Wsparcie

Open search

Problem z bluetooth i multimediami - Samsung S8 i S9

Apprentice

Witam, 

Być może ma ktoś jakiś pomysł?

Mam problem z bluetooth i multimediami  przy próbie połączenia S8 i S9 z samochodem (Volkswagen Sharan). Wszystko jest w porządku jeżeli chodzi o zestaw głośnomówiący, ale jest problem z muzyką. Przy wykasowaniu zapamiętanego urządzenia i ponownym sparowaniu wszystko działa, natomiast przy każdym ponownym automatycznym połączeniu samochód nie reaguje na multimedia. Sprawdzałem na innych markach telefonów i wszystko działa jak powinno, więc to raczej nie kwestia samochodu. Da się to jakoś naprawić? 

15 ODPOW. 15
Superuser II
Superuser II

@Radek81 jaki system masz w chwili obecnej na telefonach? Czy tak jest od zawsze, czy może wcześniej było ok?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

System to Android 8.0. Problem jest od początku zakupu samochodu. 

Superuser II
Superuser II

@Radek81 nie wiem z jakiej dystrybucji masz telefony, ale S9 powinien mieć już Pie 9.0 we wszystki. Co do S8 to ma go już wersja open. Może warto zaktualizować słuchawki i sprawdzić czy rozwiąże to problem?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Legend

@Radek81  A jakie masz radio w samochodzie marka/model ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

ten jest na S8, w tej chwili mam go przy sobie. Na S9 jest już prawdopodobnie Pie 9.0. Oba mają ten sam problem. 

Apprentice
to jest radio/nawigacja VW standardowa. Nie była wymieniana na nic innego.
Big Cheese

@Radek81  napisał(a):
to jest radio/nawigacja VW standardowa. Nie była wymieniana na nic innego.

Tylko w VW montowano kilka typów nawigacji. Czy jest, to może RNS 510 ?

rns510.jpg

Z którego roku jest ten Sharan ?

Apprentice

Tak, to jest dokładnie ten sam model. Samochód jest z 2014. 

DamianK Moderator
Moderator

@Radek81 W tej sytuacji myślę, że najlepiej będzie zgłosić tę kwestię za pośrednictwem aplikacji Samsung Members, załączając dane raportu systemu. Dzięki temu powinieneś dowiedzieć się, gdzie leży przyczyna.

Ścieżka do zgłoszenia jest następująca: Samsung Members-> Wsparcie->Wyślij opinię-> Raporty o błędach -> [Wybór kategorii] -> Zaznaczamy opcję ‘Wyślij dane raportu systemu’ i opisujemy problem.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Autorzy z największą liczbą like