Wsparcie

Open search

Jak korzystać z funkcji połączeń i wiadomości SMS na innych urządzeniach?

Superuser I
Superuser I

Samsung wprowadził nową funkcję do wybranych telefonów, tabletów i zegarków, dzięki której możemy obsługiwać nasze połączenia oraz wiadomości na dodatkowym urzadzeniu. W zależności od urządzenia funkcja nosi nazwę Ciągłość połączeń i wiadomości (Call & Message Continuity) lub Połączenia i SMS-y na innych urządzeniach (Call & text on other devices). Docelowo pozostanie tylko jedna nazwa Połączenia i SMS-y na innych urządzeniach. Stara nazwa zostanie zastąpiona wraz z jedną z kolejnych aktualizacji oprogramowania.

Call-Message-Continuity-telefon-tablet.jpg

Zalety funkcji:

• Kiedy główne urządzenie otrzymuje połączenie przychodzące to otrzymuje je również urządzenie dodatkowe. W ten sposób możemy wybrać, na którym urządzeniu chcemy odebrać rozmowę.
  • Możliwość przekazania trwającego połączenia z urządzenia głównego na urządzenie dodatkowe.
  • Możliwość synchronizacji wiadomości SMS oraz połączeń pomiędzy urządzeniami. 
  • Możliwość wykonywania połączeń oraz pisania wiadomości SMS z urządzenia dodatkowego.

Jak aktywować funkcję?

W pierwszej kolejności należy zalogować się na to samo konto Samsung na obu wspieranych urządzeniach. Następnie w zależności od tego jakie posiadamy urządzenie opcję należy aktywować w ustawieniach połączeń albo w ustawieniach zaawansowanych. Jeżeli nie jesteście pewni, gdzie znajduje się opcja w Waszym urządzeniu to koniecznie sprawdźcie obydwie poniższe lokalizacje.

Ciągłość połączeń i wiadomości (Call & Message Continuity)

• Przejdź kolejno do: Ustawienia > Połączenia i włącz funkcję Ciągłość połączeń i wiadomości. Opcję należy włączyć zarówno w głównym jak i w dodatkowym urządzeniu.

Ustawienia.jpgCall-Message-Continuity.jpg

Połączenia i SMS-y na innych urządzeniach (Call & text on other devices)

• Przejdź kolejno do: Ustawienia > Zaawansowane funkcje i włącz funkcję Poł. i SMS-y na innych urz. Opcję należy włączyć zarówno w głównym jak i w dodatkowym urządzeniu.

Zaawansowane-funkcje-Polaczenia-SMS.jpgPolaczenia-sms-na-innych-urzadzeniach.jpg

Obsługiwane urządzenia główne (telefon):

• Galaxy Fold, Fold 5G
  • Galaxy Note10, Note10+, Note10 5G
  • Galaxy S10e, S10, S10+,S10 5G
  • Galaxy A10, A20, A30, A40, A50, A60, A70, A80
  • Galaxy S8, S8+, Note8
  • Galaxy S9, S9+, Note9

Obsługiwane urządzenia dodatkowe:

• Galaxy Tab S4 Wi-Fi
  • Galaxy Tab S5e Wi-Fi, Tab S5e LTE
  • Galaxy Tab S6 Wi-Fi, Tab S6 LTE
  • Galaxy Watch Active2

Opisywana funkcja dostępna jest wyłącznie dla urządzeń z systemem Android Pie lub nowszym i 3 GB pamięci RAM. Poniżej zamieszczam instrukcję oraz prezentację wideo w języku angielskim.

Ostatnia aktualizacja: 2019.10.07

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
39 ODPOW. 39
Superuser I
Superuser I

Dzisiaj pojawiła się aktualizacja dla tabletu GalaxyTab S5e, która wprowadziła opisywaną funkcję. Sprawdziłem jak działa w połączeniu z telefonem Galaxy S10+. Wszystko funkcjonuje zgodnie z oczekiwaniami. Możemy odbierać połączenia oraz przejmować rozmowę pomiędzy urządzeniami. Obsługa wiadomości również działa poprawnie. W przypadku tabletów z obsługą LTE użytkownik ma możliwość wybrania czy chce korzystać z karty SIM czy z głównego urządzenia.

Call-Message-Continuity-telefon.jpgCall-Message-Continuity-wiadomosci-SMS.jpg

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser I
Superuser I

Samsung zmienia nazwę usługi Call & Message Continuity na Call & text on other devices. Aktualizacja dla kolejnych urządzeń będzie się pojawiać etapami. Jak tylko dotrze do Polski to poprawię pierwszą wiadomość.

TAB_GT_Tab-S6_Call-and-text-on-other-devices2.png

W pierwszej kolejności nowa nazwa pojawi się w telefonach Galaxy S10 wraz ze zbliżającą się aktualizacją o numerze G97*FXXU3ASH6.

Superuser II
Superuser II

@nismo tak to obecnie wyglada na wersji 3ASH6.

Screenshot_20190831-120248_Call & text on other devices.jpgCall & text on other devices

Superuser I
Superuser I

@Szewcu72, widzę, że funkcja została przetłumaczona na język polski. Widać też delikatnie zmieniony ekran ustawień oraz przeniesioną opcję dotyczącą używania sieci komórkowych.

First Poster

Funkcja nie dostępna w Note 10+, jakieś pomysły?

Superuser II
Superuser II

@Cinho pierwsze podstawowe pytania.

Z jakiej dystrybucji pochodzi telefon i czy na pokładzie jest najnowsza wersja oprogramowania?

Superuser I
Superuser I

@Cinho, w modelach Note10 opcja znajduje się w Zaawansowanych ustawieniach. Jeżeli opcja nie jest dostępna to podaj informacje, o które poprosił @Szewcu72.

Screenshot_20190922-225504_Settings.jpg

First Poster

Witam. Na moim Note 8 nie ma takiej funkcji. Jak ja uruchomić?

Superuser I
Superuser I

@JarosławP, witaj na forum. Jaką posiadasz wersję oprogramowania oraz gdzie kupiłeś telefon? Napisz jakie posiadasz wartości w ramkach zaznaczonych na poniższym zrzucie na zielono (Ustawienia > Telefon - informacje > Informacje o oprogramowaniu).

wersje.jpg

Autorzy z największą liczbą like