Wsparcie

Open search

[PORADNIK] Smart View, Screen Mirroring, Wi-Fi Direct i MHL - czyli jak połączyć smartfon z telewizorem

Highlighted
Expert

Witajcie,

 

Coraz częściej oglądamy nasze zdjęcia czy też filmy z telefonu na ekranach innych urządzeń. Oczywiście najwygodniej wyświetlać treści na dużym ekranie. W tym artykule opiszę aplikacje i standardy łączenia telefonu z telewizorem.

 

Aplikacja Samsung Smart View

Pozwala bezproblemowo udostępniać materiały multimedialne z telefonu komórkowego i komputera na telewizorach Smart. Jest fabrycznie zainstalowana w większości telefonów marki Samsung.

 

W celu skorzystania z aplikacji telewizor jak i smartphone powinny być połączone do tej samej sieci Wi-Fi. Nastepnie w zależności od modelu telewizora trzeba wybrać odpowiednią opcję. Możliwe też jest, że TV samoczynnie wykryje nasz telefon.

 

Istotny jest fakt, że za pomocą aplikacji przeniesiemy jedynie wybraną zawartość np. zdjęcie, lub film. 

 

Sklep Play - KLIK!

 

1.jpg

 

 

Standard Wi-Fi Direct:

Kolejnym sposobem jest skorzystanie ze standardu Wi-Fi Direct. W tym celu należy wybrać konkretny plik, ikonę "Udostępnij" oraz opcję "Wi-Fi Direct". Tak jak w przypadku aplikacji Smart View, zarówno telefon jak i telewizor muszą być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi.

 

abc1.jpg

 

 

Screen Mirroring

To zdecydowanie najwygodniejsza funkcja, ponieważ pozwala na wykonanie kopii ekranu 1:1, a więc bezpośredniego podglądu ekranu telefonu na telewizorze w czasie rzeczywistym. Kolejnym plusem jest brak konieczności połączenia obu urządzeń do jednej sieci Wi-Fi za pomocą routera. Telefon sam utworzy sieć

 

W jaki sposób zweryfikować, czy nasz telefon obsługuje Scren Mirroring?

Wystarczy wysunąc górną belkę w urządzeniu i poszukać ikony o nazwie "Smart View" lub "Screen Mirroring".

 

2.jpg

 

 

Co, jeśli nasz telefon nie wyszukuje aplikacji Samsung Smart View w Sklep Play, nie ma opcji "Wi-Fi Direct", a w górnej belce nie ma opcji odpowiedzialnej za screen mirroring?

W Sklep Play znajdziemy wiele innych aplikacji, odpowiedzialnych za połączenie telefon - telewizor. Wszystkie działają na zasadzie standardu Wi-Fi Direct. Znajdziecie je wyszukując frazy takie jak cast, miracast, allcast, dlna, mirroring.

 

Standard MHL:

Kolejnym sposobem połączenia smartfonu z telewizorem jest połącznie za pomocą przewodu MHL, czyli standardu audio-video dla urządzeń mobilnych, łączący w sobie cechy złącza microUSB i HDMI. Umożliwia współpracę z telewizorami i monitorami posiadającymi złącze HDMI i przesyłanie dźwięku oraz obrazu 2160p. Podczas połączenia ładowany jest także akumulator w urządzeniu mobilnym. Obecnie w dobie rozwoju technologii bezprzewodowego przesyłu danych w najnowszych smartfonach marki Samsung nie ma już wsparcia dla połączenia MHL.

 

Lista urządzeń Samsung wspierających standard MHL znajduje się tutaj

 

Oto jak wygląda adapter MHL:

mhl.JPG

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Autorzy z największą liczbą like