elektronických technologií tak, jak je známe dnes.

 

Trendsetter v oblasti monitorů

Samsung již řadu let dominuje na trhu s televizemi. Status inovativního profesionála ve vývoji a výrobě špičkových displejů potvrdilo i prestižní ocenění CES Innovation Award (ocenění přelomové technologie a designu) za první monitor s prohnutou obrazovkou, které společnost obdržela v roce 2014 na mezinárodní konferenci CES v Las Vegas. Právě zakřivené monitory si následně oblíbila zejména herní komunita, čímž Samsung udal celosvětový trend, který postupně následovali i další výrobci. V loňském roce Samsung opět vystoupil z řady při představení designového monitoru CJ791 – prvního prohnutého monitoru na světě s podporou superrychlých Thunderbolt 3 portů.

 

Vstupte do hry – doslovacz-feature-gaming-monitor-crg50-165756145.jpgAMD FreeSync zajistí skvěle plynulý obraz. Ať máte starší Radeon architektury CGN, nebo si pořídíte nové modely s RDNA architekturou (Navi), obraz bude vždy plynulýPokud to myslíte s hraním vážně, jistě víte, že mít vymazlený stroj je jen půlka úspěchu. Abyste využili potenciál svého PC naplno, budete potřebovat prvotřídní gamingový monitor. Samsung proto v průběhu posledních let zahrnul do výbavy svých monitorů mnoho skvělých herních vychytávek. Za zmínku rozhodně stojí technologie AMD Freesync™, která vám v kombinaci s obnovovací frekvencí až 144 Hz zajistí dokonale plynulý obraz.gamemode.jpgPodpora herních stylů v nastavení monitoru vám zajistí to nejlepší možné nastavení stiskem jednoho tlačítka

V herním režimu můžete přizpůsobit obraz hře, kterou právě hrajete. Vydali jste se se zaklínačem Geraltem zachránit Ciri, nebo raději s Jindrou brázdíte Posázaví v Kingdom Come? Přepněte na režim RPG. Holdujete spíše rychlým akcím jako je nový battle royale Apex Online? FPS mód je právě pro vás! Virtuální stratégové a milovníci MOBA her také nepřijdou zkrátka – RTS a AoS režimy vám vytvoří ty nejlepší podmínky ke hraní. Na víkendové herní maratony vám přijde vhod režim Eye Saver snižující vyzařování modrého světla a nepříjemné problikávání obrazovky, které unavuje oči. Ve vysokém 4K rozlišení a až s trojnásobným kontrastním poměrem před vámi ožije nový svět herních zážitků!

 

Kreativní hub na vašem stoleSpace_Monitor_3_2.jpgRevoluční konstrukce Space Monitoru vám otevře zcela nové možnosti práce. Jedním pohybem uvolníte pracovní desku, nebo si monitor přiblížíte dle potřeby

Říká se, že každá tvůrčí mysl tvoří uprostřed chaosu. Jestli je to vážně pravda, nevíme. Jsme si ale jistí tím, že ať už tvoříte cokoliv, oceníte více místa na svém pracovním stole bez jakýchkoli kompromisů. Letošní novinka Samsung Space Monitor přichází s inovativní konstrukcí, díky které můžete monitor jednoduše přitlačit až ke stěně, čímž ušetříte až 40 % své pracovní plochy. Robustní stojan stačí jednoduše připevnit ke stolu pomocí svěrky, zatímco veškeré kabely jsou schované vně stojanu pro maximální estetický efekt. Designovou výjimečnost Space Monitoru podtrhuje tenký displej a téměř neznatelný rámeček. Díky tomu se stane klenotem každého domova nebo kanceláře. Se softwarem Easy Setting Box je multitasking hračka. Umožní vám nastavit si různá rozdělení monitoru – až na 6 jednotlivých oken! To vše ve skvělém 4K UHD rozlišení.

 

Jste také příznivci zakřivených monitorů, nebo spíše preferujete klasické ploché modely? A co říkáte na nový Space Monitor? Napište nám své dojmy, a pokud vás článek zaujal, přečtěte si další ze série 50 let inovací Samsung.