Wsparcie

Open search

Rozpoznaje tekst, obrazy, a nawet etykiety od wina – czyli o Bixby Vision z praktycznej strony.

Expert

Cześć,

Bixby Vision to narzędzie od Samsunga, które pojawiło się w Galaxy S8 i wyższych wersjach. Dzięki niemu możemy nieco ułatwić sobie życie, np. tłumacząc menu w restauracji w obcym języku czy wyszukać ciekawe miejsca w pobliżu.

 

Gdzie znajdziemy Bixby Vision?

 

  • w aplikacji Aparat – znajduje się nad ikonką Ustawień:

 

20190513_225422.jpg

 

 

  • z poziomu zdjęcia z Galerii:

 

20190513_222414.jpg

 

  • bezpośrednio z aplikacji Bixby Vision:

 

20190513_221840.jpg

 

  • w przeglądarce Samsung Internet, po przytrzymaniu zdjęcia:

 

Screenshot_20190513-230614_Samsung Internet.jpg

 

 

Skoro już wiemy, gdzie znaleźć opisywane narzędzie, pora odkryć jego możliwości, a jest ich kilka:

 

1. Tekst

 

Fajną opcją jest możliwość tłumaczenia tekstu zarówno z j. polskiego na wiele innych jak i z j. obcego na polski. Może się przydać w zagranicznej podróży np. podczas czytania etykiet produktów czy zapoznając się z menu w restauracji. Bixby Vision może tłumaczyć „na żywo” lub po zapisaniu tekstu, przy czym lepiej radzi sobie z tekstem zapisanym.

 

Obsługa aplikacji jest intuicyjna, wystarczy skierować obiektyw na interesujący nas tekst i wybrać język tłumaczenia, a otrzymamy taki efekt:

 

20190514_010625.jpg

 

Zapisany w ten sposób tekst możemy przenieść do schowka. Ciekawsza jest opcja udostępniania, dzięki której telefon wykonuje konwersje tekstu z fotografii lub dokumentu np. do Wiadomości czy innego komunikatora. Funkcja świetnie się sprawdza, gdy do zapisania jest spora ilość tekstu.

 

20190513_234547.jpg

2. Obraz

 

Pozwala na odnalezienie obrazów podobnych do fotografowanych lub wyjaśnienie, co znajduje się na zdjęciu (we współpracy z Pinterest). W przypadku wątpliwości, co przedstawia obiekt, wystarczy sięgnąć po telefon aby uzyskać podpowiedź.

 

20190513_235004.jpg

 

Oczywiście wskazana jest wyrozumiałość, bo zdjęcie czekolady Bixby Vision interpretuje jako mydło

 

20190514_003604.jpg

 

3. Miejsce

 

Funkcja działa przy użyciu GPS, a zatem możemy jej używać na zewnątrz. Dzięki niej, po wyłapaniu naszej lokalizacji, aplikacja wyświetli ciekawe miejsca znajdujące się w okolicy. Może być to świetne rozwiązanie na wycieczkach i w podróży. Ciekawostką może być fakt, że apka rozpoznaje miejsca w pobliżu na podstawie zdjęcia z Galerii, które wykonano z włączoną opcją lokalizacji.

 

4. Wino

 

Słodkie, musujące a może wytrawne? Koneserów wina z pewnością zainteresuje możliwość rozpoznawania trunku na podstawie etykiety. Aplikacja zaprezentuje m.in. kraj pochodzenia wina, jego rodzaj i ocenę wystawioną przez portal Vivino. 20190514_010511.jpg

 

5. Kod QR

 

Tradycyjny skaner kodów QR, przenoszący bezpośrednio w docelowe miejsce. 

 

Screenshot_20190513-225736_Bixby Vision.jpg

 

 

Jak widzicie, możliwości Bixby Vision jest wiele, zatem zachęcam do zabawy i odkrywania jego zastosowań. Podzielcie się też w komentarzach, czy Wy korzystacie z Bixby Vision? W jakich sytuacjach się przydaje? Jaka jest Wasza ulubiona funkcja?

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

 

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
3 ODPOW. 3
Superuser I
Superuser I

@AgnieszkaG, bardzo przydatne wskazówki. Do tej pory sporadycznie korzystałem z funkcji czytnika kodów QR, ale czas najwyższy sprawdzić pozostałe możliwości aplikacji. Dziękuję za szczegółowy poradnik 


Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Legend

@AgnieszkaG  Nie wiedziałam że BIXBY VISION ma tyle przydatnych opcji ale dzięki tobie już wiem.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
Big Cheese

@AgnieszkaG  Bardzo ciekawe, nie korzystałem do tej pory z tej finkcji ale teraz wypróbuje to sobie.

Autorzy z największą liczbą like