Wsparcie

Open search

Nie mogę całkowicie usunąc niepotrzebnych mi aplikacji.

Highlighted
Apprentice

No tak, tak, ale odnieść się nie odniesiesz z tej prostej przyczyny, że doskonale wiesz że mam rację w każdym punkcie a tego napisać nie możesz.

Apprentice

Szewcu, ale skoro się z czymś co napisałem niei zgadzasz, to może wytłumaczysz mi taki kuriozalny fakt, że jakoś nie zaprzeczyłeś? Dlaczego?

Nie napisałem, że zgadzamy się, dlatego że tak uważam, tylko dlatego że nikt tu nie chce ani mi zaprzeczyć ani się ze mną zgodzić wprost, tylko rżniecie głupa i omijacie sedno sprawy. Nota bene, nadal. Czy Ty odniosłeś się do przedstawionego przeze mnie rozumwania? Nie. Dlaczego? Bo jest poprawne a nie możesz i nie chcesz tego przyznać, ale nie możesz też zaprzeczyć mu inaczej niż mącąc wodę.

Ale tak w ogóle to nie denerwuj się, jesteśmy wśród przyjaciół, po co ta złość. Wszyscy mamy Samsungi, to nas łączy! Pomyśl o tym w tę stronę.

Co do gwarancji to zdaje się, że masz rację, byłem w błędzie. Co do tego że będę się upierał przy swoim to oczywiście jej nie masz i zachowałeś się okropnie, ale tak jak ja zaskoczyłem Ciebie teraz przyznają Ci rację (czemu miałbym tego nie zrobić, skoro chyba ją masz, przynajmniej tak wynika z szybkiego wyszukania w duckduckgo) to pewnie Ty zaskoczysz mnie i mnie przeprosisz za niegrzeczne zachowanie.


Na koniec przypomnę jeszcze raz że nikt mi nadal nie zaprzeczył, czyli mimo tego że coś tam piszesz że nikt się ze mną nie zgadza, to jednak chyba tylko Ci się zdaje. Bo jakby się ktoś ze mną nie zgadzał to by chyba napisał czemu, a jak nie napisał czemu, to co najwyżej się zgadza chociaż mu to nie w smak.

Apprentice

Poszukałem jeszcze chwilę:

"Niezależnie od tego, czy towary zakupiłeś w sklepie czy przez internet – zgodnie z prawem UE przez co najmniej dwa lata masz prawo do bezpłatnej gwarancji."
 -- https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/index_pl.htm

Nie mam czasu na szukonie dokładnej podstawy prawnej. Podałem chyba dobr źródło. Czyli jednak dobrze mi się wydawało. No i co Szewcu? Miało być głupio mi (nie wiem czemu niby, errare humanum est) Zobaczymy jak będzie z Twoim przyznawaniem się do błędu.

Wracając do meritum okazuje się, że producenci nie robią nam łaski dając dwa lata gwarancji. Gdyby jeszcez było tak jak mówisz to można by na upartego twierdzić, że to moja prywatna sprawa że nie chcę skorzystać z gwarancji na warunkach ustalonych przez firmę. Nie zmienia to faktu, że abstrahując od aspektu prawnego czy polityczno-moralnego pozostaje apsekt społeczno-moralny i socjologiczny tak określonej gwarancji, czyli próba zmuszenia ludzi do korzystania ze sprzętu w określony, wcale nie dobry dla nich jako jednostek ani jako społeczności sposób. Ale no jednak nie jest, czyli wykluczanie kogokolwiek z dwuletniego okoresu gwarancji bez dobrego powodu jest próbą wykpienia się ze swojego obowiązku.

Samsung i inne duże korporacje już wydają sporo na lobbing i prawników, ja bym doradzał zmniejszyć trochę te wydatki i nie iść uparcie do walki, bo jest z góry przegrana, niedługo takie działanie zostanie uznane za nielegalne w UE a próby dezinformacji będą podlegały karze finansowej dla firmy.

Apprentice

@MichalP chciałem Tobie podziękować za jedyną w tej wymianie zdań wypowiedź, która przyniosła mi wymierną korzyśc. Podałeś mi adres mailowy, pewnie po to aby skanalizować mnie do prywatnej korespondencji. ale i tak pomogłeś mi, dziękuję.

Voyager

Cześć @e7th04sh

Oczekujesz oficjalnego stanowiska firmy w związku ze swoją sprawą/zgłoszeniem.

 Takie informacje uzyskasz kontaktując się z działem reklamacji.

Pisząc wcześniejszy post zależało mi na tym abyś otrzymał pełne i właściwe informacje. Wg mnie to lepsza opcja niż ping - pong z innymi Userami.

W razie dalszych pytań służę pomocą.

Miłego dnia.

Michał P

Superuser II
Superuser II

W kwestii gwarancji nie mam zamiaru prowadzić dalszej dyskusji. Tu wymagana jest znajomość prawa zarówno unijnego jaki polskich ustaw szczególnych i ich wzajemnych relacji. Z tym mam do czynienia na co dzień, a że nie jest to forum prawnicze, nie mam zamiaru się o tym rozpisywać.
Co do kwestii przyznania ci racji. Nadal nie zgadzam się z twoimi tezami/zarzutami. A z jakiego powodu? To dość proste. Co innego jest coś chcieć, a co innego mieć. To takie nasze zaściankowe, polskie nie zgadzać się ze wszystkim i mieć swoje żądania i wymagania. Niestety musimy stosować się do przepisów i uregulowań obowiązujących w naszym kraju. A kupując telefon z całym jego inwentarzem i chcąc go użytkować musisz się do nich dostosować nawet wtedy gdy się z nimi nie zgadzasz. A co zatem idzie wszystko rozbija się o zapisy gwarancyjne. Czyli wracamy do początku.
Ale tak jak napisał @MichalP, jeżeli chcesz w tej kwestii oficjalne zdanie, napisz najzwyczajniej do Samsunga. Szkoda abyś tu trwonił swoją jak widzę niespożytą energię na dysputy z nami, zwykłymi użytkownikami.
Miłego dnia i owocnych kontaktów z firmą Samsung życzę.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Czyli nie zdecydowałeś się zaskoczyć mnie przeprosinami. De facto ja przyznałem się do błędu gdy uznałem że masz rację, natomiast Ty do błędu - w ocenie mojej osoby - nie potrafisz się przyznać.

Widocznie przyznawanie sie do błędu i przepraszanie jest zaściankowe i polskie. :/

Spoko, rozumiem że jesteś prawnikiem a prywatnie fanem firmy Samsung. Szkoda, że się nie wypowiesz, szkoda, że to nie jest forum prawnicze. Z tego co rozumiem dyrektywa już dawno miała być wprowadzona. Czy polskie prawo jest z nią już zgodne to nie wiem i nie chce mi się tego szukać na potrzeby tej dyskusji, bo przecież wiadomo że nie chodzi tu o to kto ma rację, tylko o bronienie koncepcji traktowania klientów jak trzody chlewnej przez duże korporacje.

Pewnie bycie posłusznym wobec swoich mądrzejszych pasterzy jest już niepolskie i niezaściankowe, tylko nowoczesne, postępowe i europejskie, a więc krótko mówiąc dobre i słuszne.

No ja niestety widocznie za ***** jestem żeby być nowoczesny i mądry, ale wiesz co, grzeje mnie to. Chcesz czuć się lepszy od zaściankowych Polaków? Każdy leczy swoje kompleksy tak jak umie.

Autorzy z największą liczbą like