Podpora

Open search

Dolby atmos a dts QE65Q9FN a Soundbar n850

Apprentice

Ahojte, vyzerá to ako dva svety v samsungu. Vôbec nefunguje prepojenie a špecifikácia produktov z rady samsung. Prepojenie cez arc a soundbar ide max dolby digital. Ako to spraviť bez ďalšieho externého zariadenia? Plánuje samsung otvoriť priechodnosť dolby atmos a dts?

5 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 5
Explorer

@Martin40Zkoušel si na TV jiné HDMI porty? Všechny nepodporují ARC a některé jiné technologie.

Explorer
DTS v letošních modelech není podporováno, je to tu všude již několikrát uvedeno...ale Dolby Atmos by mělo fungovat, z čeho to pouštíte?
Pathfinder

Samsung televize modely 2018 nepodporují DTS, pokud pouštíš z USB nějaké mkv apod. Pokud bys pouštěl přes Blu-Ray přehráváč nebo Xbox One, tak ti to automaticky převede na AC3, ale klasicky z flashky z mkv, zvuk nepůjde.  

 

K Dolby Atmos.... V Samsung TV jsou filmy s Dolby Atmos dostupné snad jen v Amazon Prime aplikaci, která u nás zatím skoro nevyužitelná, jelikož tam není nic česky. Netflix Dolby Atmos nepodporuje na Samsung Tv. Ale pokud bys třeba nainstaloval Netflix na Xbox One, což mám vyzkoušeno, nebo některý Blu-Ray reciver, tak pak by Atmos fungoval. Musel bys ovšem připojit BR do soundbaru a ten až pak do TV.

 

To s tím DTS už se ví dlouho, ale zřejmě "zaškolení" prodejci v Electrowordu, Datartu apod., stále ví *****. Kdybys koupil přímo z e-shopu Samsung, tak tam je popis korektní - QE65Q9F. Já nevěřím informacím v podobných prodejnách odjakživa, zatímco výrobce si na pravdivých údajích na svých webovkách většinou potrpí vždy (screen). Nemusí to být vyložěně jejich chyba, podobné překlepy a špatné informace v procesech předávání informací dalším partnerům jsou dnes úplně běžné a klidně to může mít na svědomí i systém.

QLED DTS.PNG

 

Pointa je tedy jasná, pokud budeš chtít přehrávat Atmos na své qled tv, budeš si muset koupit ještě nějaký reciever, který ho taky musí podporovat. A pamatuj, že pokud na e-shopu vidíš obrázek, že reciever podporuje Dolby Atmos nebo cokoliv jiného, neznamená to, že to musí být pravda. Vždycky si to první ověř u výrobce. Tenhle příběh s formáty a zapojování domácnosti není tak snadný, jak by si někdo pomyslel. Je to prakticky velký projekt :-)

 

Apprentice

Zdravim,

 

soundbar a tv je zapojené cez hdmi acr. Predtým som mal samsung modelový rok 2017  a k tomu som kupoval repro, kde vsetko fungovalo. TV sa ale pokazil, tak som bol nútený kúpiť nový, kde som dostal odporúčanie na qled. Problém je, že nechcem robiť kompromis s xbox a podobne, ale mám čisto tv, soundbar a netflix a podobne. Hnevá má hlavne to, že na tak drahý tv a top model od samsung to nemá a neviem pochopiť načo teda vyrába produkty s podporou čo tv nemá... pochopil som aj že samsung to nebude ani mat, nechápem ale prečo? Je to sklamanie. Zvuk je fakt horší, ako na starom tv...

Apprentice

Este jedna otázka, da sa k soundbar n850 dokúpiť zadné repro? Ak áno aké?