Podpora

Open search

50 let Samsung inovací - Jak v Koreji zachovali chladnou hlavu

Community Manager

Půl století elektroniky

Když se úspěšná jihokorejská společnost po 30 letech podnikání v nejrůznějších oblastech, od loďařského průmyslu po zpracování bavlny, rozhodla v univerzitním městě Suwon v roce 1969 založit novou divizi na výrobu elektroniky Samsung Electronics, málokdo si zřejmě uvědomoval, o jak historicky zásadní krok se jedná.

Od té doby se změnilo mnohé – z jedničky v Jižní Koreji se postupně stala jednička globální, jejíž výrobky nás obklopují na každém kroku. Cíle však zůstaly nadále stejné – být leaderem na trhu a určovat technologické trendy. Pojďme se spolu podívat, jak Samsung postupně utvářel a směřoval podobu elektronických technologií tak, jak je známe dnes.

 

Žhavé 70s bylo potřeba zchladitlednica.jpgŽhavé 70s se rozhodli pořádně ochladit. Dnes patří chladničky Samsung k nejlepším na trhu.

Rok 1974 byl plný zajímavých událostí. Ve Washingtonu rezignoval prezident Nixon, dosud neznámý Stephen King vydal svůj první román Carrie, v Praze vyhořel Veletržní palác a v Číně byla objevena terakotová armáda. Poněkud k méně dramatické, ale pro Jižní Koreu také zásadní události, došlo v březnu téhož roku – společnost Samsung vyvinula první korejskou lednici!

 

Ve dvou se to lépe chladí

Pokud jste seznámeni s korejskou kuchyní, tak víte, že její charakteristická chuť je založená na kvalitních a čerstvých surovinách. S tím ledničky značky Samsung samozřejmě počítají a obsahují několik užitečných technologií, které čerstvost potravin prodlužují. Jednou z nich je technologie Twin Cooling Plus.

 

samsung_chladnička.jpgChladničky Samsung se vyznačují nejenom pokročilou technologií, ale také vytříbeným designem

Jak již samotný název napovídá, je založená na dvou na sobě nezávislých chladicích okruzích – jedním pro chladničku a druhým pro mrazák. Ty se starají o optimální úroveň vlhkosti a teploty v ledničce i mrazničce. Potraviny tak zůstanou déle čerstvé, udrží si svou chuť, a navíc nedojde k mísení jejich vůní. Nikdo by přeci neměl radost, pokud by ananas voněl jako čerstvý losos nebo naopak.

 

Jedním stisknutím tlačítka se stane mrazničkou

Další skvělou inovací je zóna Cool Select Plus, ve které si můžete nastavit jednu ze čtyř úrovní chlazení (2 °C, -1 °C, -5 °C nebo  -15°C až -23°C) nezávisle na teplotě zbývajícího prostoru ledničky. Vytvoříte si tak ideální skladovací podmínky pro mořské plody, bifteky, ovoce, zeleninu nebo pouhé vychlazení svého oblíbeného nápoje.

 

cz-feature-flexible-food-storage-with-one-touch-160808793.jpgMožnost svobodného rozhodnutí, jakým způsobem bude chladnička Samsung pracovat, patří k velkým benefitům

Téměř všechna chladící zařízení Samsung jsou od roku 2008 navrhována s technologií SpaceMax. Ta využívá kvalitní tenkou izolaci, díky které má chladnička větší objem, ale nároky na prostor se od běžných lednic neliší. Po velkém nákupu si tak nemusíte připadat, jako kdybyste ve své ledničce hráli Tetris.

Některé produkty také podporují zařízení Smart Dongle - USB, díky kterému můžete kontrolovat chladničku na svém smartphonu pomocí aplikace SmartThings. Ta vás mimo jiné na mobilu upozorní na zapomenuté otevřené dveře, a dokonce vám umožní diagnostikovat chyby. Naučte svou lednici nové triky!

 

A jaká lednička dominuje vaší kuchyni? Co si myslíte o začínajícím připojování lednic do smart domácností? Napište nám svůj názor, a pokud vás článek zaujal, přečtěte si další ze série 50 let inovací Samsung.