Wsparcie

Open search

Bixby Vision i zakupy

Apprentice

Witam,

Zakupiłem Note 8 z Chin, ponieważ tylko tam dostępna była wersja Dual Sim i wersja 256GB, jednak mam problem z zakupami poprzez Bixby Vision - po zrobieniu zdjęcia i tapnięciu w "Zakupy" pojawia mi sięmonit z informacją, że nie mam aplikacji TaoBao i czy chcę ją ściągnąć (jeśli zechcę, to wyskakuje info, że apka nie jest obsługiwana w moim kraju), jak mogę zmienić tę aplikację na Amazon, Aliexpress, Allegro czy też eBay?? Jest taka możliwość??

12 ODPOW. 12
Superuser II
Superuser II
Najlepszym rozwiązaniem byłby soft europejski, ale obawiam się, że na tę azjatycką wersję nic oficjalnego nie znajdziesz. :(
Nie korzystam z Bixby, mam wyłączone wszystkie usługi od narodzin tej apki, więc zapytam czy w ustawieniach konfiguracyjnych bixby nie ma możliwości zmiany na innego dostawcę typu Amazon, czy Allegro?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

No właśnie nie widzę czegoś takiego, jakbym znalazł to bym tu tyłków nie zawracał napisałem bezprośrednio do Samsunga, w sumie na chłopski rozum powinna być taka opcja, w końcu jest wiele aplikacji, z któych można skorzystać, a nie tylko jedna, pre-instalowana przez Samsunga.

Expert

Cześć @n8n,

Jeśli chodzi o urządzenia z oprogramowaniem z dystrybucji chińskiej, mogą one znacznie różnić od wersji polskiej. W związku z tym bardzo prawdopodobne jest, że mogą występować błędy w funkcjonowaniu niektórych usług. Ponadto sama usługa Bixby ma ograniczoną funkcjonalność w Polsce.

A propos wcześniejszego posta - owszem w Polsce nie jest dostępna wersja 256 GB, natomiast wersja Dual Sim jak najbardziej jest oferowana także w naszym kraju.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Superuser II
Superuser II
Ale urządzenia są przygotowywane dla i sprzedawane w różnych regionach świata, stąd częściowo preinstalowane aplikacje.
I tak jak już wcześniej napisałem ratuje Cię zmiana softu, ale z tym może być kłopot. Zrób screena z zakładki info o urządzeniu, zobaczymy co tam masz. Czy da się coś dobrać.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Nie no, nie chce mi się bawić w zmianę softu tak wcześnie, telefon mam od miesiąca dopiero, jeszcze się nim nie nacieszyłem, poczekam raczej, aż Samsung wypluje jakiś update, żeby można było pozmieniać coś we własnym zakresie
Ale i tak wrzucę screeny.Screenshot_20180110-142050.jpgScreenshot_20180110-142055.jpg

Superuser II
Superuser II
A pokaż co masz dalej po knoxie... bo z wersji to Open China jest. Jaki masz status w download mode?
Oficjale dla tego modelu to tylko wersje softu dla Chin i Hong Kongu.

Apprentice

Screenshot_20180110-161034.jpg

Niewiele więcej, będę czekał na info od Samsunga czy udostępnią możliwość zmiany aplikacji obsługującej Bixby Vision. A status w Download Mode mam na automatyczny

Superuser II
Superuser II
Nie o ten status mi chodziło Ale już nie ważne. Ciekawym faktem jest brak informacji o CSC w informacjach o oprogramowaniu.

Apprentice

Witam,

Dzięki za odpowiedzi, niestety sam nie doszedłem do tego, jak ostatecznie zedytować funkcje Bixby - pewnie nie da się tego (jeszcze) zrobić, tak jak to niektórzy napisali. Zostaje zmiana softu na Europejski, pytanie tylko jak to zrobić? Szukałem w internecie, ale niewiele znalazłem, na XDA też ciężko w tym temacie...

Co do wersji Dual Sim 256GB to faktycznie jest na naszym rynku, ale niestety cena była taka, że wolałem kupić w Azji no i klops, mam za swoje

Autorzy z największą liczbą like