Podpora

Open search

50 let Samsung inovací - Jak se s tím Samsung popral

Community Manager

Půl století elektroniky

Když se úspěšná jihokorejská společnost po 30 letech podnikání v nejrůznějších oblastech, od loďařského průmyslu po zpracování bavlny, rozhodla v univerzitním městě Suwon v roce 1969 založit novou divizi na výrobu elektroniky Samsung Electronics, málokdo si zřejmě uvědomoval, o jak historicky zásadní krok se jedná. Od té doby se změnilo mnohé – z jedničky v Jižní Koreji se postupně stala jednička globální, jejíž výrobky nás obklopují na každém kroku. Cíle však zůstaly nadále stejné – být leaderem na trhu a určovat technologické trendy. Pojďme se spolu podívat, jak Samsung postupně utvářel a směřoval podobu elektronických technologií tak, jak je známe dnes.

 

Zrození pračky Samsung

Je to již 45 let, co světlo světa spatřila první pračka Samsung. Tehdejší dvoukomorový systém (jedna komora na praní, druhá na ždímání) s horním plněním dnes může působit neohrabaně, ale v roce 1974 radikálně usnadnil život milionům rodin v Jižní Koreji. O 5 let později přišla na korejský trh revoluční pračka, která odstranila veškeré nedostatky prvního modelu. Jednalo se o první plně automatickou pračku s jednou komorou, takže stačilo pouze zmáčknout jedno tlačítko a pračka se o vše postarala.

 

pračka.jpgPračky Samsung vždy přitahovali spoustu pozornosti. Současné modely, kromě vysoké technologické úrovně, přidávají spoustu inovativních nápadů

Následovala osmdesátá léta s inovací v podobě parního sanitačního cyklu, který dodává prádlu příjemnou vůni a svěžest. Na další milník ve světě praček jsme si museli počkat až do devadesátých let. Zatímco v Československu jsme ještě sbírali céčka s Michalem Davidem, v Koreji vznikal dnes již kultovní K-Pop a Samsung vyvinul svou první pračku s předním plněním a rotačním bubnem. Dá se říci, že od té doby zůstal tomuto designu až na výjimky věrný. V posledních dvou dekádách přibylo několik zásadních inovací, které z praček Samsung dělají ta nejpokročilejší zařízení na trhu.

 

I pračku můžete mít rádi

Praní prádla odjakživa těsně soupeřilo se žehlením a vysáváním o post nejméně oblíbené domácí práce. S chytrými vychytávkami produktů Samsung toto zažité dogma přehodnotíte. V roce 2007 jsme vynalezli přelomovou technologii VRT (Vibration Reduction Technology™), která redukuje vibrace na minimum. Díky tomu pračky Samsung znají své místo – necestují po celé koupelně a jsou jedny z nejtišších na trhu. O rok později jsme představili šetrnou technologii aktivní pěny, která rychle odstraní i ty nejhorší skvrny a zároveň šetří energii i životní prostředí.

 

Zapomenuté prádlo je minulostícz-feature-add-any-item--any-time-92801776.jpgDvířka AddWash jsou skvělou inovací, kterou se pračky Samsung liší od veškeré konkurence.

Každý z nás to zná. Naplníte pračku, zapnete cyklus, otočíte se a zjistíte, že vás propichuje vyčítavým pohledem zapomenutá ponožka… Může to vypadat jako maličkost, ale právě v malých detailech objevíte kouzlo výrobků Samsung. Proto si již několik let můžete pořídit pračku s praktickými dvířky AddWash, které vám umožní přidat zapomenuté prádlo, prací prášek nebo aviváž. Vše při již probíhajícím cyklu a v intervalech, kdy máte jistotu, že se neopaříte nebo nevytopíte koupelnu.

 

 

Započala nová etapa praní

Opravdový průlom v oboru ovšem představuje technologie QuickDrive™. Přichází s důmyslnou konstrukcí bubnu Q-Drum™, sestaveného z hlavního bubnu a zadní desky nezávisle se pohybující v protisměru, čímž vytváří vysoce efektivní vodní vír. Vzniklý dynamický pohyb prádla zkracuje dobu praní o 50 % a přináší 20% úsporu energie bez sebemenšího snížení účinku.

 

quikdrive_16_9.jpgDíky inovativnímu bubnu se mohou pračky Samsung pochlubit skvělou rychlosti praní. Přitom je zachována maximální úroveň čistoty

Zařízení s QuickDrive jsou navíc připravená stát se plnohodnotnou součástí každé chytré domácnosti. Disponují pracím asistentem Q-rator, který vám výrazně usnadní užívání pračky. Na svém smartphonu můžete nastavit, kdy má pračka začít prát, kontrolovat stav pračky, nebo dokonce provést základní diagnostiku, jestli vše pracuje tak, jak má. Pokud se nevyznáte v různých pracích programech, stačí pouze zadat, jaké prádlo chcete prát. Q-rator vám poradí, který režim je pro vás nejvhodnější. Abyste na své zářivě čisté prádlo nezapomněli, můžete si nastavit notifikaci na svém chytrém telefonu nebo QLED TV. Samsung se navíc může pochlubit vysokým hodnocením praček QuickDrive od časopisu dTest a certifikáty kvality od uznávané společnosti Intertek, u které své produkty pravidelně testuje.

 

Také vlastníte pračku Samsung Quickdrive? Napište nám, kolik času praním ušetříte oproti své staré pračce a jak často používáte dvířka AddWash. Pokud vás článek zaujal, nezapomeňte si přečíst další ze série 50 let inovací Samsung.