Podpora

Open search

10 vychytávek Galaxy Note 10

Community Manager

I zkušení uživatelé se občas ztrácejí v záplavě funkcí a technických specifikací dnešních smartphonů. Těm, kteří technologie nijak intenzivně nesledují, by se dokonce mohlo zdát, že jsou dnes všechny telefony tak nějak stejné. My se vám v dnešním článku pokusíme dokázat, že naše nové modely Galaxy Note10+ a Note10 jsou výjimečné.

 

Note10_first.jpg

 

Nebudeme se tentokrát zaměřovat na základní parametry, jako jsou výkon, paměť a výdrž (stručně: jsou na špičce). Místo toho se podíváme na 10 vlastností a funkcí, které dělají z Note10 „něco víc“ oproti ostatním smartphonům.

 

Nejlepší displej na světěNejlepší_displej.jpg

 

To nemá být samochvála – takto označila displej našeho Note10+ nezávislá společnost DisplayMate Technologies Corp., a to na základě důkladných testů a měření. Nový Dynamic AMOLED displej mimo jiné vyniká v nebývalé přesnosti zobrazení barev a v kontrastu nebo jasu. Za zmínku také stojí, že jsme výrazně zredukovali vyzařování modrého světla, které unavuje oči a způsobuje problémy s usínáním. Ve dne i v noci si tedy vychutnáte nádherný obraz, a to na extra velké ploše. Spousta smartphonů má skvělé displeje, ale když chcete to úplně nejlepší, víte, co zvolit.

 

Dosud nejchytřejší S-PenS_Pen.jpg

 

I kdyby byla v Note10 zabudovaná jen plastová tyčka, byla by to vlastně unikátní výbava. S-Pen má ale do obyčejného stylusu daleko a každou generaci se proměňuje v čím dál chytřejšího pomocníka. U Note9 umělo chytré pero na dálku ovládat spoušť fotoaparátu, nově podporuje povely Air actions jednoduchá gesta, pomocí kterých zvládnete například přepínat mezi předním a zadním fotoaparátem, zoomovat, ovládat hlasitost nebo efektně (a efektivně) ovládat prezentace či prohlížet fotografie.

 

Ještě vyladěnější designDesign.jpg

 

Nejenže Note tentokrát přichází ve dvou velikostech. Navíc jsou jeho rámečky ještě tenčí, „průstřel“ s přední kamerkou ještě nenápadnější a zadní strana ještě designově skvostnější. I větší Galaxy Note10+ s úhlopříčkou 6,8", která spíš evokuje tablet, padne díky minimalistickým rámečkům dokonale do dlaně a komfortně se ovládá.

 

Live Focus ve videuLive_Focus.jpg

 

Jednou z nejoblíbenějších a nejstylovějších fotografických funkcí na našich top modelech Galaxy je Živé zaostření Live Focus – rozmazání pozadí alias efekt bokeh, který jinak patří k nejpůsobivějším prvkům na snímcích pořízených zrcadlovkou. Na novém Note10 můžete takto efektně natáčet také videa. Navíc jsou záznamy mimořádně stabilní a můžete je snadno a rychle upravovat. Místo obyčejného videa tak pořídíte filmové umělecké dílo.

 

Zoom-In AudioZoom_mic.jpg

 

U videa ještě zůstaneme. Zapomeňte na nesrozumitelný ruch na pozadí – zoom-in mikrofon vám při přiblížení videa umožní zachytit právě ten zvuk, na kterém vám záleží. Třeba syčení pánve, na níž se smaží lahodná večeře, nebo zpěv vašeho kamaráda na pódiu při karaoke.

 

3D skenování a rozšířená realita3D_scanner.jpg

 

Větší Note10+ má na zadní straně speciální DepthVision objektiv, který vám zpřístupní kouzla rozšířené reality (AR, augmented reality). Můžete měřit rozměry vybraných objektů nebo pořídit jejich 3D sken, ze kterého se dá vytvořit třeba animovaný GIF.

 

Bezdrátové sdílení energieWireless_Power_Sharing.jpg

 

Stejně jako smartphony řady Galaxy S10, i nový Note podporuje bezdrátové sdílení energie. Oba modely potěší vysokou kapacitou akumulátoru, o kterou se tak můžete bez starosti podělit se svými přáteli, případně si třeba dobít chytré hodinky, pouzdro na true-wireless sluchátka či jakákoli jiná zařízení s podporou bezdrátového dobíjení. Stačí je položit na elegantní záda vašeho Note10.

 

Zabudovaný DeXDeX.jpg

 

Už nějakou dobu se dá říct, že naše top modely mají výkon jako počítač. Galaxy Note10 jde dál – je počítač. Stačí vám USB kabel. Propojte Note10 s monitorem nebo TV a užijte si desktopové prostředí Samsung DeX se vším, co k němu patří, tedy prací v oknech, multitaskingem, hlavním panelem a dalšími praktickými ovládacími prvky. Mobil přitom stále zůstává plně použitelný.

 

Link to WindowsWindows_Link.jpg

 

Někdy nepotřebujete rovnou celé prostředí operačního systému – třeba protože už jeden máte. Řešení Link to Windows ukazuje, že desítky drží pohromadě. Umožní vám zrcadlit notifikace a synchronizovat fotografie a zprávy mezi vaším počítačem s Windows 10 a Galaxy Note10.

 

Superrychlé nabíjeníBattery.jpg

 

Ať už zvolíte jakoukoli formu nabíjení, procenta budou naskakovat rychlostí blesku. Podpora 25W rychlého dobíjení zaručuje, že i kdyby snad vašemu smartphonu došla energie, dostanete ho zpět na 100 % v rekordně krátkém čase. Note10+ pak dokonce při použití kompatibilní nabíječky podporuje ještě extrémnější 45W dobíjení. A pokud preferujete bezdrátové nabíjení, potěší vás podpora Fast Wireless Charging 2.0.

 

 

Note je pro nás vrchol, to nejlepší v naší nabídce. Mohli jsme „jen“ zvětšit úhlopříčku – místo toho jsme vytvořili nejlepší displej na trhu a dosud nejelegantnější tělo smartphonů Galaxy s nejtenčími rámečky. Místo obyčejného stylusu nabízíme chytré pero, jež oceníte při rodinném prohlížení fotek i firemní prezentaci. Fotoaparáty jsme mohli klidně převzít z úžasných Galaxy S10, ale přidali jsme ještě další funkce včetně videa s efektem bokeh a pokročilé podpory rozšířené reality. Pokud máte po ruce počítač nebo i jen samotný monitor, dává vám Note10 na dosah ruky špičkové desktopové prostředí, které vaši produktivitu pozvedne na maximum. Jeho ohromující kapacitu baterie můžete sdílet s přáteli, a kdybyste se přece jen blížili nule, rychle ji opět doplníte na maximum. Nedělali jsme kompromisy, abyste je nemuseli dělat ani vy.