Wsparcie

Open search

Wyłączenie asystenta google

First Poster

W jaki sposób po wyłączeniu asystenta google ustawić przycisk home po mocniejszym naciśnięciu w taki sposób aby otwierała się wyszukiwarka Google z wysuniętą klawiaturą? W chwili obecnej wyszukiwarka otwiera się widnieje baner aby włączyć asystenta google u góry znajduje się pasek wyszukiwania ale trzeba na niego kliknąć aby wysunęła się klawiatura, przy dużym telefonie jak note 9 jest to dość uciążliwe ponieważ wymaga użycia obu rąk.

12 ODPOW. 12
Superuser I
Superuser I

@apiotr, sprawdziłem z ciekawości i jest dokładnie tak jak piszesz. W ustawieniach nie znalazłem opcji, która mogłaby przywrócić poprzedni ekran wyszukiwania. Musisz poczekać na inne odpowiedzi. Może ktoś znajdzie sposób na rozwiązanie Twojego problemu.


>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Legend

Coś znalazłem w necie asystent google jak wylaczyc

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
Superuser I
Superuser I

@nismoPóki co nie ma na, to rozwiązania. Nawet odinstalowanie aktualizacji aplikacji "Google" nie pomaga bo Asystent wraca po chwili.

First Poster

Szukałem wielu możliwości łącznie z przejrzeniem aplikacji systemowych myślałem że znajdę wtyczkę. Mam jeszcze jeden pomysł ale nie wiem gdzie znaleźć ustawienia a mianowicie usunięcie powiązania telefonu z asystentem Google w ustawieniach telefonu jest on nie edytowalny można tylko dodać urządzenie usunąć już nie.

Legend

@apiotrCzy szukałeś na tej stronie Asystent Google i tutaj

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
First Poster

Tak usuwa tylko i wyłącznie dostęp do danych przetwarzanych przez asystenta. Krótko mówiąc google lub samsung nie pomyśleli że ktoś może nie chcieć korzystać w kategoryczny sposób z funkcji asystenta, nie przeczę że jest to rozwiązanie dla wielu osób bardzo pomocne i długo wyczekiwane, sam jestem fanem elektroniki i nowinek ale również osobą programującą ... ale w moim przypadku ponieważ nie chcę z tego korzystać spowodowało to konieczność większej ilości kliknięć w celu wyszukania czegoś w google

Superuser I
Superuser I

@apiotrJeżeli zależy ci tylko na samym wyszukiwaniu, to możesz zmienić aplikację, która ma się otwierać po dłuższym przytrzymaniu Home na "Samsung Internet". Wtedy otworzy się przeglądarka z otwartą klawiaturą:

 

Screenshot_20190120-103414_Samsung Internet.jpg

First Poster

zgadza się mogę, tak samo mogę ustawić np firefox z którego korzystam, ale to rozwiązanie jest półśrodkiem, ponieważ wyszukuje w karcie przelgąraki nie w aplikacji wyszukiwarki google.

DamianK Moderator
Moderator

Wydaje mi się, że takie coś nie będzie niestety możliwe do wykonania na Androidzie bez ingerowania w pliki systemowe :(


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like