Wsparcie

Open search

Wyszukiwanie aktualizacji aplikacji szwankuje w Galaxy Apps

Highlighted
ROZWIĄZANE
Superuser I
Superuser I

Witajcie. Pomimo wielu aktualizacji sklepu Galaxy Apps na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy jeden błąd w dalszym ciągu nie został wyeliminowany. Moim zdaniem szwankuje automatyczne wyszukiwanie dostępności aktualizacji aplikacji. Niejednokrotnie spotkałem się z sytuacją, gdzie po wejściu do danej aplikacji pojawiała się możliwość aktualizacji a wyszukiwarka informowała mnie o braku aktualizacji. Z tego co pamiętam ten sam problem występował w S8+ i występuje dalej w Note9. Czy u Was też jest taki problem?

Na poniższych zrzutach przedstawiam sytuację sprzed kilku minut. 

Galaxy-Apps-wyszukiwanie-aktualizacji.jpg

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser I
Superuser I

Odświeżam temat ponieważ otrzymałem odpowiedź. Poniżej zamieszczam odpowiedź w oryginalnej formie.

Screenshot_20190109-100237_Samsung Members.jpg

Z powyższej wiadomości dowiadujemy się, że to nie jest błąd sklepu. Twórcy aplikacji mogą zdecydować czy ich aplikacja ma być automatycznie aktualizowana tzn. pojawiać się w zakładce "moje aplikacje". Uważam, że w obecnym stanie jest to znaczące utrudnienie dla użytkowników, dlatego też zgłosiłem sugestię o następującej treści:

Szanowni Państwo,

dziękuję za odpowiedź. Rozumiem zatem, że widoczność aktualizacji w sklepie Galaxy Apps w zakładce "moje aplikacje" zależne jest wyłącznie od twórcy aplikacji. W związku z tym chciałbym zgłosić usprawnienie.

Proponuję żeby twórcy aplikacji nie mogli wyłączać automatycznych aktualizacji podczas publikacji aplikacji w sklepie. W ten sposób użytkownicy będą mogli w każdym momencie sprawdzić czy posiadają najnowsze wersje aplikacji. Obecnie proces ten jest znacząco utrudniony ze względu na konieczność ręcznego wyszukiwania. Poza tym nigdzie nie ma informacji, że użytkownik powinien ręcznie wyszukiwać aktualizacje.
Zobaczymy czy sugestia zostanie pozytywnie rozpatrzona. Moim zdaniem to by było duże usprawnienie i udogodnienie dla użytkowników.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
27 ODPOW. 27
Big Cheese

U mnie jest, to samo. I tak jak piszesz problem ten istnieje od długiego czasu. Choć wydawało mi się, że przez pewien czas było ok.

Przykład sprzed chwili z S9+:

Screenshot_20190106-233329_Galaxy Apps.jpgScreenshot_20190106-233335_Galaxy Apps.jpg

Gdyby nie ten wątek nawet nie wiedziałbym, że są aktualizacje tych aplikacji.

Superuser I
Superuser I

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. W sklepie możemy podejrzeć wszystkie nasze aplikacje (Sklep > trzy kropki > Moje aplikacje > Wszystkie). Okazuje się, że na liście brakuje wielu aplikacji Samsung, które znajdują się w telefonie. Podejrzewam, że część z nich jest instalowana ze sklepu Google Play, ale to tylko niewielka część. Aktualizację dla aplikacji Syntezator mowy Samsung (na zrzucie w pierwszym poście) znalazłem niechcący przeglądając wyniki wyszukiwania po wpisaniu frazy "samsung".

Explorer

Mam ten sam problem. Aktualizacje aplikacji utrudnia jeszcze to, że nie można ich przejrzeć według wydawcy i trzeba szukać aplikacji w wyszukiwarce, a niektóre serio daleko są.

Superuser I
Superuser I

@Linkyop, masz rację odnośnie braku możliwości wyszukiwania aplikacji po wydawcy. Jeżeli chcesz bardziej zawęzić wyszukiwanie to warto wpisać "Samsung Electronics" w polu wyszukiwania.

Zgłosiłem błąd z wyszukiwaniem aktualizacji za pomocą opcji w Galaxy Apps dodając odnośnik do tego wątku. Zobaczymy jaka będzie odpowiedź.

Hotshot

Ja również potwierdzam, u mnie też ten problem wystepuje.

RadekK Moderator
Moderator

@nismo, daj znać, jaka będzie odpowiedź na zgłoszony błąd. Potwierdzam, że nie ma powiadomień o aktualizacji niektórych aplikacji. Może być to celowe działanie, ale nie wiem czym spowodowane.

Najlepiej zgłosić sprawę wchodząc w aplikację Galaxy Apps -> 3 kropki w prawym górnym rogu -> Kontakt z nami -> Raport o błędach. Dzięki temu trafi to do R&D (dział Badań i Rozwoju).

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Superuser I
Superuser I

@RadekK, jak tylko pojawi się odpowiedź to dam znać. Błąd zgłosiłem dokładnie tak jak napisałeś.

Superuser I
Superuser I

Odświeżam temat ponieważ otrzymałem odpowiedź. Poniżej zamieszczam odpowiedź w oryginalnej formie.

Screenshot_20190109-100237_Samsung Members.jpg

Z powyższej wiadomości dowiadujemy się, że to nie jest błąd sklepu. Twórcy aplikacji mogą zdecydować czy ich aplikacja ma być automatycznie aktualizowana tzn. pojawiać się w zakładce "moje aplikacje". Uważam, że w obecnym stanie jest to znaczące utrudnienie dla użytkowników, dlatego też zgłosiłem sugestię o następującej treści:

Szanowni Państwo,

dziękuję za odpowiedź. Rozumiem zatem, że widoczność aktualizacji w sklepie Galaxy Apps w zakładce "moje aplikacje" zależne jest wyłącznie od twórcy aplikacji. W związku z tym chciałbym zgłosić usprawnienie.

Proponuję żeby twórcy aplikacji nie mogli wyłączać automatycznych aktualizacji podczas publikacji aplikacji w sklepie. W ten sposób użytkownicy będą mogli w każdym momencie sprawdzić czy posiadają najnowsze wersje aplikacji. Obecnie proces ten jest znacząco utrudniony ze względu na konieczność ręcznego wyszukiwania. Poza tym nigdzie nie ma informacji, że użytkownik powinien ręcznie wyszukiwać aktualizacje.
Zobaczymy czy sugestia zostanie pozytywnie rozpatrzona. Moim zdaniem to by było duże usprawnienie i udogodnienie dla użytkowników.

Big Cheese

Czyli, to nie jest błąd tak jak myśleliśmy. Być może chodzi oto, aby na początku aktualizacja nie trafiła do wszystkich, tak aby w razie wykrycia błędu była mniejsza ilość poszkodowanych. Bo jaki może być inny powód wyłączenia aktualizacji automatycznych ?

Autorzy z największą liczbą like