Wsparcie

Open search

konserwacja urządzenia

Apprentice

Witam serdecznie

Mam do was pytanie odnośnie konserwacji urządzenia. Gdy kliknęlam na optymalizację wynik wyniósł 90%. Okazało się, że domyślnie nie jest włączone skanowanie wirusów. Gdy kliknęłam aby włączyć oczywiście trzeba było zaakceptować dwie umowy. Po ich akceptacji wynik optymalizacji jest 100% oraz jest włączona usługa "bezpiecznie urządzenie".
Moje pytanie brzmi czy w/w usługi (firmy McAfee) są darmowe i czy nie ma jakiegoś okresu próbnego, który automatycznie się przedłuży (subskrypcja etc) i będę musiała zapłacić.
Jeśli coś takiego jest to napiszcie jak wyłączyć te usługi.
Z góry wam dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

12 ODPOW. 12
Hotshot

@aniafree1Usługi te są darmowe. Nie ma się czego obawiać.

Apprentice

dzięki za odp.

Obawiałam się trochę tej całej automatycznie odnawianej subskrypcji o kt pisali w umowie, a z drugiej strony to była umowa ogólna.

Hotshot

Jakbyś chciała wyłączyć te "usługi", to musisz wejść w "Ustawienia --> Aplikacje --> 3 kropki --> Pokaż aplikacje systemowe --> Bezpiecz. urządzenia --> Domyślna pamięć --> Wyczyść dane"

Apprentice

ale skoro są bezpłatne to chyba warto z nich korzystać, czy nie? Jak Ty myślisz?

GrandMaster

@aniafree1Oczywiście że tak

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser II
Superuser II

@aniafree1 nic nie wyłączaj, na przyszłość, nie zachowuj się jak typowy obywatel (bez urazy)  przeczytaj umowy które zatwierdzasz, podpisujesz zanim to zrobisz. Mniej stresu po fakcie. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Highlighted
Superuser I
Superuser I

@aniafree1, widzę, że temat już wyjaśniony. Dodam tylko od siebie, że pomimo włączenia ochrony antywirusowej warto zachować zdrowy rozsądek podczas przeglądania internetu oraz instalowania aplikacji z zewnętrznych źródeł 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Apprentice

ochrona antywirusowa to jedno. a jeśli chodzi o tą usługę "bezpieczeństwo urządzenia" to na czym to polega, bo to też jest od firmy McAfee.

Hotshot

Polega, to na wyszukiwaniu złośliwego oprogramowania i podejrzanej aktywności. Czyli krótko mówiąc dba o bezpieczeństwo.

Autorzy z największą liczbą like