Wsparcie

Open search

[PORADNIK] Funkcja Połącz z Windows

Expert

Witajcie!

Zapewne częśc z Was może jeszcze nie słyszała o nowej funkcji w menu, która po cichu pojawiła się wraz z premierą najnowszych flagowców z serii Galaxy Note 10. Funkcja została także wprowadzona już do urządzeń z serii Galaxy S10 wraz z aktualizacją oprogramowania.

W oprogramowaniu ww. telefonów dostępna jest opcja "Połacz z Windows", która pozwala na bezprzewodowe połączenie telefonu do komputera z systemem Windows 10. Po włączeniu opcji należy zalogować się na swoje konto Microsoft.  Opcję można aktywować z pulpitu skrótów na górnej belce i wygląda to tak:

połacz z windows1.JPGPo rozwinięciu górnej belki znjadizemy nową opcję "Połącz z Windows".

Głównym założeniem nowej funkcji systemu jest skupienie uwagi użytkownika na pracy z komputerem i wyeliminowanie konieczności odrywania się od pracy w celu sprawdzenia powiadomień czy wiadomości tekstowych. Oprócz możliwości wysłania /odebrania SMS i przeglądania powiadomień możemy łatwo przenosić między urządzeniami nasze zdjęcia oraz dokumenty.

Bardzo ciekawą możliwością jest podgląd ekranu telefonu, dzięki której możemy uruchomić aplikacje zainstalowane na telefonie wprost na ekranie naszego komputera z systemem Windows 10. Opcja ta działa pod warunkiem połączenia telefonu oraz komputera do tej samej sieci wi-fi.

Funkcja "Połącz z Windows" daje nam szereg ułatwień, które pozwolą na wygodną pracę lub rozrywkę z podglądem powiadomień. Poniżej przegląd najważniejszych zastosowań nowej funkcjonalności:

połącz z windows3.JPG

Myślę, że jest to krok w dobrym kierunku. Integracja z oprogramowaniem firmy Microsoft otwiera wiele ciekawych możliwości i rozwiązań oraz z pewnością spotka się z pozytywnym odbiorem przez wielu użytkowników.

połącz z windows2.JPG

A Wy co sądzicie o nowej funkcjonalności? Będziecie z niej korzystać? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
3 ODPOW. 3
Superuser I
Superuser I

Dodam, że do kompletu potrzebna jest aplikacja Twój telefon oraz komputer z systemem Windows 10 z aktualizacją systemu z kwietnia 2018 roku. Jeżeli aplikacja nie jest dostępna na naszym komputerze to możemy ją pobrać ze sklepu Microsoft Store.

Twoj-telefon.jpgEkran telefonu w aplikacji Twój telefon

Więcej przydatnych informacji oraz wskazówek znajdziecie na stronie wspracia produktu Microsoft.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Highlighted
Superuser II
Superuser II

To ja dodam, że w nadchodzących wersjach okienek, będzie możliwość odbierania i generowania połączeń z poziomu komputera. Już to testowałem i działa idealnie. W chwili obecnej nie mam jak pokazać, ponieważ na becie androida 10, aplikacją Łącze do Windows straciła swoją funkcjonalność - błąd aktualizacji.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser II
Superuser II

Cofnąłem wersję, aby móc Wam pokazać jak będzie to wyglądać w przyszłości.

Poniżej zakładka "Połączenia", jak widać jeszcze w wersji zapoznawczej.

sekcja połączenia.pngPołączenia (w wersji zapoznawczej)

Autorzy z największą liczbą like