Podpora

Open search

50 let Samsung inovací – Já, POWERbot

Community Manager

Půl století elektroniky

Když se úspěšná jihokorejská společnost po 30 letech podnikání v nejrůznějších oblastech, od loďařského průmyslu po zpracování bavlny, rozhodla v univerzitním městě Suwon v roce 1969 založit novou divizi na výrobu elektroniky Samsung Electronics, málokdo si zřejmě uvědomoval, o jak historicky zásadní krok se jedná. Od té doby se změnilo mnohé – z jedničky v Jižní Koreji se postupně stala jednička globální, jejíž výrobky nás obklopují na každém kroku. Cíle však zůstaly nadále stejné – být leaderem na trhu a určovat technologické trendy. Pojďme se spolu podívat, jak Samsung postupně utvářel a směřoval podobu elektronických technologií tak, jak je známe dnes.

 

Všechno začalo modrou lentilkou

Již delší dobu se mluví o tom, že při nynějším technologickém rozvoji je úplná automatizace a robotizace nejrůznějších odvětví takřka nevyhnutelná, a že roboti zásadně ovlivní náš způsob života v 21. století. Není tak žádným překvapením, že jedni z prvních robotů, kterým přenecháváme své domácí povinnosti, jsou právě robotické vysavače.

 

Pionýři v tomto oboru se objevili už v roce 1996, ale kvůli tehdejším nedokonalým technologiím měli problémy s mapováním prostoru, takže často naráželi do překážek a zanechávali některá místa nevyčištěná. Na svou dobu byly tyto produkty navíc extrémně drahé. Dostupné a efektivní modely se dostaly na trh až po přelomu nového tisíciletí. První takový vyjel na svých gumových kolečkách ze stáje Samsung v roce 2010 – byl jím kulatý model SR8855 ze série NaviBot. Od té doby jsme na trh uvedli několik generací robotických vysavačů, přičemž s každou následující přibyly nové funkce a vyšší sací výkon.

 

190308-samsung-sh-9507_3_2.jpgTvar robotických vysavačů Samsung, který připomíná písmeno D, je velmi praktický nejenom při vysávání v těžko dostupných místech, například v rohu místnosti

Nejnovější generace nahradily původní kulatý design za tvar do D, který má znatelně širší samočistící kartáč a umožňuje efektivnější vysávání rohů. Jsou také vybaveny sofistikovaným senzorem FullView 2.0, se kterým POWERbot prokličkuje mezi překážkami s ladností mistra ve slalomu. Dostane se tak i na špatně přístupná místa, která pomocí výsuvné stěrky zbaví i těch nejmenších smítek v rozích místnosti. S funkcí Visionary Mapping zmapuje všechny místnosti a zvolí optimální trasu pro efektivní úklid. Kromě toho automaticky rozezná typ povrchu a podle toho upraví sací výkon na optimální hodnotu.

 

Jako v oku hurikánu

Robotické vysavače POWERbot nepoužívají boční kartáče, ale silný motor s příkonem až 250 W. Ten se hravě vyrovná výkonu běžných tyčových vysavačů a zvládne důkladně vysát jakýkoliv povrch.

Systém vysávání CycloneForce je řešen jednoduchým, ale důmyslným způsobem. Využívá odstředivou sílu, která zachytává prach a špínu ze vzduchu ve vnějším zásobníku. Filtr se tak neucpává a zůstává déle čistý. Díky tomu si POWERbot udržuje dlouhodobě stálý vysoký sací výkon.

 

190308-samsung-sh-9464_3_2.jpgRobotické vysavače Samsung si skvěle poradí s každým typem povrchu

 

 

 

Powerbot-T800.jpgNemusíte se bát, robotické vysavače Samsung jsou zcela mírumilovnéHasta la vista, bejby

Vysavač můžete vzdáleně kontrolovat a ovládat v aplikaci SmartThings na svém smartphonu. Stačí nastavit čas, kdy a v jakém režimu má POWERbot uklízet a po návratu domů vás přivítá dokonale čistá podlaha. Kromě automatických režimů lze robota ovládat i manuálně pomocí ovladače. Můžete tak s POWERbotem pro pobavení pronásledovat své domácí mazlíčky.

 

Další zajímavé kratochvíle zažijete s funkcí Point Cleaning. Infračerveným světlem označíte místo, které má robot vysát, a jako bonus doženete svou kočku k nepříčetnosti! POWERbot má navíc energie jako Terminátor, takže si můžete být jisti, že se vždy vrátí (ba-dum-tss!) do své dokovací stanice.

 

 

 

 

A co vy, už za vás doma uklízí robotický vysavač? Jaký model máte a jak jste s ním spokojení? Napište nám své dojmy, a pokud vás článek zaujal, přečtěte si další ze série 50 let inovací Samsung.