Podpora

Open search

Propojení TV Samsung a Soundbar Samsung přes HDMI ARC

First Poster

K TV Samsung UE55MU7002 jsem připojil Soundbar Samsung HW-MS6500. Propojení funguje přes optiku, přes WIFI, ale HDMI ARC kanál vypadne po 2-3 vteřinách a přepíná se zpět na reproduktory TV. Máte někdo taky takový problém a co s tím ?NNa internetu jsem četl, že jde o chybu HDMI portů televize, že se dají resetovat a pak je po problému. Propojení přes HDMI bych upřednostnil před optikou.

6 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 6
Superuser I
Superuser I

Ahoj, sice nemám TV ani sounbar od Samsungu, ale tenhle problém se řeší třeba tady: https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/tv/thread-id/10414/page/15

Pathfinder

Reset HDMI portů na Samsung TV potřebuje 10 minut minimálně bez napájení. Postup je následující:

1. Vypnout TV a Soudnbar a odpojit od napájení

2. Odpojit všechny HDMI kabely

3. Vyčkat 12 minut

4. Zapnout Tv i Soundbar

5. Soundbar zapojit do HDMI

Pokud bude blbnout, musí se tenhle postup udělat znova pro každé HDMI zvlášť a vyzkoušet všechny porty.

Není to chyba TV, ale HDMI portů obecně. Vývojáři pracují na řešení už dost dlouho, stále nenalezli nic, aby ARC neblbl. 

Pathfinder

Tohle řešení ti může pomoci jen na chvíli, třeba pár měsíců a pak už nemusí fungovat vůbec, abys nebyl překvapen

Superuser I
Superuser I

Dá se říct, v čem konkrétně je chyba? Používám tv se sounbarem, komplet od jiné značky a několik měsíců zcela bez problémů. Proto mě tohle zajímá, jedná se tedy o nějakou konkrétní záludnost Samsungů?

Pathfinder

HDMI-ARC nejspíš víš, jak funguje. Zapíná a vypíná zařízení, tedy i Soundbar. Vysílá signál, který předává soundbaru informaci, jestli přichází odezva od hdmi,optiky, etc. Má ale speciální zabezpečovací protokol, aby se nedalo zneužít přenosu dat z výstupu a pro HDMi port je to bohužel obtížné doladit. Jelikož si Samsung zakládá na bezpečnosti, Aynet+ funguje důkladněji a pokud se mu něco nelíbí automaticky to vyhazuje pryč. Samsung s tím má už léta problém, zároveň i udává, že nemá být délka kabelu delší než 2M, jinak to může způsobovat tyhle a podobné problémy. HDMI samo o sobě je kritická komponenta pro smart telky. Pokud by to byl jenom problém software, dávno by to někdo vyřešil. 

Pak jsou ještě klasické problémy, že je starší kabel - 1.4. I když je kabel origo, je moc případů, kdy v balení byli špatné a po výměně za novější najednou vše zase fungovalo.  Nejhorší případy jsou párování s jinými výrobci, což ale není tenhle problém,  jelikož dotyčný uvadí obě zařízení Samsung, tak netuším, kde se stala chyba.

First Poster
Děkuji za názor. Tady je kabel pouze 1 m dlouhý a je specifikace 2,0 podporující ethernet. Jinak se mě odpojování vyskytuje při příjmu IPTV přes setopbox. Pochybuji, že by zde byl nějaký problém s bezpečností. Ale přesto děkuji.