Podpora

Open search

50 let Samsung inovací - Od černobílého obrazu k miliardě barev

Community Manager

Půl století elektroniky

Když se úspěšná jihokorejská společnost po 30 letech podnikání v nejrůznějších oblastech, od loďařského průmyslu po zpracování bavlny, rozhodla v univerzitním městě Suwon v roce 1969 založit novou divizi na výrobu elektroniky Samsung Electronics, málokdo si zřejmě uvědomoval, o jak historicky zásadní krok se jedná. Od té doby se změnilo mnohé – z jedničky v Jižní Koreji se postupně stala jednička globální, jejíž výrobky nás obklopují na každém kroku. Cíle však zůstaly nadále stejné – být leaderem na trhu a určovat technologické trendy. Pojďme se spolu podívat, jak Samsung postupně utvářel a směřoval podobu elektronických technologií tak, jak je známe dnes.

 

Dokonalost se skrývá v detailechQLED.jpgDokonalý obraz se skrývá v detailech. V dokonalé černé. V přesných barvách. Televizory Samsung vše zvládají na špičkové úrovniOd první barevné televize v roce 1973 jsme urazili dlouhou cestu. O čtyři dekády později jsme světu představili nové televizory QLED s revoluční technologií Quantum Dot. V praxi to znamená, že je displej pokryt vrstvou kvantových bodů, které v kombinaci s modrým podsvícením zobrazí 100% objem (spektrum) barev při jakékoliv úrovni jasu. Přímé podsvícení se postará o dokonalý kontrast, hlubokou černou barvu a zároveň věrně vykreslí i ty nejjemnější barevné nuance. Oproti OLED technologii je QLED schopna nabídnout až 4× vyšší úroveň jasu (HDR 4000 nit). Díky tomu si můžete vychutnat detaily a atmosféru oblíbených filmů tak, jak to zamýšleli samotní tvůrci. A nemusíte mít obavu z „vypálených“ pixelů, proti kterým je QLED odolný.

 

Velký skok v rozlišeníQLED_domov.jpgTechnologie QLED poskytuje dokonalý obraz v libovolných světelných podmínkách. A z každého úhlu

To byl ovšem jen začátek. Šli jsme ještě dál a na mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky IFA 2018 v Berlíně jsme uvedli první televizor v 8K rozlišení na světě! Samsung QLED 8K reprezentuje to nejlepší na trhu, co televize nové generace mohou nabídnout. S neuvěřitelnými 33 miliony pixely a při jasu 4 000 nitů si užijete ty nejmenší detaily v nejjasnějších i nejtmavších scénách a z jakéhokoliv pozorovacího úhlu. Špičkové technologie podtrhuje tenký moderní design a režim Ambient Mode, díky kterému televize po vypnutí dokonale splyne s okolím jako chameleon. Stane se tak designovou třešničkou vašeho obývacího pokoje. Jedinečný zážitek z pestré přehlídky barev podkreslují vestavěné reproduktory v konfiguraci 4.2CH s podporou Dolby Digital Plus, které se hravě vyrovnají leckterým soundsystémům.

 

S 3D audiem se stanete součástí dějesoundbar.jpgSoundbary řady Q od Samsungu poskytují nejenom vyladěný a plný zvuk při jakékoli scéně, budou také součástí designu vašeho domova

 

Pro opravdu pohlcující pocit ze sledování je tu série Q soundbarů vyvinutých speciálně pro QLED televize. Soundbary HQ-Q90 (7.1.4CH) a HQ-Q80 (5.1.2CH) posunou sledování filmů, hraní videoher nebo poslouchání hudby na zcela novou úroveň. Disponují horními up-firing sound reproduktory, které odrážejí zvuk od stropu pokoje, čímž vytvářejí vynikající prostorové audio. Navíc podporují přehrávání ve formátech Dolby Atmos a DTS : X. Pro milovníky hudby je připravené komfortní hlasové ovládání pomocí Alexy nebo manuální s vaším smartphonem přes bluetooth. Chcete si užívat filmy jako v kině z pohodlí domova? Už víte, jak na to!

 

A na jaké televizi sledujete filmy doma vy? Máte doma některý ze soundbarů, nebo si vystačíte s integrovanými reproduktory televize? Napište nám do komentářů, a pokud vás článek zaujal, přečtěte si další ze série 50 let inovací Samsung.