Wsparcie

Open search

Dot.: Znikające aplikacje

Explorer

@DamianK

Wersja softu (modemu) (nr.wersji) to G950FXXU4CRK1 

Kurde nowy telefon i już do serwisu? trochę słabo. Nie jest to dla mnie jakiś krytyczny błąd,raczej nie po to ukrywam aplikacje aby z nich korzystać,chciałem tylko przejrzysty pulpit. Ale pewnie wyskoczą jeszcze jakieś problemy bo na tym się pewnie nie skończy : (

 

Spróbuje z recovery, wysłałem też po przez Samsung Members zgłoszenie ( sugestia po rozmowie z konsultantką,której też ten problem nie występował) razem z dziennikiem i czekam na odpowiedz co znajdą.

 

Edit : A co dokładnie zrobić w recovery mode? jest trochę opcji,nie chce czegoś pogorszyć : /

7 ODPOW. 7
DamianK Moderator
Moderator

@Luk89

 

Jasne, daj znać, gdy pojawią się jakieś nowe informacje.


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Superuser II
Superuser II

@Luk89 w recovery skorzystaj z opcji "wipe data/factory reset" to przywróci telefon do stanu pudełkowego.


Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Explorer

@Szewcu72

Również nie pomogło, wcześniej zrobiłem wipe cache, też bez zmian. Wychodzi na to że albo soft jest walnięty albo coś w telefonie uszkodzone, nie bardzo wiem co mam teraz z tym zrobić. Tak jak pisałem wcześniej to tylko ta jedna rzecz ( narazie) więcej pewnie wyjdzie w trakcie i więcej,a jakoś nowy telefon już na serwis odsyłać?  : /

 

Czekam jeszcze co Samsung mi odpowie,ale pewnie stwierdzą że wszystko jest ok. Jeśli ktoś może sprawdzić czy na tej samej wersji oprogramowania ma ten sam błąd, to bardzo by to pomogło i był bym spokojniejszy.

Superuser II
Superuser II

Trzeba poczekać na innych userów z S8 i z tą wersją softu. To błąd w oprogramowaniu, takie rzeczy nie dzieją się z powodu uszkodzenia hardware. Najzwyczajniej,  trzeba poczekać na aktualizację. Sam błąd można zgłosić przez Samsung Members.

Poradnik jak to zrobić znajdziesz w tym temacie: Samsung Members - jak zgłosić błąd oprogramowania.


Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Explorer

W pierwszym poście jest link do video jak to wygląda. Jeśli ktoś ma ten sam soft,niech sprawdzi czy jest to samo, po restarcie telefonu,wszystko wraca do normy i appke mozna przywrócić.

Highlighted
Legend

Ta wersja "4CRK1" jest dla XEO z 22.11 2018  i wydaje mi się na jakiś bug w firmware. 


bombka-choinkowa-ruchomy-obrazek-0094
Explorer

Pewnie i tak jest, przeprowadziłem diagnozy w Samsung Members i w Atutu żadnych problemów sprzętowych nie wykryto.

 

Udało mi się znaleść 3 sposób na przywrócenie aplikacji,mianowicie wymuszenie zatrzymania aplikacji "Ekran startowy Samsung Experience" tu chyba tkwi problem, czyszczenie danych aplikacji powoduje wyczyszczenie pulpitu z widgetów,skrótów,a zatrzymanie przywraca możliwość odznaczenia z ukrycia.

 

Napisze jeszcze do Samsunga co ustaliłem,może to jakoś pomoże w przyszłym rozwiązaniu problemu.

Autorzy z największą liczbą like