Wsparcie

Open search

Odinstalowałem przez pomyłkę aplikację Samsunga która symuluje Windows - jak to odkręcić?

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice

Jak w temacie,

Note 9 To moje poerwsze urządzenie z Androidem, dotąd - od 1988 roku pracowałem na komputerach z DOS i Windows a w latach 70-tych na mechanicznych arytmometrach ;-). Mam swoje lata ale nie wymiękam. Np. sporo czasu zajęła mi umiejętność samego CHWYTANIA urządzenia aby czegoś przypadkiem nie zainstalować, zablokować etc.

No i w jakiś dziwnych okolicznościach odinstalowałem program, który małem wraz z telefonem, a który robi z niego komputer udający windows. Mam port dokujący i chcę to odnaleźć. Czy ktoś wie gdzie w sieci samsung "trzyma" preinstalowane na Note 9 aplikacje, lub może dać linka do tego?

pozdrawiam

Dziecko Rosemary

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Apprentice

@DzieckoRosemary na podstawie moich osobistych doświadczeń wydaje mi się, że tryb Dex do pracy wymaga zasilania zewnętrznego - sam używam adaptera USB-C firmy Maclean (nie jestem pewien, wiele firm ma identyczny adapter), z takim zestawem portów:

20190124_212106.jpg

Tryb Dex uruchamia się dopiero kiedy do portu USB-C podpinam ładowarkę od telefonu, inaczej na telewizorze jedynie wyświetla się skopiowany ekran telefonu. Może w twoim przypadku również trzeba podłączyć ładowarkę do Hub’a żeby tryb Dex wystartował, niestety nie testowałem oficjalnych akcesoriów Samsunga, więc nie mam 100% pewności

5 ODPOW. 5
Superuser I
Superuser I

@DzieckoRosemary, podejrzewam, że masz na myśli tryb DeX, dzięki któremu możemy pracować na dużym wyświetlaczu podłączając do niego telefon za pomocą dedykowanej stacji lub za pomocą kabla HDMI. Według mojej wiedzy nie ma możliwości odinstalowania tego trybu ponieważ jest on częścią oprogramowania.

Po podłączeniu telefonu do zewnętrznego wyświetlacza telefon powinien automatycznie przełączyć się w tryb DeX a na duzym ekranie powinien wyświetlać się system. Co się dzieje u Ciebie po podłączeniu telefonu do telewizora?

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Superuser II
Superuser II

@DzieckoRosemary gdybyś jednak faktycznie coś usunął to proszę: Samsung DeX Home

Pragnę jednak uprzedzić, że nie wszystkie aplikacje systemowe da się zainstalować w tradycyjny sposób.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi,

Używam czegoś co nazywa się Samsung Dex HUB USB C - ale czy to robił Samsung to wątpię. Po podłączeniu telewizora przez HDMI telewizor wyświetla to co telefon, podobnie inne peryferia też się podłączają, mysz mam na bluetooth, klawiatura była na USB, a nawet przełkął zewnętrzne dyski twarde choć  jeden został sformatowany. Za to potem czytał go zarówno windowsowski pecet jak i telefon w androidzie. Do odczytania drugiego dokupiłem wtyczkę do Total commandera (mam sentyment z czasów Norton Commandera) i też dało się "pisać i czytać". Oporogramowanie, która podlinkował kolega stwierdziło, że wszystko jest zainstalowane. Tak więc hardware chyba działa ale nie włącza się tryb "symulacji" Windows, który powinien odpalać automatycznie po rozpoznaniu monitora o ile to rozumiem.

Apprentice

@DzieckoRosemary na podstawie moich osobistych doświadczeń wydaje mi się, że tryb Dex do pracy wymaga zasilania zewnętrznego - sam używam adaptera USB-C firmy Maclean (nie jestem pewien, wiele firm ma identyczny adapter), z takim zestawem portów:

20190124_212106.jpg

Tryb Dex uruchamia się dopiero kiedy do portu USB-C podpinam ładowarkę od telefonu, inaczej na telewizorze jedynie wyświetla się skopiowany ekran telefonu. Może w twoim przypadku również trzeba podłączyć ładowarkę do Hub’a żeby tryb Dex wystartował, niestety nie testowałem oficjalnych akcesoriów Samsunga, więc nie mam 100% pewności

Apprentice

Tak. Podłączenie do telewizora robiłem u żony a ona nie ma dostępnych gniazdek. Wszystkie inne rzeczy podłączałem z zasilaniem To chyba wyjaśnia sprawę. Sprawdzę czy kombinacja zasilanie+ tv z hdmi uruchamia ten tryb.

EDIT:

No więc dex dał powiadomienie że można go uruchomić. Ale za każdym razem po próbie kliknięcia w tą opcję pisał, że cytuję mniej więcej "Dex nie się uruchomić przy otwartej okładce" czy jakoś w ten deseń.

Pewnie "gdzieś to pisze" ale jeśli ktoś ma czas proszę o info "co poeta miał na myśli". Zaoszczędzony czas poświęcę na sen i czynienie dobrych uczynków... ;-)

Autorzy z największą liczbą like