Wsparcie

Open search

Bixbi rutines

Apprentice

Witam... Jak dla mnie opcja "jazdy" mija sie z celem. Sądziłem ze gdy uruchomie silnik moj s10 plus samoczynnie uruchomi bluetooth i połączy się z systemem głośnomówiącym w samochodzie a tu niestety... musze włączyć bluetooth.

I bez bixbi telefon automatycznie się łączy z systemem więc do czego to służy? 

Może po prostu coś źle robię ze nie mam automatu.

Pozdrawiam

7 ODPOW. 7
Legend

@Frostek78  Czy w samochodzie masz urządzenie z funkcją Driving ? 

Przechwytywanie.PNG

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Highlighted
Apprentice
Ciężko powiedzieć. Mam system MMI 3G.
Czy jest tam funkcja driving? Nie mam pojęcia. Do tej pory uruchamialem bluetooth i stary model telefonu łączył sie z systemem. Sądziłem że bixbi z automatu wykryje mi system samochodowy i uruchomi bluetooth.
Skoro i tak muszeuruchomić bluetooth to funkcja jazda jest bez sensu.
Legend

Nie wiem, czy twój system MMI 3G ma taką opcję, ale wyraźnie jest to napisane w punkcie pierwszy  

https://www.samsung.com/levant/support/mobile-devices/how-to-use-bixby-routines/

Przechwytywanie.PNG

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice
Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o 1 pkt. To tak. W aucie mam system bluetooth tyle że s10 plus nie łączy sie z automatu jeśli w telefonie bluetooth jest wyłączony. Sadzilem że bixby wykryje system bluetooth w aucie i uruchomi bluetooth w telefonie skoro oba są sparowane
Superuser I
Superuser I

@Frostek78, jeżeli komunikacja odbywa się za pomocą Bluetooth to oba urządzenia muszą posiadać włączoną tę opcję.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser II
Superuser II

@Frostek78 a teraz na logikę. Jak byś chciał, aby telefon został wykryty lub telefon wykrył inne urządzenie po BT, gdy masz to wyłączone w telefonie?

Telefon nie jest widoczny w eterze dla innych urządzeń i sam też ich nie widzi.

Aby urządzenia się wykryły na obu musisz mieć włączone BT.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

Słuszna uwaga...

Metodą prób i błędów rozwiązałem problem. Jakby nie patrzeć i tak trzeba mieć w ręku telefon czy to aby uruchomić bluetooth czy bixbi.

Dziękuję za podpowiedzi i pomoc 

Autorzy z największą liczbą like